Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Savaitgalio kelionės


Informacija apie Paryžių

Apie Paryžių

 

paris1_400

Paryžius – Prancūzijos sostinė ir didžiausias miestas. 2,14 mln. gyventojų (2005). Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Miestas visame pasaulyje gerai žinomas dėl gausybės istorinių paminklų bei savo unikalios kultūros.

Tai svarbus transporto mazgas, turntis Šarlio de Golio, Buržė, Orli tarptautinius oro uostus. Uostas, pro kurį iš Paryžiaus keliauja daugiausia prekių, yra Havras. Yra metropolitenas.

Paryžiuje reziduoja daug tarptautinių organizacijų (žinomiausia – UNESCO). Labai išvystytas turizmo sektorius. Daug aukštųjų mokyklų: unviersitetų (žymiausias – Sorbonos), kolegijų, institutų, akademijų.

 

Istorija:

Paryžių įkurė galai apie 250-247 m. pr. m. e. Apie 52 m. pr. m. e. romėnai užėmė Paryžių ir pavadino gyvenvietę Liutecija (lot. Lutetia). Romėnų miestas įsikūrė kairiajame Senos krante. III-IV a. miestas jau vadinamas Parisii, o dabartiniu vardu imtas vadinti nuo V amžiaus, kai Frankų karalius Chlodvigas I po pergalės prieš romėnus 486 metais čia perkėlė savo valstybės sostinę. VI a. apgyvendintas dešinysis Senos krantas, čia pastatyta Šventojo Gervazo bažnyčia. 885 metais kairįjį upės krantą visiškai sunaikino vikingai. Nuo X a. Paryžius – frankų valstybės sostinė.


Mieste daug teatrų (Didžioji opera, Bastilijos opera, Prancūzijos komedija ir kt.), nacionalinis meno ir kultūros centras (Pompidu), daug muziejų (Luvras, Orsė, Gimė, žmogaus muziejus, istorijos muziejus ir kt.).

Geriausiai žinomi Paryžiaus pastatai – Eifelio bokštas, Triumfo arka (1806-1837 m.) ir Luvras (pradėtas statyti 1546). Žymiausia gatvė – Eliziejaus laukai. Miesto architektūra formavosi daug amžių, jai būdinga daug stilių, tačiau išlaikytas meninis vientisumas. Daug bažnyčių (žymiausia – Dievo Motinos arba Notre-Dame), administracinių pastatų, paminklų.

 Verta aplankyti:

imagesEifelio bokštas - vienas iš Paryžiaus simbolių, pastatytas 1887-1889 metais, kai Paryžiuje buvo rengiama Pasaulinė paroda. Iki 1931 m. buvo aukščiausias pasaulio statinys (301 metras).

images_01Triumfo Arka. Šis paminklas yra skirtas Napaleono karuomenei už drąsą ir narsą. Nuo Arkos viršaus atsiveria įspūdingas Paryžiaus vaizdas.
 

images1Notre Dame katedra - gotikinio stiliaus statinys paliekantis didelį įspūdį net ir visko mačiusioms akims. Dievo Motinos (Notre Dame) katedra laikoma puikiausiu gotikos architektūros pavyzdžiu.

images2Luvras - tai vienas žinomiausių meno muziejų pasaulyje. Muziejus pirmą kartą viešai atidarytas buvo 1793 m. lapkričio 8 d., Prancūzijos revoliucijos metu. Luvras šiuo metu yra pats ilgiausias pastatas Europoje.
images6Muziejus d’Orsay - tai muziejus, įsikūręs buvusioje traukinių stotyje. Tai antras pagal dydį ir reikšmingumą muziejus Prancūzijoje, kuriame buvo ekponuojami net ir M. K. Čiurlionio darbai.

images3

Les Invalides (Invalidų rūmai) – vienas iš reikšmingiausių XVII a. visuomeninių pastatų visame pasaulyje. Jie užima didžiulę teritoriją - Invalidų aikštė (Esplanade) sukurta R.de Koto XVIII a., nuostabus sodas ir patys Invalidų rūmai.
images4Monmartras – aukščiausia vieta Paryžiuje, kalva, iškilusi 130 metrų virš Senos slėnyje plytinčio miesto. Jo karūna – prieš šimtmetį pastatyta Sacre-coeur (Šventosios širdies) bazilika. Monmartre gyveno ir kūrė daugybė iškiliausių XIX ir XX amžių sandūros menininkų.images5Defanso rajonas kitaip dar vadinamas “Manhatanu”. Čia turėsite galimybę išvysti moderniąją Trumfo Arkos kopiją. Liftu galima pakilti į arkos viršu (110 m.) ir pasigrožėti atsiverainčiu miesto vaizdu.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS

Paklausimas el. paštu:

Kelionė: Išvykimas iš:
Vilniaus Kauno Rygos Kada: Kiek žmonių: El. paštas:* Kiti pageidavimai:
Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS