Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


Nessebar - Bulgarija


 Nessebar

Šiandien Nessebar yra vienas iš populiariausių Bulgarijos kurortų su ryškia senovės dvasia gerai išlikusiuose statiniuoes. Pasak legendos Nessebar'e buvo ne mažiau kaip 41 bažnyčia. Gyventojų nėra daug, todėl Nessebar laikomas gyvenviete, turinčia daugiausia bažnyčių pasaulyje vienam gyventojui.

Viena iš seniausių šventovių yra Bazilika pastatyta ant kranto greičiausiai maždaug V a. pradžioje.

Old Bishop's Residence įsikūrusi miesto centre yra turbūt įspūdingiausia bažnyčia Nessebar. Ji - daugiau nei 25 m ilgio ir 22 m pločio, išpuošta kolonomis ir arkomis.

Šv. Ivano baptistų bažnyčia buvo pastatyta daug vėliau, XI a. Ji - būdinga kryžminių kupolų bažnyčia su trimis navomis ir keturiomis  laikančiomis kolonomis. Ten galite pamatyti fragmentus su freskomis, datuojamomis XIII amžiumi.

Šv. Stepono bažnyčia dar vadinama Naująja vyskupo rezidencija, esanti šalia uosto, buvo pastatyta X a. Apdaila yra tokia vaizdinga, kad ši bažnyčia laikoma viena tipiškų, apibūdinant vietos stiliaus pradžią. Bažnyčios fasadas papuoštas įmontuotomis keramininėmis glazūruotomis įvairių spalvų ir pavadinimų figūromis.

To paties stiliaus buvo laikomasi šv, Todoro bažnyčios statybai, nors iki šių dienų išliko tik du originalūs fasadai.

Šv.Jono Aliturgetos bažnyčia "kabanti" aukštai virš uosto yra laikoma viena įspūdingiausių. Ji turi tris navas, fasadų apdaila yra nepakartojamo grožio.

Šalia gerai išsilaikiusių bažnyčių galima pamatyti tvirtovės sienas (geriausiai išsilaikiusias prie senamiesčio vartų ir uoste), autentiškus viduramžių, romėnų ir graikų gatvių šaligatvius, įvairių epochų įtvirtinimus, administracinius ir kt. pastatus.

Kai kurie tipiški Nessebar namai buvo pastatyti unikaliu XVI - XIX a. stiliumi ir yra tikri architektūros paminklai (pvz. Diamanti namai, kuriuose įsikūrusi etnografinė paroda, kapitono Pavelo namas).

Seni Nessebar kvartalai atspindi puikų namų, akmens sienų ir gatvių statybos skonį ir meistriškumą. Ypač įdomūs yra turkiška pirtis ir vėjo malūnas pylimo pradžioje.

Už miesto kiekvienas gali apsilankyti Aheloy kaime, kur netoliese bulgarų caras Simeonas I sunaikino Bizantijos imperatoriaus armiją. Aheloy įsikūręs prie greitkelio į Burgas netoli Aheloy upės žiočių. Šis kovų laukas, atvėręs Bulgarijos valstybei neginčijamą dominavimą Balkanų pusiasalyje, dabar vadinamas Kokalos (žodžio šaknis bulgariškai reiškai "Kaulai") dėl daugelio ten žuvusių kareivių.

Nessebar vaizdai:

http://www.google.lt/images?hl=lt&q=Nessebar&rlz=1R2ADRA_enLT337&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=KwHHS4DBGoGcOOGQ1cEN&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCgQsAQwAw

http://www.picturesofbulgaria.com/photo_gallery/nessebar.html

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS
UŽSISAKYTI NAUJIENAS