Žemaitijos dvarai

Iki 1940 m. Lietuvoje buvo apie 4 tūkst. dvarų (su palivarkais). O 1989 m. tik 90 dvarų sodybų buvo laikoma architektūros paminklais ir 120 parkų – gamtos paminklais. Dabar bandoma išlikusius dvarus prikelti naujam gyvenimui, tačiau tik apie 1000 - 1200 iš išlikusių dvarų sodybų gali tikėtis geresnės ateities. Pažinkime juos iš naujo!

1 DIENA

Ryte išvykstame iš Vilniaus.

Baubliai (Bijotai) - pirmasis Žemaitijos muziejus, kurį 1812 m. įkūrė poetas Dionizas Poška ąžuolo drevės altanoje – Baublyje (dviejų nukirstų ąžuolų išskobtuose kamienuose). Ąžuoluose buvo laikomi archeologiniai radiniai, ginklai, šarvai, monetos. Vėliau Baubliai buvo konservuojami, 1971 m. pastatyti stikliniai gaubtai. 1969 m. Baubliai paskelbti respublikinės reikšmės istorijos paminklu.

Rietavo dvaro sodyba.
Istoriniuose šaltiniuose Rietavas minimas 1253 m. Nuo 1732 m. Rietavo dvaras priklausė Tiškevičiams. Jiems valdant dvaro sodyba tapo rezidencine. 1792 m. Stanislovas Augustas Rietavui suteikė Magdeburgo teises ir herbą. Po Lietuvos ir Lenkijos padalijimų Rietavo valsčius ir miestas atiteko grafams Zubovams, o nuo  1802 m. – kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui.

Plateliai – miestelis ir dvarvietė įsikūrę prie to paties pavadinimo ežero, laikomo gražiausiu Žemaitijoje. Restauruotame dvaro svirne pamatysime Žemaitijos nacionalinio parko ekspoziciją apie krašto etnografiją ir spalvingiausią bei linksmiausią šventę - Užgavėnes.

Plungė – Kunigaikščio Mykolo Oginskio rezistencinių dvaro rūmų, statytų XIX a.
pab. apžiūra. Šie rūmai garsėjo, kaip svarbus Žemaitijos kultūros ir švietimo centras. 1879–1902 m. čia veikė M.Oginskio įsteigta dvaro orkestro mokykla, kurioje mokėsi ir iškilus dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis. 1994 metais dvaro rūmuose buvo įkurtas Žemaičių dailės muziejus, kuriame kaupiama žemaičių meninė kūryba iš viso pasaulio, tautodailė, dvarų kultūros palikimas ir bažnytinis menas. Dvarą supa vienas didžiausių ir gražiausių parkų Lietuvoje, kuriame auga ir Perkūno ąžuolas, turintis savo legendą.

2 DIENA
Pusryčiai. Tolimesnė dvarų apžiūra.

Renavo dvaras žinomas nuo XVI a. Jį  pastatė vokiečių kilmės baronai Rene (Ronne), į Žemaitiją atkeliavę per Kuršą. Nuo 1780 m. dvaras vadinamas Renavu, pagal jo savininko Rene pavardę. Vėliau Renavas pagal giminystės ryšius priklausė grafams Mielžinskiams, kurie išgražino romantizmo klasicizmo bruožų turinčius rūmus, užveisė parką. Renavo dvaras garsėjo didele biblioteka. Svarbiausias muziejaus eksponatas- Lietuvos dvarų kultūros reprezentacinis interjeras.

Plinkšių dvaro rūmai. XIX a. didingus dvaro rūmus pastatė grafas K.B. Pliateris ant vaizdingo ežero kranto. Išliko dvaro rūmai, turintys neoklasicizmo ir neorenesanso bruožų, oficinos, ledainė, pieninė, parkas. Iki 1914 m. ištaiginguose rūmuose buvo apie 30 įvairios paskirties patalpų. Grafų miegamieji, darbo kambariai, buduarai, valgomieji bei reprezentacinės salės užėmė I aukštą. II aukštas buvo skirtas muzikiniams renginiams ir šokiams, jame buvo įrengti vaikų ir auklių kambariai. Rūmų salonai išsiskyrė prabanga, turtingumu, holą puošė įspūdingi medžioklės trofėjai ir meno kūriniai. Išvykimas į Vilnių.

Kelionės kaina nuo: 54 Eur 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, 1 nakvynė ir pusryčiai viešbutyje, gido paslaugos, kelių ir ekologijos mokesčiai, kelionės dokumentų sutvarkymas.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS