Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


JAE. Įdomūs faktai

Jungtiniai Arabų Emyratai(JAE), tai septinių valstijų valstybė Artimuosiuose Rytuose, labiausiai žinoma dėl Dubajaus, didžiausio šalies miesto. JAE savo pelną, gaunamą iš nafos produktų investuoja į turizmą, todėl jau dabar šalis tapo labai mėgiama atvykėlių iš kitų šalių. Ir ne veltui. Dubajus pasitinka aukštos klasės viešbučių ir restoranų tinklais, miestas turtingas savo modernia architektūra. Čia galima išvysti įspūdingiausius dangoraižius, didžiules dirbtines palmių formos salas. Dubajus garsėja ne tik įspudingais statiniais, bet ir prekybos centrais. Čia gausu prekybos centrų, kuriuose galima rasti visame pasaulyje garsių prekės ženklų parduotuvių. Dubajuje net vyksta kasmetinis Prekybos festivalis, kuris sutraukia tris milijonus žmonių iš viso pasaulio. Miestas taip pat gali didžiuotis savo  zoologijos sodu, kuriame galima išvysti 230 gyvūnų rušių, ekstremalių pojučių megėjai turėtų galimybę išmėginti safari, rengiama Dubajaus dykumoje, o po to atsipalaiduoti  Wild Wadi vandens parke su viena didžausių pasaulyje vadens čiuožyklų . Norintys susipažinti su miesto istorija gali Dubajaus muziejuje įsikūrusiame Al Fahidi forte, pastatytame 1787 metais. Muziejuje pristatomos autentiškos emyrato gyventojų buities detalės, prieš atrandant naftos telkinius.

Sheikh Zayed didžioji mečetė esanti  JAE sostinėje Abu Dabije, yra didžiausia mečetė šalyje. 22,412 kvadratinių m. ploto,  prilygstantį penkiom futbolo aikštėm, ji gali sutalpinti 40,960 žmonių vienu metu. Sheikh Zayed dar vadinama kaip ,,vienijinti pasaulį', nes ją statant buvo pasitelkti amatininkai ir medžiagos iš tokių šalių kaip Italija, Iranas, Kinija, Marokas, Graikija, Vokietija, Turkija, Indija, JAE. Mečetė turi 100 kolonų ir 82 marokietiško dizaino kupolus, išpuoštus baltu marmuru, o pagrindinis siekia 85 metrų aukštį. Pagrindinėje maldų salėje kabo didžiausia pasaulyje liustra, sverianti net devynias tonas. Čia taip pat galima išvysti didžiausią pasaulyje rankomis austą kilimą, kuriam sukurti buvo pasitelkta 1,200 amatininkų iš Irano. Kvibla siena (norodanti kryptį į šventąjį miestą Meką) yra subtiliai išpuosta auksinio stiklo mozaika. 

 Burj Al Arab viešbutis, esantis Dubajuje, iskilęs ant dirbtinės salos, kurią su žemynu jungia privatus tiltas, yra dar vadinamas ,,vieninteliu pasaulyje septynių žvaigždučių viešbučiu'. Suprojektuotas tarsi laivo burė, Burj Al Arab simbolizuoja žvejybos ir laivybos kultūra, kuri dominavo Dubajaus istorijoje. Be 202 prabangių kambarių viešbutyje taip pat yra įsikūrę ir restoranai, kurie gali pasigirti panoraminiu liftu ir milžinišku jūros vandens akvariumu. Naktį Burj Al Arab choreografiškai apšviestas pagal ugnies ir vandens motyvus.

 Burj Khalifa, esantis Dubajuje, yra aukščiausas dangoraižis pasaulyje. Iškilęs į 828 metrų aukštį, jis yra matomas net už 95 kilometrų. Pastate, kurio fasadas primena didžiulę dykumų gėlę, yra įsikūrę viešbučiai, butai, biurai, mečetė, baseinas ir apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria kvapą gnaužiantys vaizdai. Burj Khalifa įspūdingas ir savo techniniais ypatumais. Dangoraižis turi saulės energijos baterijas ir vėjo sukamą turbiną, taip galėdamas pats save aprūpinti elektros energija.

 Dubajaus prekybos festivalis, vykstantis pirmąjame metų ketvirtyje, sutraukia apie tris milijonus lankytojų kasmet. 32 dienas trunkantis festivalis turistams iš viso pasaulio siūlo ne tik milžiniškas nuolaidas ir neapmokestintas prekes, bet ir rengiamas automobilių, aukso loterijas, fejerverkų šou ir kitas pramogas. Festivalis vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį Dubajaus turizmo srityje. 

 Al Fahidi fortas - seniausias pastatas Dubajuje, kuriame yra įsteigtas pagrindinis miesto muziejus. 1787 metais fortas buvo pastatytas, kad apsaugotų Dubajų nuo galimų atakų iš jūros. Esantis pačioje miesto širdyje, Al Fahidi savo lankytojus supažindina su tradiciniu Dubajaus emyrato gyvenimo būdu, koks jis buvo prieš atrandant naftos telkinius. Čia taip pat eksponuojami arabiški žvejybos laivai, seni ginklai, nardymo apranga, kuri būdavo skirta perlams rinkti, nuotakų apdarai, įvairūs juvelyriniai dirbiniai. 

 Fujairah - vienas iš septinių emyratų, esantis prie Indijos vandenyno, populiari turistinė vieta. Fudžeira žymi ne tik švariais paplūdymiais, bet ir įvairiomis vandens sporto pramogomis, tokiomis kaip vandens banglentės, būriavimas, plaukimas, nardymas ir gelminė žvejyba. Čia taip pat galima aplankyti Ain Al Madhab soduose esantį SPA, Paveldo kaimelį, Fujairah fortą, bulių kautynes, kurios jau tapo pagrindine Fudžeiros pramoga. 

 Dubajaus Aukso turgus yra įsikūręs Deiros komercinio rajono širdyje. Savo prekias siūlo daugiau nei 300 prekeivių, o aukso dirbiniai skaičiuojami tonomis. Čia galima išvysti iš kitų emyratų atvykusius limuzinus ir arabų moteris, lipančias iš jų ir pranykstančias juvelyrinėse parduotuvėse. Turguje auksas parduodamas pagal svorį, išskyrus labai lengvus papuošalus. Įsigiję brangesnius pirkinius, klientai dažnai gauna ir mažas aukso dovanėles.

Dykumos safaris Dubajuje - puikus laiko praleidimas lekiant kopomis automobiliu, vairuojamo profesionalaus vairuotojo. Safaryje galima praleisti pusdienį, dieną ar naktį.Dubajaus dykuma žavi savo paslaptingu grožiu bei mįslingomis istorijomis, tad išvykę į Dykumos safarį patirsite unikalų kultūros bei sportinio azarto derinį.

Palmių salos - dar vadinamos aštuntuoju pasaulio stebuklu, bus trys didžiausios žmogaus rankomis sukurtos salos pasaulyje. Dubajuje esančios Džumeiros, Deiros bei Jebel Ali salos statomos  pagal datulės palmės formas - svarbaus šio regiono medžio. Palmių salose kuriasi ir įsikurs viešbučiai, gyvenamieji namai, vandens parkai ir t.t. Tikimąsi, kad užbaigus projektą, salose gyvens keli milijonai žmonių.

 Pasaulis - dirbtinių salų rojus Dubajuje. Sudarytas iš 300 salų, kurios išdėstytos taip, kad iš paukščio skrydžio atrodytu lyg didelis pasaulio žemėlapis. Užbaigtas salynas pridės net 232 km prie natūralaus 67 km Dubajaus paplūdimio. Pasaulyje įsikurs privačios vilos, viešbučiai, kurortai. Čia planuojama įrengti povandeninį koralų sodą.

 Kupranugarių lenktynės - JAE yra daugiau nei 2 milijonai kupranugarių ir kupranugarių lenktynės yra viena populiariausių sporto šakų šalyje. Lenktynės vyksta kiekvieną žiemą nuo spalio iki balandžio mėnesio, įvairiose trasose visoje šalyje. Emyratų valdovai dažnai stebi lenktynes, dalina prizus, tokius kaip prabangūs automobiliai, dvarai, jachtos, grynieji pinigai.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS