Valstybinio turizmo departamento išduotas pažymėjimas Nr. 16667

Pažymima, kad atitinka kelionių organizatoriui keliamus reikalavimus ir gali teikti kelionių organizavimo paslaugas.
Išdavimo data – 2021-09-20.
Veiklos forma – išvykstamasis, atvykstamasis ir vietinis turizmas.

Kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimą Nr. KOFG 001454 suteikė  AAS "BTA Baltic Insurance Company", atstovaujama filialo Lietuvoje, Viršuliškių skg. 34, LT-05132 Vilnius,
Lietuva, tel. +37052600600, faks. +370 52102666, el. paštas bta@bta.lt

Draudimas galioja iki 2022-09-19.

Turizmo paslaugų teikimo sutartis

SVARBI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS AUTOBUSU IR LĖKTUVU

Transportas                                                               
• Į keliones vykstama turistinės klasės autobusais, kuriuose įrengti garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas, vėdinimo sistema. Autobusai turi tarptautinių keleivių pervežimų licencijas ir atitinka šioms licencijoms gauti keliamus reikalavimus.
• Sėdimų vietų skaičius autobusuose nuo 26 iki 68. Atskirais atvejais į kelionę vykstama 16 – 19 vietų mikroautobusais, kuriuose įrengti garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Autobuso, kuriuo bus vykstama į kelionę, dydis priklauso nuo sukomplektuotos grupės dydžio. Apie tai, kad į kelionę bus vykstama mikroautuobusu, turistai informuojami ne vėliau kaip 10 kalendorinių dienų iki išvykimo. Pasirašydamas turizmo paslaugų teikimo sutartį, turistas turi galimybę iš anksto atsisakyti kelionės, jeigu į ją bus vykstama mikroautobusu.  
• Pageidaujamą vietą autobuse galima nurodyti užsisakant kelionę savo kelionių agentūroje. Dėl objektyvių iš anksto neįmanomų numatyti aplinkybių, sėdima vieta gali keistis.

Vykdant kelionę po užsienį, mažiausias keliautojų skaičius, yra:

> vykstant 18 vt. mikroautobusu ne mažiau kaip 15 asmenų;

> vykstant 25 vt. mažu autobusu – ne mažiau kaip 20 asmenų;

> vykstant 42 vt. autobusu – ne mažiau kaip 30 asmenų; 

> vykstant 46 vt. autobusu – ne mažiau kaip 31 asmenų. 

> vykstant 52 vt. autobusu – ne mažiau kaip 40 asmenų.

3.2. Apie kelionių organizavimo po užsienio šalis atšaukimą, klientai informuojami likus ne mažiau kaipseptynioms kalendorinėms dienoms iki paslaugos teikimo.

Viešbučiai 
• Kelionių metu turistai apgyvendinami 2*-3*, turistinės klasės viešbučiuose, pensionuose arba svečių namuose: vienviečiuose, dviviečiuose, triviečiuose kambariuose ir apartamentuose. Jeigu kelionės metu yra daugiau negu 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis. Tos pačios kelionės metu grupė gali būti apgyvendinama skirtingų kategorijų viešbučiuose.

• Turistinės klasės viešbučiai, pensionai ir svečių namai - tai minimalių patogumų viešbučiai, kurių kambariai turi patogumus (dušas ir tualetas).
• Jei turistas vyksta vienas ir neužsisako vienviečio kambario, jis apgyvendinamas dviviečiame arba triviečiame kambaryje su kitais turistais.

• Turizmo paslaugų teikimo sutartyje yra nurodoma, kokio tipo kambaryje bus apgyvendintas turistas.  
• Vykstantys į keliones į Latviją, Estiją, Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Slovėniją, Rumuniją, Italiją, Prancūziją, Belgiją, Olandiją, Ispaniją, Graikiją, turistai apgyvendinami 2*-3* ir turistinės klasės viešbučiuose su patogumais kambariuose (dušas ir tualetas).  

• Vykstantys į keliones į Austriją turistai apgyvendinami 2*-3* viešbučiuose, pensionuose arba svečių namuose su patogumais kambariuose (dušas ir tualetas).  

• Vykstantys į keliones į Čekiją, Slovakiją, turistai apgyvendinami 2*-3* viešbučiuose arba pensionuose su patogumais kambariuose (dušas ir tualetas).  
• Vykstantys į keliones į Kroatiją su poilsiu prie Adrijos jūros, Kroatijoje apgyvendinami apartamentuose (kaip nurodyta prie kelionės pastabų). Apartamentai: 2 dviviečiai, triviečiai kambariai su bendru dušu ir tualetu bei virtuvėle. 
• Vykstantys į keliones į Rusiją turistai apgyvendinami dviviečiuose, triviečiuose kambariuose su patogumais bloke (dušas ir tualetas - 2 kambariams).

• Vykstantys į pažintines keliones į Portugaliją, Turkiją, Izraelį, Gruziją, turistai apgyvendinami 3* viešbučiuose.  

• Kiekvienoje šalyje viešbučio kategorijai keliami reikalavimai skiriasi, todėl skirtingų šalių viešbučių negalima vertinti pagal vienodus kriterijus.

• Viešbučių lokacija parenkama pagal kiekvienos kelionės maršrutą ir galimybes. Skirtingomis tos pačios kelionės datomis viešbučių lokacija gali skirtis. Tai priklauso nuo viešbučių užimtumo. 

Kelionės dokumentai  
• Vykstantys į kelionę privalo turėti pasą ar asmens tapatybės kortelę (galioja ne visose šalyse).
• Kelionės sutartis, pasas, asmens tapatybės kortelė ir sveikatos draudimas turi būti saugomi visos kelionės metu. 
• Daugelio šalių reikalavimu paso galiojimo terminas neturi baigtis anksčiau kaip 3 mėnesiai po kelionės pabaigos.
• Vykstantys į Sankt Peterburgą, Ukrainą, Kroatiją (su išvyka į Dubrovniką) ir egzotines keliones, privalo turėti pasą. 

Draudimas

Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys).

ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Tam, kad galėtų pasinaudoti šia teise, laikinai vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo turėti ESDK, kurią, kreipdamasis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu turi pateikti įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame.

Jei neturite Europos sveikatos draudimo kortelės arba vykstate į kelionę, kurios metu aplankoma nors viena ne ES šalis, tuomet rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą draudimo polise. Išlaidų kompensavimo tvarka ir dokumentai, kuriuos reikalaujama pateikti prašant kompensuoti patirtas išlaidas ar gauti kitokią draudimo išmoką, įvairiose draudimo bendrovėse gali skirtis. Ne visos užsienio šalių medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl gali tekti sumokėti už jų suteiktas gydymo paslaugas vietoje, net jei ir turite medicininių išlaidų draudimą. Reikalaukite iš gydytojo tokių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė; gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir spaudu, taip pat reikės vaistų receptų ir išrašytų vaistų pirkimo kvitų. Už gydymą ligoninėje, greitosios pagalbos paslaugas pagal draudimo polise nustatytas sąlygas sumokės draudimo bendrovė, jei laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaitymu už jį.

Draudimo bendrovės nekompensuoja išlaidų susijusių su grįžimu (po ligos) į gyvenamąją vietą ar prisijungimu prie grupės kelionės tęsimui, išskyrus tuos atvejus kada gydytojas nurodo, kad ligoniui būtinas transportavimas į gyvenamąją vietą. Įsigydami medicininių išlaidų draudimą kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse, prašykite, kad darbuotojai parodytų, kur draudimo polise nurodytas kontaktinis tel. numeris, kuriuo turėtumėte skambinti nelaimės atveju ir užregistruoti įvykį.

Neįvykusios kelionės rizikos draudimas

Užsisakant kelionę rekomenduotina apsidrausti neįvykusios kelionės rizikos draudimu, kuris sudaro galimybę išvengti nuostolių, jei kelionė neįvyksta dėl priežasčių, susijusių su pačiu keliaujančiuoju. Neįvykusios kelionės draudimas apima visas pagrindines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė – paties asmens ar artimų jo šeimos narių liga ar mirtis, eismo įvykis vykstant į kelionę, dėl kelionės dieną ar prieš pat ją prarasto turto ir t.t.

Neįvykusios kelionės draudimu gali draustis tik vienas iš keliaujančiųjų asmenų, arba visi kartu keliaujantys turistai. Šiuo draudimu galima apsidrausti tik kartu su įprastu medicininių išlaidų draudimu.

Daugiau informacijos apie neįvykusios kelionės rizikos draudimo sąlygas teiraukitės kelionių agentūrose arba draudimo kompanijose.

Vizos

• Rusijos vizos išduodamos Rusijos ambasadoje Vilniuje (dėl vizų gavimo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę).
• Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis, todėl būtina pasiteirauti naujausios informacijos kelionių agentūroje, kurioje ketinate įsigyti kelionę.

• ŠVITĖ neatsako už tai, kad turistas, neįsigijęs (negavęs) vizos neišvyksta į kelionę, taip pat už pasienio ir migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu.
• Turintys leidimus gyventi Europos Sąjungoje keliauja be vizų.
• Šengeno/ES valstybės narės išduotas galiojantis leidimas gyventi ir kelionės dokumentas yra tinkamas trumpam atvykti į kitą Šengeno valstybę narę be vizos.

• Užsieniečiui norint keliauti po Šengeno susitarimo teritoriją reikalinga tik viena viza. 
• Ne ES piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi ir už vizą atsako patys.
• ŠVITĖ neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats.
• ŠVITĖ, taip pat, neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu.
•Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti interneto svetainėje: http://www.urm.lt/

Vaikų išvykimo į užsienio valstybes tvarka Lietuvoje
• Už vykstančių į užsienio valstybes vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą, teisių ir teisėtų interesų gynimą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.

• Vaikas, vykstantis į kelionę, privalo turėti galiojantį pasą.

• Su vienu iš tėvų, vaiką lydėti įgaliotu asmeniu vykstančiam ar vienam keliaujančiam vaikui raštiško vieno iš tėvų sutikimo nereikia, jeigu vaikas vyksta į Šengeno erdvei priklausančią valstybę. 
• Su tėvais, globėju, vaiką lydėti įgaliotu asmeniu ar vienam keliaujančiam vaikui vykstant į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, būtina laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 22 d. nutarimo Nr. 302 „Dėl vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašo patvirtinimo“ reikalavimų. Ši tvarka nėra taikoma, jei nepilnamečio Lietuvos Respublikos piliečio nuolatinė gyvenamoji vieta yra deklaruota užsienio valstybėje, kaip to reikalauja Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nuostatos. Laikantis šiame nutarime įtvirtintos tvarkos, vaikui, su vienu iš tėvų vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, antrojo tėvo sutikimo tam, kad vaikas išvyktų, nereikia.

• Jei vaikas vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu (ne su vienu iš tėvų), Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

• Vaikui išvykstant į užsienio valstybę su jį lydinčiu asmeniu, bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytiniame sutikime turi būti nurodyti vaiką lydinčio asmens ir vaiko duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pareikalavus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

• Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatomo vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą vaiko laikiną išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vaikas išvyksta. 
• Šie reikalavimai netaikomi asmenims, iki 18 metų amžiaus sudariusiems santuoką (įgijusiems visišką civilinį veiksnumą) arba teismo tvarka pripažintiems visiškai veiksniais (emancipuotiems).

Maitinimas
Kelionės metu gaunamas maitinimas nurodytas prie kiekvienos kelionės. 
• Viešbučiuose Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje patiekiami „kontinentiniai pusryčiai”. Tai yra: bandelės, sviestas, džemas, kava ir arbata. 
• Viešbučiuose Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Austrijoje, pateikiami “pagerinti kontinentiniai pusryčiai”: bandelės, sviestas, džemas, sūris, dešra ar kumpis, kava ir arbata.
• Vakarienes Italijoje dažniausiai sudaro du patiekalai ir desertas arba vaisiai. Gėrimai į vakarienės kainą neįskaičiuoti.
• Vakarienių tipas Ispanijoje dažniausiai “švediškas stalas”. Gėrimai į vakarienės kainą neįskaičiuoti.
• Vykstantys į Pietų Kroatiją gali iš anksto užsisakyti maitinimą: pusryčius arba pusryčius ir vakarienes poilsio prie jūros metu.
• Esant ankstyvam išvykimui arba vėlyvam atvykimui į viešbutį, gali būti patiekiami pusryčių paketai arba šaltos vakarienės.     

Lėktuvai
• Registracija prasideda dvi valandos prieš skrydį ir baigiasi likus 30 minučių iki skrydžio. Tikslus registracijos pradžios ir pabaigos laikas nurodomas elektroniniame biliete. Skrydžio metu draudžiama rūkyti.
• Nemokamo bagažo svoris nurodomas elektroniniame biliete. 
• Prašome atkreipti dėmesį į rankiniame bagaže draudžiamų turėti daiktų sąrašą, informaciją apie kurį galite rasti oro uoste ir internetiniame puslapyje http://www.cust.lt/
• Priduodamus į registruotą bagažą lengvai dūžtančius ir sulaužomus daiktus patartina saugiai supakuoti.
 
Išvykimo laikas 

• Kelionės sutartyje nurodomas pirminis išvykimo laikas ir vieta. Dėl tikslaus išvykimo laiko ir vietos prašome teirautis Jūsų kelionių agentūroje prieš 1 dieną iki išvykimo.

• Registracija į lėktuvą prasideda prieš 2 valandas ir baigiasi likus 30 min. iki skrydžio (tiksli informacija skelbiama elektroniniame biliete).
• Vykstantiems į kelionę autobusu rekomenduojama atvykti į išvykimo vietą prieš 15 - 20 min.
 
Nenumatyti atvejai
 Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos situacijos kelionės metu:

• Kelionės dokumento praradimas arba sugadinimas. 
• Dingęs bagažas.
• Pasiklydimas.

Patarimai:
• Į kelionę vežtis kelionės dokumento kopiją, informuoti apie įvykį grupės vadovą, kreiptis į policiją ir LR atstovybę toje šalyje.
• Pasiimti į rankinį bagažą būtiniausius daiktus. Skrydžio metu dingus bagažui, informuoti grupės vadovą ir kreiptis į aviakompanijos atstovybę. 
• Prieš išvykstant į kelionę, informuoti artimiausius asmenis apie kelionę ir kokioje agentūroje įsigytas kelialapis.
• Gerai įsidėmėti susitikimo ar išvykimo vietą. Turėti su savimi grupės vadovo ir „ŠVITĖ“ budinčio telefono numerius. 
Pasiklydus: 
• kreiptis į policiją, įsidėmėjus buvimo vietą stengtis susisiekti su grupės vadovu.
 
Turistui laiku neatvykus į paskirtą išvykimo vietą kelionės vadovas:

• stengiasi susisiekti su neatvykusiu turistu.
• pagal galimybę laukia turisto tam tikrą laiką, atsižvelgdamas į kelionės maršrutą, keleivių tarptautinio pervežimo taisykles, vairuotojų darbo grafiką.
• apie pasiklydusį asmenį informuoja policiją ir Lietuvos Respublikos ambasadą.

Naudinga informacija:
Skiepai: http://www.saugikelione.lt
Valiutų kursai: http://www.lb.lt
Valstybės sienų tvarka ir reikalavimai: http://www.pasienis.lt/http://www.cust.lt/lt/index  
Vizos ir kita informacija: http://www.urm.lt
Oru prognozės: https://www.gismeteo.lt/citysearch
Draudimas ir draudiminiai įvykiai: http://www.bta.lt

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt