Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


Kroatija

KROATIJA

 

Dubrovnikas

Pietiniame Kroatijos gale yra labai ypatinga vieta Dalmatija, kuri graži savo gamta, kultūra bei reikšminga istorija. Šią vietovę supa daugybė įspūdingų salelių su įvairiais parkais, patraukliausiais visame Viduržemio jūros regione. Čia yra ir nuostabus miestas Dubrovnikas, įkurtas VIIa. Šis miestas yra apsuptas dviejų kilometrų ilgio XI - XVII a. pastatyta siena. Svarbiausi čia esantys muziejai yra: Dubrovniko muziejus Rectoro rūmuose, Dubrovniko Jūrų muziejus, Etnografinis muziejus, Katedros Iždo muziejus bei daug kitų. Taip pat čia galite išvysti Pranciškonų vienuolyną su viena iš trijų seniausių Europoje vaistinių (XIV a.), Katedrą, Sinagogą (viena iš seniausių Europoje). Liepos 10 dieną čia prasdideda Dubrovniko Vasaros Festivalis. Renginys, trunkantis 45 dienas yra pripildytas muzikos, dramos ir didžiulės minios šurmulio. Norintys aktyvaus poilsio čia ras didelį pramogų pasirinkimą: nuo ekskursijų su baidarėmis, kruizų po Adrijos jūrą iki intriguojančių ekskursijų po nacionalinius bei gamtos parkus.

 

Brač sala

Skalaujama Viduržemio saulės spindulių, apipinta pūšų, šalavijų ir rozamrinų kvapo, bei raminančių svirplių čirškimo, Brač sala išnyra iš skaidraus mėlyno Adrijos jūros vandens, ir  išdidžiai stovi prieš didžiausią Dalmatijos miestą, Splitą.

Kaip didžiausia Dalmatijos sala, Brač yra tikra nesugadintos gamtos oazė. Autentiška Dalmatijos architektūra ir ramybės pojūtis sieja šią vietą su praeitimi.

Brač sala saugoma UNESCO, kaip viena Pasaulinio paveldo vietų (Trogirio miesto ir Dikoletianų rūmų Splite). Ši salelė yra sujungta su žemynu bei su visu likusiu pasauliu, nes čia yra Tarptautinis oro uostas. Šioje saloje daug mažų žavių miestelių, tokių kaip Supetar, Spoltiska, Mirca, Škrip.

Supetar miestelis įsikūręs arklio pasagos formos įlankėlėje. Tai žavinga ir vaizdinga uosto gyvenvietė. Čia viskas lyg ranka pasiekiama ir patogiai išdėstyta: restoranai, parduotuvės, bankai, paštas, turgus, kino teatras, biblioteka ir t.t.

Spolitska yra įsikūrusi gilioje ir ganėtinai stačioje įlankėlėje. Šis miestelis primena gulbę stebinčią savo atvaizdą vandenyje. Šios vietos išskirtinį grožį papildo beveik aristokartiška ramybė, ypač dėl Cerenic šeimos rūmų pastatytų XVI a.

Škrip yra seniausia gyvenvietė saloje. Šis miestelis yra vienas iš būtinų pamatyti vietų kiekvienam keleiviui, atvykstančiam į Brač salą. Senais laikais, kai salos gyventojus puldavo piratai, Škrip buvo viena iš svarbiausių vietų pasislėpti saloje.

Micra yra tyli, rami, nedidelė vieta maždaug 3 km nuo Supetar link Sutivan. Senamiestis išsiskiria užmiršto miestelio atmosfera, kur laikas sustojo, o gyvenimas persikėlė į pakrantę, su naujais namais, pastatytais tarp pušų ir sodų, kuo arčiau jūros. Gumonca įlanka su paplūdymiu ir mažu uostu žvejybiniams laivams tapo naująja Micra miestelio širdimi.

 

Hvar sala

Hvar yra Dalamtijos salų karalienė, tai ilgiausia ir saulėčiausia sala Kroatijoje. Ji yra Adrijos jūroje, prie Dalmatijos kranto tarp Brač, Vis ir Korčula. Ši sala yra populiari dar nuo antikos laikų, dėl jos strateginės ir laivybinės pozicijos, turtinga įvairių istorinių periodų palikimo, kultūrinių ir gamtos paminklų.

Hvar miestas yra visas, kaip paminklas, daugybė amžių yra palikę pėdsakus miesto sienose, bet galutinai miesto vaizdą suformavo Renesansas. Hvar yra laiko paslėpta brangenybė. Čia būtina aplankyti Fortica tvirtovę, Hvar katedrą, 1612 m. įsteigtą teatrą su ginklų sandėliu ir Pranciškonų vienuolynu.

Kad ir ko Jūs ieškotumėte savo atostogoms, viską galite rasti kosmopolitiškame Hvar mieste - ir naktinį gyvenimą, ir kultūrines vietas, ekskursijas laivu į Pakleni salas, smėlėtus paplūdymius Jelsoje, senovinį Stari Grad miestą, dangiškus paplūdymius po pušimis Zavaloje, egzotišką atmosferą pietinėse uolose Ivan Dolac, Sveta Nedjelja -populiariausia geriausio raudonojo vyno visoje Hvar saloje ar Milna, „mažoji Venecija" aplink Vrboska. Ir visa tai vienoje saloje.

O ramiam poilsiui pietinėse ir šiaurinėse salos dalyse stovi vietinių žvejų pastatyti nameliai su vaizdu į jūrą, kurie bėgant laikui buvo rekonstruoti ir pritaikyti turizmui.

 

Splitas yra didžiausias miestas visje Dalmatijoje, antras didžiausias urbanistinis centras Kroatijoje. Jis yra įsikūręs Viduržemio jūros regiono pakrantėje, tiksliau, rytiniame Adrijos jūros krante.

Šis miestas buvo įkurtas tada, kai Romėnų Imperatorius Diokletianas pasistatė čia savo rūmus. Daug Splito istorinių ir kultūrinių pastatų galima rasti prie šių rūmų sienų.

Iš Splito yra siūlomos įvairiausios ekskursijos po apylinkes, kaip, pavyzdžiui, kelionė į Trogirį, kuris yra vienas iš geriausių, ir lengviausiai pasiekiamų vietų iš Splito. Miestelis yra įsikūręs mažoje salelėje ir jo nuostabios įdomybės, gali buti aplankytos per vieną dieną, atrandant laiko pasimėgauti ir vyno taure vienoje iš kavinių palei Riva.

Iš Splito lengva pasiekti Brač salą. Vienos dienos kelionei geriausia pasirinkti Supetar miestelį. Aplankysite gražiausią uostą ir miestą, kuris yra didžiausias visoje saloje. Čia apstu vietų, kurios įdomios turistams, o trokštantiems pasilepinti saulėje visi Supetar miestelio paplūdimiai išsidėstę į vakarų pusę.

 

Trogir, nutolęs nuo Splito 25 km, buvo įkurtas graikų IV-III a. pr. Kristų. medžioklių Viduržemio regione, metu. Šios vietovės šeimininkai su laiku keitėsi pradedant graikais, romėnais, venecijiečiais ir net prancūzais, kurie visi prisidėjo prie kultūrinio paveldo.

Trogir miesto senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sarašą ir tai rodo, kad šią vietą atvykus tiesiog būtina pamatyti. Taip pat neturėtumėte praleisti galimybės išvysti pilnai sutvarkytą Šv. Laurence katedrą, kuri buvo pastatyta XIII a.,  arba XV a. pastatytą Kamerlengo tvirtovę, Žaliąjį turgų, kuris yra šalia tilto.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS