Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Savaitgalio kelionės


Informacija apie Dubliną

Apie Dubliną

dublin_5.

Dublinas (air. Baile Átha Cliath, angl. Dublin) – Airijos sostinė ir didžiausias miestas bei uostas, įsikūręs rytiniame Airijos salos krante, Dublino grafystėje. Abu miesto pavadinimai – tiek angliškasis, tiek ir airiškasis – yra kilę iš airių kalbos: Doubh-linn reiškia „juodoji kūdra“, o Baile Átha Cliath – „meldais apaugusios įlankos miestelis“. Spėjama, kad istoriškai tai buvusios 2 skirtingos gyvenvietės skirtinguose Lyfės upės krantuose. „Juodąją kūdrą“ buvo įkūrę vikingai (tikriausiai – danai), o kitas miestelis jau buvo keltų apgyvendintas.
Sių dienų Dubline (su priemiesčiais) gyvena 1,02 mln. gyventojų (2007).
Yra tarptautinis oro uostas, keltais geras susisiekimas su Liverpuliu ir Holihedu. Išvystyta mašinų, metalo, maisto, tekstilės, siuvimo pramonė, laivų statyba, alaus pramonė (garsioji „Guiness“ aludarių kompanija).

Dublinas taip pat yra svarbus kultūros ir mokslo centras. Čia yra mokslų akademija, dailės akademija, Dublino universitetas arba Trejybės kolegija, įkurta 1592 m., Dublino miesto universitetas, nacionalinės galerija ir biblioteka, mokslo ir meno muziejus. Daug teatrų, Radijo ir televizijos simfoninis orkestras. Dubline išlikusi XIII a. pilis, gotikinė Kristaus bažnyčia (Švenčiausiosios Trejybės katedra)(XI-XIII a.), Šv. Patriko katedra (XII-XIV a.).

Istorija:
Oficiali Dublino įkūrimo data yra 998 metai. Tačiau pirmą kartą miestas paminėtas dar 140 mūsų eros metais, kai Dublino gyvenvietė buvo vadinama Eblana.
Vikingai buvo pirmieji miesto gyventojai. Apie tai byloja ir archeologiniai kasinėjimai Wood Quay, netoli miesto centro, kur rasta įvairiausių įrankių, sienų bei statinių griuvėsių.
IX amžiuje Dublinas buvo užgrobtas danų. Maištingi airiai kartais atsikovodavo miestą, tačiau tai trukdavo neilgai. 1171 metais danai buvo išvaryti anglų, vadovaujamų Henrio II.
Iki pat XVII amžiaus vidurio Dublinas minimas kaip mažas viduramžių miestelis. Bet 1649 metais, po Anglijos pilietinio karo miestą buvo užgrobtęs Oliveris Kromvelis. Tuo metu Dubline gyveno apie 9000 žmonių.
XVII amžiaus pabaigoje miestas pradėjo plėstis. Pagrindine priežastimi tam tapo protestantų pabėgėliai iš kontinentinės Europos. XVIII amžiuje Dublinas sparčiai didėjo tiek žmonių skaičiumi, tiek ir finansiškai. XVIII amžiaus pabaigoje Dublinas tapo antru didžiausiu miestu Britų imperijoje.
Paskelbus Airijos nepriklausomybę, 1922 m. Dublinas tapo šalies sostine, kultūros, ekonomikos ir politikos centru.

dublin_4.Viešint Dubline verta:
- Išvykti į apylinkes, aplankyti Malahido pilį, Wicklow slėnį;
- Aplankyti Guiness alaus daryklą / sandėlius;
- Pavakaroti tradicinėje airiškoje aludėje.Praktinė informacija:
Bendras pagalbos telefonas 112
Lietuvos ambasada Airijoje
Adresas: 90 Merrion Road,Ballsbridge, Dublin
Tel.:+353 1 6688292, +353 1 6781025

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS

Paklausimas el. paštu:

Kelionė: Išvykimas iš:
Vilniaus Kauno Rygos Kada: Kiek žmonių: El. paštas:* Kiti pageidavimai:
Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS