Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Savaitgalio kelionės


Informacija apie Helsinkį

  

Helsinkis (suom. Helsinki, šved. Helsingfors) – Suomijos sostinė ir didžiausias miestas. Išsidėstęs šalia daugybės įlankų ir salų Suomijos įlankoje (Baltijos jūra). Žymiausios salos: Seurasaari, Lauttasaari ir Korkeasaari, kurioje yra didžiausias šalies zoologijos sodas, taip pat sala-tvirtovė Suomenlina (suom. Suomenlinna, šved. Sveaborg).

Helsinkyje yra didelis jūrų uostas, tarptautinis oro uostas. Tai pagrindinis Suomijos pramonės ir kultūros centras. Išvystyta mašinų, laivų, elektrotechnikos, tekstilės, chemijos, maisto pramonė. Yra metropolitenas. Helsinkyje yra universitetas, J. Sibelijaus muzikos akademija, dailės menų akademija. Daug muziejų – Suomenlina, Atensum, architektūros, nacionalinis, muitinės ir kt.

Išlikę buvę senato rūmai (klasicizmo stiliaus, XIX a.), Šv. Mykolo katedra (XIX a.), miesto geležinkelio stotis („tautinio romantizmo“ stiliaus, XX a. pradžia, architektas E. Sarinenas), Finlandia rūmai (1967-1971 m., architektas Alvaras Altas).

Istorija:
Miestas, įkurtas 1550 m. šalia Vantos (Vantaa) upės, Didžiosios Suomijos Kunigaikštystės sostine tapo 1812 m., Rusijai okupavus Suomiją ir nusprendus perkelti sostinę iš Turku į arčiau Rusijos esantį miestą. 1917 m. tapo nepriklausomos Suomijos sostine.

Verta pamatyti:

- Senato aikštė
- Uspenijes Soboras
- Suomelina tvirtovė - masyvus fortas Suomijos įlankos saloje.
- Architekto Alvaro Aalto projektuot objektai.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS

Paklausimas el. paštu:

Kelionė: Išvykimas iš:
Vilniaus Kauno Rygos Kada: Kiek žmonių: El. paštas:* Kiti pageidavimai:
Privatumo politika