Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotoliniu būdu, el.paštas: info@svite.lt. Pageidaujančius apsilankyti biure ir užsisakyti kelionę prašome suderinti susitikimo laiką iš anksto.
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Savaitgalio kelionės


Informacija apie Londoną

Apie Londoną


Londonas (angl. London, dar vadinamas Didžiuoju Londonu) – didžiausias Jungtinės Karalystės miestas ir sostinė. 7,42 mln. gyventojų (2007). Miestas yra Anglijos pietryčiuose prie Temzės upės žiočių. Didysis Londonas apima daug miestelių ir priemiesčių bei sudaro metropolinę grafystę.

Londone yra didelis uostas (metinė krovinių apyvarta apie 60 mln. tonų), yra penki tarptautiniai oro uostai – Hitrou (Heathrow), Getvikas (Gatwick), Stenstedas („Stansted“), Lutonas („Luton“) ir Londono Sičio („London City“). Išvystyta mašinų (ypač – automobilių ir lėktuvų) gamybos pramonė, radioelektronika, elektrotechnika, maisto apdirbimas, popieriaus pramonė, poligrafija, chemijos ir siuvimo pramonė. Londone yra seniausias Europos metropolitenas, įkurtas 1863 m. Yra universitetų, technikos aukštųjų mokyklų, karališkosios akademijos (dramos menų, muzikos, šokių), Londono karališkoji draugija, karališkoji menų akademija, Britanijos akademija, Didžiosios Britanijos karališkasis institutas ir daug kitų mokslo ir studijų įstaigų bei draugijų. Daug muziejų: Britanijos muziejus, mokslo muziejus, Viktorijos ir Alberto muziejus, nacionalinė galerija ir kt. Apie 80 teatrų (žymiausi – valstybinis teatras, karališkas V. Šekspyro teatras). 1908 ir 1948 m. Londone vyko vasaros olimpinės žaidynės, 2012 m. olimpiada taip pat numatyta Londone. 1851 ir 1862 m. mieste vyko Pasaulinė paroda.

Londonas yra svarbus finansinis centras, jame yra garsios bažnyčios (žinomiausios – Vestminsterio vienuolynas iš XIII-XVIII a. ir Šv. Povilo katedra, pastatyta 1675-1710 m. pagal Kristoferio Reno projektą) ir daug kitų turistų mėgstamų objektų (Big Benas ir kt.). Londone gyvena įvairiausių rasių žmonės.

Istorija:
Londono vietoje žmonės gyvena jau beveik du tūkstančius metų. Iš pradžių tai būta keltų gyvenvietės, nuo I a. romėnų stovykla (Londinijaus pavadinimu, lot. Londinium), nuo IV a. vidurio svarbus romėnų Britanijos politinis centras, nuo VII a. pr. anglų-saksų karalystės sostinė. Nuo XI a. pabaigos – XII a. pradžios jau žinomas kaip oficialioji Anglijos sostinė, nuo 1707 m. – Didžiosios Britanijos.Nuo XIX a. Londonas vienas iš svarbiausių pasaulio finansų centrų.

Verta pamatyti :

Vestminsterio abatija - vieta, kurios istorija siekia 1000 metų. Anglijos karalių karūnavimo, vedybų bei laidojimo vieta.

Britų muziejus - tai vieta, kur sukaupta didžiausia muziejinių vertybių kolekcija iš viso pasaulio.

Londono taueris - pastatytas Viljamo Užkariautojo prieš 900 m., kaip tvirtovė, turėjusi ginti miestą nuo priešų. Kurį laiką tarnavo kaip kalėjimas. Dabar muziejus.

Bekingemo rūmai - pagridinė Anglijos karalių rezidencija. Galima stebėti įspūdingą sargybos keitimosi ceremoniją.

Šv.Pauliaus katedra - įspūdinga katedra, atstatyta po 1666 m. Didžiojo Londono gaisro.

Haid parkas - didžiausias Londono parkas,garsus savo oratorių kampu.

Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus - lankomiausias Londono muziejus. Jame eksponuojamos pasaulio įžymybių vaškinės kopijos.

Praktinė informacija:
Bendras pagalbos telefonas - 112
Lietuvos Respoublikos Ambasada Didžiojoje Britanijoje
Adresas: 84 Gloucester Place, London W1U 6AU
Tel.:+44 20 7486 64 01 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS

Paklausimas el. paštu:

Kelionė: Išvykimas iš:
Vilniaus Kauno Rygos Kada: Kiek žmonių: El. paštas:* Kiti pageidavimai:
Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS