Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt

Komodo sala

Java-Bali-Lombokas

Didžiosios Javos šventyklos - Prambanan ir Borabudur

Indonezija - didžiausia pasaulio salų valstybė, kurią sudaro daugiau nei 17.000 tropinių salų, išdriekusių daugiau nei 5000 km aplink pusiaują. Ddidžioji dalis salų yra dar neapgyvendintos, o kai kurioms - net nesuteiktas vardas.

Jei palygintume Indoneziją su Europa ar JAV, pamatytumėte, kad Indonezijos salynas apimtų visą Europos žemyno teritoriją nuo Airijos iki pat Irano arba tęstųsi nuo pat Kalifornijos iki Bermudų. Didžiąją salyno dalį dengia tropiniai miškai ir kalnų grandinės. Šalyje yra daugiau nei 400 ugnikalnių, iš kurių net 170 yra veikiantys.

Indonezijoje pagal gyventojų skaičių yra ketvirta pagal dydį pasaulyje. Joje gyvena daugiau nei 215 mln. žmonių ir  net 200 etninių grupių.

Unikalūs peizažai

Indonezijoja stebina savo kerinčiais peizažais – kalnų viršūnės ir atogrąžų miškai Sumatroje, Kalimantane ir Slavesi. Sodriai žali ryžių laukai Javos ir Bali salose, rusvai geltonos savanos Nusatengaroje ir sniegu pandengtos kalnų viršūnės Vakarų Papua. Bali sala garsėja savo baltais smėlio paplūdimiais, dinamiškais šokiais ir užburiančiais muzikos garsais.

Kerintis floros ir faunos pasaulis

Šalis įstabi ir savo laukiniais gyvūnais. Vienoje iš salų gyvena didžiausias pasaulyje driežas - garsusis Komodo drakonas, orang utangai, Javos raganosiai, kurių liko vos 60, Sulavesio anoa nykštukiniai buivolai, papūgos kakadu bei kiti egzotiniai paukščiai.

Jus pakerės be galo retos augalų rūšys – Rafflesia – dižiausia pasaulyje gėlė, kurios žiedas gali sverti net 7 kg, laukinės orchidėjos, neįtikėtina daugybė prieskoninių augalų, vaismedžių.

Dayak gentis (Kalimantanas) Bromo kalnas (Java) Komodo drakonas (Komodo sala) Borbudur (Java)

Povandeninis pasaulis taip žavi savo margumu. Šiaurės Sulavesyje buvo aptikta latimerijų – žuvies rūšis, kuri gyveno dar prieš išnykstant dinozaurams. Buvo ilgai manyta kad latimerijos išmirė prieš 65 mln. metų, tačiau 1998-aisiais ji buvo aptikta Indonezijoje. Manado mieste gyvenančiam žvejys ištraukė žuvį su letenomis, kuri svėrė 50 kg, ir buvo 1 m 30 cm ilgio. Pro Indonezijos salas kasmet migruoja banginiai. Pasinėrus į jūroje gelmes galima išvysti koralų rifus ir daugybę tropinių žuvų rūšių.

UNESCO saugomi kultūros paminklai ir objektai

Borobuduras – budistų stupa Javoje
Prambananas – induistų šventykla Javoje
Sangiranas (Sangiran) – archeologinių kasinėjimų vieta, kur rastas „Javos žmogus“

Vietos virtuvė

Indonezijos virtuvė yra neatsiejama nuo prieskonių. Tai subtilus kinų, malajų ir net olandų virtuvės derinys. Indonezijos virtuvės pagrindą sudaro ryžiai ir makaronai. Jie gali būti apkepti su mėsa ir žuvimi ar pagardinti kvapniu kariu. Nacionalinis patiekalas vadinamas Nasi goreng. Tai kepti ryžiai su smulkiai supjaustytais mėsa, krevetėmis ir kiaušiniais.

Geriausias būdas susipažinti su indoneziečių virtuve, užsisakyti Didįjį Rijstaffel, kurį sudaro 12 skirtingų patiekalų. Laikantus kolonijinių laikų tradicijų, kiekvieną patiekalą patiekia skirtingas padavėjas. Rijstaffel išvertus iš olandų kalbos reiškia "ryžių stalas". Daržovės, mėsos ir žuvies patiekalai, kiaušiniai, paukštiena, ryžiai, patiekiami su krupuk (traškios krevetės), bananais, aštriais pipirais, žemės riešutais ir marinuotais agurkais.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS
UŽSISAKYTI NAUJIENAS