Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


Indija Goa


INDIJA
GOA

Plotas - 3702 kv. Km.
Aukštis virš jūros lygio - iki 1022 m.

Vieta
- tarp 15 48'00" N ir 14 53'54" N Šiaurės platumos ir 74 20'13"E bei 73 40'33" E Rytų ilgumos.

Aplinkiniai miestai ir vietovės
- šiaurėje - Sindhudurg Maharashtra rajonas, rytuose - Belgaum, pietuose - Karwar Karnataka rajonas, vakaruose - Arabijos jūra.

Pagrindinės upės
- Tiracol, Chapora, Mandovi, Zuari, Sal and Talpona.

Pagrindiniai paplūdimiai
- Šiaurės Goa: Arambol, Mandrem, Morjim, Vagator, Anjuna, Baga, Calangute, Sinquerim; Pietų Goa: Majorda, Betalbatim, Colva, Benaulim, Varca, Cavelossim bei Palolem.

Goa - pati mažiausia ir jauniausia Indijos valstija, išsidėsčius šalies pietvakariuose. Tai buvusi Portugalijos kolonija, prie Indijos prisijungusi tik 60-taisiais praeito šimtmečio metais. Būtent ši kultūrų samplaika leidžia gėrėtis ir unikaliu Iberijos - Viduržiemio gyvenimo būdu ir Indijos tradicijomis. Goa gyventojai turi savo kalbą, gyvenimo būdą, kultūrą, kuri skiriasi nuo likusios Indijos. Goaniečius dar vadina savotiškais portugalo-indais - Pedrais, Rodrigesais, Chuanais, kurie puikiai dainuoja serenadas, mielai skambina gitaromis, geria degtinę "feni", yra draugiški ir atsipalaidavę.

Goa neverta ieškoti tipiškos Indijos egzotikos. Dauguma goaniečių - krikščionys, todėl beveik visur matysite baltas krikščioniškas bažnyčias. Pagrindinė Goa įžymybė - senamiestis, kuriame išlikusios viduramžių bazilikos ir soborai. Daugelį metų Senasis Goa buvo Indijos kolonijinės dalies ir visos Pietų Azijos sostinė. Tai buvo spindintis ir turtingas miestas. Goa iki šių laikų išlikusi bazilika, kurioje saugomi Šv. Ksaverijaus palaikai, iš Goa kilęs vienuolis Farija - didis hipnotizuotojas ir mistikas, žinomas romano "Grafas Monte Kristas" dėka.
Indijos istorija pėdsakus palikusi šalia esančioje Karnatakos valstijoje, iki kurios iš Goa galima nuvykti per 8-10 val. Pačiame Goa yra tik kelios induistų šventyklos, du - trys drambliai, specialiai atvežti pritraukti turistus, prieskonių fermos ir įkyrios beždžionėlės prie Dudhsagar krioklio. Turistai mielai važiuoja prie šio krioklio, keliauja į džiungles, stebi krokodilus Zuari upėje, dalyvauja kitose siūlomose ekskursijose, žvejoja, plaukioja kateriais, jachtomis. Tačiau dažniausiai pagrindinis atvykusiųjų tikslas - poilsis - deginimasis puikiuose paplūdimiuose, SPA salonų paslaugos, šokiai iki paryčių Šiaurės Goa diskotekose.

GOA skirstomas į kelias zonas:

Šiaurės Goa - populiarus jaunimo ir vakarėlių mėgėjų tarpe. Čia gausu paplūdimio barų, diskotekų, restoranėlių. Aplinkui skamba muzika, promenadose prekeiviai siūlo prekes, kurių kainos, tiesą sakant, žemesnės, nei Pietų Goa. Dauguma viešbučių nedideli, netoli nuo paplūdimių. Žiemos metu čia laiką leidžia Goa piliai - hipių tradicijų tęsėjai. Juos ypač vilioja puikūs Šiaurės Goa pliažai, šiluma, prieinamos kainos ir laisva atmosfera. Būtent tokiomis sąlygomis buvo kuriamos pirmosios "goa trans" ir psichodelinės muzikos kompozicijos.
 
Pietų Goa - tai stulbinantys pliažai, geri viešbučiai ir rami aplinka. Čia beveik nėra diskotekų, gatvėse nedaug restoranų, viešbučiai pakankamai nutolę vienas nuo kito. Vakarais linksmybių šioje Goa dalyje beveik nėra - pasilinksminimų mėgėjai vyksta į Šiaurės Goa. Didžiausia poilsiautojų dalis Pietų Goa ramiai ilsisi pliažuose, naudojasi SPA centrų procedūromis. Tai puiki vieta poilsiui su šeima ir vaikais - daugelyje viešbučių yra vaikų klubai, siūlomas specialus vaikiškas meniu.
Centrinis Goa - ekskursijų mėgėjams. Šalia yra visos pagrindinės Goa įžymybės, Panadži valstijos sostine, oro uostas. Pliažai čia prastesni, bet galima lengvai pasiekti kitas Goa dalis.

Maistas, gėrimai - Goa virtuvė labiau pritaikyta europiečių skoniui, nei likusioje Indijos dalyje. Čia yra įprasti, švarūs restoranai, veikia pliažo kavinės (vad. "shacks"), kuriose galima tikrai juokinga kaina paragauti šviežiai paruoštų jūros gėrybių. Tačiau rekomenduojama vengti neaiškių užkandinių, negerti šviežiai spaustų sulčių ar kitų gėrimų su ledukais (ne viešbučių kavinėse). Goaniečiai mėgsta aštrius patiekalus ir naudoja daug įvairių prieskoniu. Todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį į meniu pateikiamus ženkliukus, žyminčius patiekalų aštrumą.
Tipiški patiekalai: kario skonio žuvis su ryžiais, goanietiškos kiaulienos dešrelės, įvairios jūros gėrybės. Verta paragauti nan - šviežių paplotėlių, valgomų su šiltų kokosų sviestu, tarkuotu sūriu ir česnaku. Viešbučiuose parduodami vietiniai ir importiniai gėrimai. Vertėtu atkreipti dėmesį į etiketes - gėrimai gali būti pagaminti ne ten, iš kur turėtų būti atvežtas tokios markės gėrimas. Iš vietinių gėrimų tikrai verti dėmesio vynai, romas, goaniečių mėgstama "feni" (silpna samanė). Žinomiausias Goa alus - "Kingfisher". Jo yra kelių rūšių.

Goa paplūdimiai - municipaliniai. Todėl net ir viešbučiai neturi teisės išvaryti vietinių žvejų, prekeivių suvenyrais ar vaisiais. Poilsiautojų ramybę tokiais atvejais neretai saugo uniformuoti pareigūnai. 4-5* viešbučių pliažuose paprastai būna skėčiai, gultai, rankšluosčiai. Gultus (jei jų nėra) galima išsinuomoti paplūdimio kavinėse. Dažna kavinė gultus duoda nemokamai visiems užsisakiusiems bent minimaliai sumai.

 

Goa taksi būna dviejų tipų - su kondicionieriais ir be. Pirmojo tipo taksi, žinoma, brangesnės. Pietiniame Goa taksi su kondicionieriais paprastai priklauso konkretiems viešbučiams - galite užsisakyti ir atsiskaityti pagal fiksuotą tarifą registratūroje bei iš karto užsitikrinate kelionę pirmyn ir atgal. Tai labai patogu, nes automobilis lauks bet kurioje nurodytoje vietoje ir parveš atgal į viešbutį. Taksi laukimas dažniausiai nieko nekainuoja, mokate tik už pravažiuotą kelią. Jei nusprendėte pataupyti - ieškokite taksi be kondicionierių ir ne viešbučių teritorijose. Tačiau ir čia nepamirškite derėtis. Tiesa, automobiliai be kondicionierių prastesni, tačiau gera ventiliacija (gali nebūti net stiklų) bei leidžiama rūkyti salone.

Ekskursijos ir lankytinos vietos - Senajame Goa - soborai, krikščionių šventovės, induistų šventyklos, prieskonių plantacijos, draustinis ir Dudhsagar krioklys, kelionė kateriu Zuari upe ir krokodilų stebėjimas.
Ekskursijos ir išvykos iš Goa - kelių dienų kelionė į Bombėjų (skrydis ~ 1 val., reikia mažiausiai vienos nakvynės); senovės induistų valstybės sostinė Vidžajanagar Hampi (keliaujant automobiliu reikia vienos nakvynės , keliaujant sraigtasparniu (tai galima iš viešbučio "Grand Intercontinental") pakanka ir vienos dienos); kelionė į džiungles - trekingas su nakvyne laukinėje gamtoje.

Pirkiniai - geriausia apsipirkti Pandži pagrindinėse gatvėse, kuriose gausu įvairiausių parduotuvių ir prekes galima įsigyti už fiksuotą kainą (buvusieji Goa rekomenduoja parduotuvę "Bombej Bazar"). Į Pietų Goa Margao miestelį verta vykti tik esant būtinybei. Tai atoki ir purvina vietovė. Pietų Goa yra tik keli prekybos centrai (rekomenduojamas "Saga"), o štai Šiaurės Goa parduotuvės ir kioskai sutinkami kiekviename žingsnyje. Vienas iš įdomesniu renginių - naktinis šeštadienio turgus, kuriame naktį iš šeštadienio į sekmadienį susirenka visa turistų bendruomenė. Turguje pasikeičiama naujienomis, perkamos ir parduodamos pačios įvairiausios prekės - rankų darbo avalynė, "goa people" stiliaus rūbai, suvenyrai, pledai, statulėlės, rankinės, akmenėliai ir meno kūriniai. Susirenka įvairiausių rasių, tautybių ir tikėjimų prekeiviai - indai, nepaliečiai, kašmyriečiai, europiečiai. Centrinėje turgaus aikštėje veikia daugybė įvairiausių kavinių - galima paragauti ir graikiško tadziki ir indiškų ryžių ir izraelietiškos pitos.

 

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS
UŽSISAKYTI NAUJIENAS