Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt

Trys Indonezijos salos: Java - Bali - Lombokas

13 dienų/ 12 naktų

 1 diena Atvykimas į Solo - Sukuh & Ceto šventyklos     (L)

Atvykimas į Solo oro uostą,  dar žinomą kaip Surakarta arba Yogyakarta oro uostu. Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį.

Solo yra Batiko sostinė Javoje, išlaikiusi olandų kolonizacijos nepaliestą architektūrą iki mūsų dienų. Miestas buvo įkurtas 1745 m. tuometinio karaliaus, kaip  naujoji Mataram karalystės sostinė. Vietovė buvo pasirinkta dėl paslaptingų balsų, kuriuos pasak legendos, girdėdavo karalius.

Pusryčius šiandien valgysite tradiciniame Javos restorane, Pecel Solo. Šviežias ir gardus maistas patiekiamas žavingame, sename name, kuriame pilna vietos gyventojų ir dažnai fone skamba gyva Javos gamelan muzika. Šią popietę važiuodami į rytus pakilsite vaizdingu kalnų kelių , kad pasiektumėte įzoliuotą XV-ame amžiuje pastatytą Sukuh šventyklą. Ši šventykla yra 910 metrų virš jūros lygio, ant  Lawu kalno šlaitų , apsupta įspūdingų vaizdų. Turėsite progą patyrinėti šią unikalią šventyklą, išmargintą  Hindu phallic raižiniais. Savo piramidės forma šventykla panaši į Majų šventyklas Centrinėje Amerikoje.

Pravažiuodami pro nepaprasto grožio arbatos plantacijas, tęsite kelionę į kitą Hindu šventyklą, pastatytą ant dar aukštesnio kalno. Ceto šventykla, nors ir retai lankoma turistų, yra viena gražiausių šventyklų visame regione. Jos raižiniai primena Sukuh šventyklos raižinius, tačiau  kelių pakopų šventykla skiriasi architektūriniu išdėstymu.

Grįžimas į viešbutį ir vakarienė. Laisvas laikas. Vakare Jūsų laukia kaukių ir šokių Wayang Orang pasirodymas.  Panašus į šešėlinių lėlių teatro pasirodymą (Wayang Kulit), kadaise jis buvo atliekamas kaip klasikinis rūmų šokis Yogyakartoje ir Surakartoje. Nakvynė Solo.

2 diena Solo Kraton - Bekonang miestelis - Prambanan (B/L)    

Po ankstyvų pusryčių pradėsite savo dieną pasivaikščiojimu po Ngarsopuro pėsčiųjų alėją, papuoštą iš šonų išsidėsčiusiomis statulomis, Ngarsopuro alėja veda prie pasakiško įėjimo į Mangkunegaraan rūmus - klasikinių Javos meno kūrinių saugyklą. Pastatytas kaip rūmai jaunajai karališkosios šeimos linijai XVIII-ame amžiuje,  puikus pastatas šiandien saugo gausybę juvelyrikos, karališko sidabro dirbinių, tradicinius Javos gyventojų  ginklus ir klasikinius ornamentus.

Pabūvoję Mangkunegaraan rūmuose pasileisite į 2 valandų turą dviračiu po Bekongo kaimelį, kuriame vis dar puoselėjamos nuo senų senovės išlikusios gongo gaminimo tradicijos. Tai pat tai yra vienas iš nedaugelio kaimelių Javoje, kuris visdar gamina "cui" - baltą spiritą, fermentuojamą iš cukranendrių melasos.

Pietūs tradiciniame Joglo stiliaus restorane, po kurių keliausite po senąsias Hindu šventyklas Prambanane.  Pastatytos  IX-ame amžiuje, šios  dantytos šventyklos apima tris pagrindines vidines šventoves skirtas Hindu trejybei : Brahma, Vishnu ir Shiva. 1991m. UNESCO  įtraukė Prambanan į Pasaulio paveldo sąrašą.  Jūsų gidas supažindins Jus su šventyklų istorija.

Atvykimas į viešbutį. Nakvynė Yogyakartoje.

 3 diena Vietos Turgus  - Kraton - Taman Sari - Borobudur - Ramayana     (B/L/D)        

Pusryčiai prieš kelionę per Jalan Malioboro į Beringharjo tradicinį turgų. Beringharjo yra vienas iš polių , kurį sudaro Pietinis skveras, Sultono rūmai, Šiaurinis skveras ir Beringharjo turgus, simbolizuojantis vietinės ekonomikos elementus. Jūsų gidas supažindins su egzotiškais daržovėmis ir prieskoniais, būdingais tik Indonezijos virtuvei, tai pat sezoniniais tropikų vaisiais.

Gidas papasakos apie Jamu tradiciją - liaudies medicina paremtą negalavimų gydymą žolelėmis ir prieskoniais.Susipažinsite su Yogyakartos istorinėmis bei kultūrinėmis tradicijomis pusės dienos trukmės ture.

Aplankysite Sultono rūmus, kitaip žinomus kaip "Kraton". Šis pastatas,  pastatytas 1756-1790m. , yra puikus tradicinės sultonato architektūros pavyzdys. Eidami pro kambarius ir sales,  sužinosite daugiau apie šį Javos  paveldą ir kultūrą.

Vietos cyclo arba becak jus nuveš į Taman Sari, vandens rūmus ir sodą, pastatytus daugiau nei prieš 200 metų, pirmajam Sultonui su baseinais ir maudymosi voniomis jo haremui.

Pietūs vietos restorane Yogyakartoje. Po pietų keliausite į Borobudur, 42 kilometrus į vakarus nuo Yogyakarta. Su gidu tyrinėsite didžiausią budistų šventyklą pasaulyje ir sužinosite neįtikėtiną istoriją apie jos statybas. Sudaryta iš tūkstančių vulkaninių ir upės akmens blokų, šventykla buvo pastatyta vien žmogaus rankomis ir ją pabaigti užtruko 75 metus. Šiandien šis šlovingas UNESCO paveldas vis dar regimas nė kiek nepakitęs - su magiškais raižiniais ir neįprasta, bet stebinančiai gražia struktūra.

Tęsite kelionę aplankydami Mendut šventyklą. Senesnė nei Borobudur, ši piramidės formos šventykla saugo tris įspūdingai raižytas akmens statulas: Sakyamuni, Awalokiteswara, Maiterya. Manoma, kad tai vienos įspūdingiausių statulų Javoje.Pakeliui į viešbutį sustosite ties Pawon šventykla, garsėjančia savo tobula simetrija ir legenda apie joje saugotus karaliaus Indra ginklus.

Grįžimas į viešbutį atsigaivinti prieš tradicinį Rmayana šokių pasirodymą, kurio metu galėsite  pasimėgauti Javos virtuvės patiekalais (švediškas stalas).

Nakvynė Yogyakartoje.

4 diena Yogyakarta - Surabaya - Ngadisari    (B/L)

Dieną pradėsite vaizdinga kelione traukiniu į Rytų Javą (Jombang). Toks keliavimo būdas Javoje yra nuostabi galimybė pasigerėti vulkaniškais centrinės ir rytinės Javos peizažaisAtvykus į Jombang Jus pasitiks vairuotojas. Keliausite mašina į Ngadisari, pakeliui sustoję papietauti vietos restorane.

Paskutinis šios dienos kelionės etapas yra 3 - 4 valandų kelionė į  Ngadisari miestelį, kuris įsikūręs ugnikalnio Tengger kalderos papėdėje.  Atvykimas į viešbutį ir  poilsis prieš vakarienę. Nakvynė Ngadisari arba Tosari/Bromo.

5 diena Bromo kalnas - Ijen            (B/L/D)                                

Anksti ryte vyksite pasitikti saulės ant Bromo kalno. Keliaudami 4WD džipu galėsite grožėtis stulbinančiais Bromo ugnikalnio ir apylinkių vaizdais. Stebėsite saulėtekį už ugnikalnio Penanjakane. Tęsite kelionę džipu žemyn į vulkano kalderą, rytais dažnai gaubiamą rūko.  Rūkas, susiliejęs su pilka, pelenais padengta žeme sukuria neįprastą atmosferą, dažnai lyginamą su mėnulio paviršiumi. Keliausite prie laiptų, kurie Jus nuves prie vis dar aktyvaus Bromo kraterio.

Grįžimas į viešbutį  pusryčiai Ngadisaryje. Tęsite kelionę į Jember per Probolingo. Tai yra visos dienos kelionė (nuo 7 iki 8 valandų),  kurios maršrutas tęsiasi per vaizdingiausias Javos vietas. Pakeliui sustoję papietauti turėsite progą pailsėti ir padaryti nuotraukų.  Atvyksite į Bentar paplūdimį pailsėti. Jeigu pasiseks pamatysite bangininius ryklius. Pasivaikščiosite po ilgas prieplaukas grožėdamiesi vaizdinga pakrantės panorama. Nakvynė Ketapang/Ijen.

6 diena  Ijen kalnas - Kaliklatak kavos plantacija      (B/L/D)

Atsikėlę anksti ryte vykste į ekskursiją Ijen kalno link. Pusryčiai patiekiami viešbutyje prieš kelionę 4WD džipu.

Po pusantros valandos kelionės pasieksite Paltuding stovyklą (įsikūrusią 1850 metrų aukštyje). Maršrutas į viršų tęsias 3 kilometrus  per platų uolietą kelią. Kalno viršuje yra didžiulis krateris apsuptas sieros kasyklųPasiekę viršūnę (2385 metrai) turėsite laiko apžiūrėti krateryje esantį ežerą, kuris yra 200 m gylio ir talpina 36 milijonus kubinių metrų garuojančio vandens.  Tai pat galėsite tapti šachtininkų jėgos ir ištvermės liudininkais, stebėdami kaip jie neša sieros blokus iki kraterio pakraščio.

Grįšite tuo pačiu maršrutu į pagrindinę stovyklą ir tęsite kelionę iki buvusios olandų Kali Klatak plantacijos.  Atvykę  paragausite gardžių tradicinių pietų ir pasimėgausite vietos kava prieš pradėdami turą, kurio metu sužinosite kaip kakava, kava, pipirai ir kaučiukas auginami naudojant metodus, perduodamus iš kartos į kartą. Turą pabaigsite mėgaudamiesi  arbata vietovėje, iš kurios atsiveria fantastiška Bali panorama. Vakarienė viešbutyje. Nakvynė  Ketapang/Ijen.

7 diena  Ijen  - Bali - Lovina papludimys         (B)

Šį rytą keliausite per Bali sąsiaurį iki Bali salos, nuo kurios prasidės vaizdinga kelionė į Gilimanuk, įsikūrusį vakarinėje Bali dalyje. Pasiekę Bali, tęsite kelionę į Lovina, vieną iš garsiųjų vulkaniško juodo smėlio paplūdimių ramioje šiaurinėje Bali pakrantėje. Po pietų galėsite pasidžiaugti laisvu laiku ramiame kaimelyje, vaikštinėdami smėlėtu krantu arba atsipalaiduosite viešbučio paplūdimio gultuose po palmėmis. Nakvynė  Lovina.

8 diena  Lovina - Beji šventykla - Kintamani - Ubud      (B/L)

Laisvas laikas prieš susitiką su vietiniu gidu. Išvykimas 10 val. į Pura Beji , šventyklą garsėjančią savo gražiaisiais raižiniais, kuri yra didžiausia Ryžių šventykla Bali. Keliausite vėjuotais kalnų keliais, kol sustosite priešais Pura Puncak Penulisan šventyklą pasigrožtėti apgaubto debesų slėnio vaizdu. Šventykla tai pat laiko didžiulę kolekciją sudievintų karalių ir karalienių statulų siekiančių Xa. - XIV a.

Tęsite kelionę į Kintamani, kraterio papėdėje įsikūrusį kaimelį.  iš kurio atsiveria nepakartojami Baturo ežero ir ugnikalnio vaizdai. Batur kalnas (1412 m aukščio)  nėra pats aukščiausias ugnikalnis esantis Bali , tačiau yra laikomas pačiu aktyviausiu ugnikalniu visoje saloje ir yra apsuptas nepakartojamos kalderos. Čia Jūs galėsite pasimėgauti pietumis vietos restorane. Vakare laisvas laikas. Nakvynė Ubude.

9 diena Ubud  -  Pasivaikščiojimas ryžių laukuose  - Meno galerija - MonkeyForest       (B/L)

Papusryčiavę vyksite į šiaurę apžiūrėti  vešlių Tegalalang ryžių terasų . Gidas papasakos apie subak ryžių drėkinimo sitemas, kurios dažnai naudojamos Bali. Žaliuojantys ryžių ,,takai", įrėminti palmėmis, palieka neišdildomą įspūdį.

Aplankysite Blanco Renesanso muziejų. Antonio Blanco neginčytinai garsiausias menininkas kada nors gyvenęs Bali. Po mirties jo namai ir asmeninė studija buvo paversti muziejumi su milžiniška autorine darbų kolekcija. Muziejus šiandien turistams ir vietos gyventojams mena  meninko meilę Bali. 

Pietūs vietiniame restorane prie Ubud upės.Po pietų Šventųjų Bezdžionių Miške  sužinosite kokią dvasinę Hindu reikšmę turi Pura Dalem Angung. Ši šventykla randasi aukščiausiame miško taške ir joje vis dar vyksta apeigos. Jūsų gidas tai pat paaiškins  Holy Bathing šventyklos architektūros detales ir papasakos apie Cremation šventyklą.

Po pietų laisvas laikas, kurio metu galėsite patyrinėti daugybę dailės ir amatų dirbinių Ubud centre. 19:00 val. pasižiūrėti vieno iš daugybės tradicinių Bali šokių pasirodymo miestelyje. Nakvynė Ubud.

10 diena Ubud - Kerta Gosa - Besakih - Tirta Gangga - Amed       (B/L)

Po pusryčių pradėsite dieną su rytiniu pasivaikščiojimą po  tradicinį Ubud  turgų. Tai pats geriausias metas pamatyti turgų, kai jis pilnas šviežių gėrybių suvežtų iš visos salos.Susiliekite su vietiniais, kurie įprastai apsipirka kasdieniniams šeimos pietums. Turguje tai pat apstu spalvotų gėlių, kurias Bali gyventojai naudoja kasdieniniams aukojimams šventyklose.

Tęsite kelionę į Klungkung aplankyti buvusių Karališkųjų Teisingumo rūmų dar žinomų kaip Kerta Gosa.  Ryškiausias rūmų akcentas yra Wayang stiliumi dekotuotos lubos, ant kurių vaizduojama  gėrio ir blogio kova.  Kertha Gosa rūmų Taman Gili pastatas yra unikalus statinys,  į kurį žiūrint atrodo jog jis plūduriuoja.

Ekskursija tęsis mažais, vaizdingais keliais į Besakih, dar žinomą kaip "Šventykla Motina",  kuri stovi vakariniame Agung kalno (2567 m), didžiausio Bali ugnikalnio  šlaite.  Besakih yra didžiausia ir svarbiausia šventykla visoje saloje. Papietausite Maha Giri restorane, iš kurio atsiveria nuostabūs ryžių terasų vaizdai.

Atvykstate į Tirta Gangga. Šiuos šventus vandens rūmus 20 amžiaus pradžioje pastatė  paskutinysis karalius Karangasem. Aplink rūmus pilna dekoratyvinių vandens tvenkinių ir fontanų, gausu žalumos ir natūralių maudymosi vonių.

Toliau keliausite keliu, palei kurį driekiasi ryžių terasos, pro rečiau lankomas rytines Bali pakrantes, į Amed kaimelį, įsikūrusį Agung kalno šešėlyje. Nakvynė Amed.

11 diena Amed - Lombok - Gili sala         (B/L)                               

8:30 išvyksite iš Jemeluk į Gili Trawangan, didžiausią šiaurės vakarų Lomboko pakrantę. Atvykus į uostą, Jus pasitiks mūsų atstovai ir perkels cidomomis į viešbutį (arklio tempiamu vežimu), nes sąloje visiškai nėra automobilių siekiant išlaikyti ramią ir švarią salos aplinką. Po pietų laisvas laikas.  Galėsite atsipalaiduoti paplūdimyje ar pasivažinėti dviračiu po salą. Nepraleiskite progos pasigrožėti saulėlydžiu paplūdimyje vakarinėje salos dalyje.

Nakvynė  Gili Trawangan saloje.

12 diena  Gili Trawangan    (B)                                                     

Šią dieną nėra suplanuotų maršrutų, taigi galėsite atsipalaiduoti arba vykti į ekskursiją po kitas salas, keliauti į paplūdymį panardyti  ar pasiplaukiojima su laivu stikliniu dugnu ir pasigrožėti vandens pasauliu. Gili Trawangan supa koralas, daugybė tropinių žuvų, jūros vėžlių ir kitų vandens gyvūnų. Nakvynė  Gili Trawangan saloje.

13 diena Gili sala - Lombok Airport -  Skrydis (B)

Ryte neskubėdami galėsite papusryčiauti ir praleisti laiką paplūdimyje prieš vidurdienio skrydį. Valtimi plauksite į Lomboką, iš kurio mašina važiuosite į Selaparang oro uostą, iš kurio skrisite į Bali arba Singapūrą. 

***TURO PABAIGA***

Kelionės kaina asm., vykstant nurodytam asmenų skaičiui:

Viešbučio kategorija 2 asm. 3-4 asm. 5-6 asm. 7-10 asm. 11-15 asm.
Deluxe 2353 EUR  2114 EUR 1985 EUR  2459 EUR  1822 EUR 
Superior 2079 EUR  1812 EUR  1672 EUR  1872 EUR  1529 EUR 
First Class 1822 EUR  1567 EUR  1442 EUR  1429 EUR  1323 EUR 

Į kainą įskaičiuota :

 • Apgyvendinimas viešbučiuose (dviviečiame kambaryje su pusryčiais);
 • Maitinimas nurodytas programoje ( B - pusryčiai, L - pietūs, D - vakarienė);
 • Pervežimai nurodyti programoje;
 • Gido paslaugos;
 • Įėjimai į lankomus objektus;
 • Kelionė greitaeige motorine valtimi;
   

Į kelionę neįskaičiuota :

 • Vizos (25 USD mokama atvykus į šalį);
 • Tarptautiniai skrydžiai ( ~ 1000 EUR/ asm);
 • Vietiniai skrydžiai iš Bali į Lomboką ir atgal ( ~120 EUR /asm.);
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kelionės draudimas; 
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 610) 40 177
el.p.: laura@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 13 d.


Kaina nuo:1323 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS