Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Žemaitijos dvarai

Iki 1940 m. Lietuvoje buvo apie 4 tūkst. dvarų (su palivarkais). O 1989 m. tik 90 dvarų sodybų buvo laikoma architektūros paminklais ir 120 parkų – gamtos paminklais. Dabar bandoma išlikusius dvarus prikelti naujam gyvenimui, tačiau tik apie 1000 - 1200 iš išlikusių dvarų sodybų gali tikėtis geresnės ateities. Pažinkime juos iš naujo!

1 DIENA

 
 

Ryte išvykstame iš Vilniaus.

Baubliai (Bijotai) - pirmasis Žemaitijos muziejus, kurį 1812 m. įkūrė poetas Dionizas Poška ąžuolo drevės altanoje – Baublyje (dviejų nukirstų ąžuolų išskobtuose kamienuose). Ąžuoluose buvo laikomi archeologiniai radiniai, ginklai, šarvai, monetos. Vėliau Baubliai buvo konservuojami, 1971 m. pastatyti stikliniai gaubtai. 1969 m. Baubliai paskelbti respublikinės reikšmės istorijos paminklu.

Bilietų kainos: 2 Eur/suaugusiems; 1 Eur/moksleiviams, studentams ir pensininkams

Rietavo dvaro sodyba.
Istoriniuose šaltiniuose Rietavas minimas 1253 m. Nuo 1732 m. Rietavo dvaras priklausė Tiškevičiams. Jiems valdant dvaro sodyba tapo rezidencine. 1792 m. Stanislovas Augustas Rietavui suteikė Magdeburgo teises ir herbą. Po Lietuvos ir Lenkijos padalijimų Rietavo valsčius ir miestas atiteko grafams Zubovams, o nuo  1802 m. – kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui.

Bilietų kainos: suaugusiems  – 1 Eur; moksleiviams ir senjorams – 0,5 Eur; 

 

Plateliai – miestelis ir dvarvietė įsikūrę prie to paties pavadinimo ežero, laikomo gražiausiu Žemaitijoje. Restauruotame dvaro svirne pamatysime Žemaitijos nacionalinio parko ekspoziciją apie krašto etnografiją ir spalvingiausią bei linksmiausią šventę - Užgavėnes.

Plungė – Kunigaikščio Mykolo Oginskio rezistencinių dvaro rūmų, statytų XIX a.
pab. apžiūra. Šie rūmai garsėjo, kaip svarbus Žemaitijos kultūros ir švietimo centras. 1879–1902 m. čia veikė M.Oginskio įsteigta dvaro orkestro mokykla, kurioje mokėsi ir iškilus dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis. 1994 metais dvaro rūmuose buvo įkurtas Žemaičių dailės muziejus, kuriame kaupiama žemaičių meninė kūryba iš viso pasaulio, tautodailė, dvarų kultūros palikimas ir bažnytinis menas. Dvarą supa vienas didžiausių ir gražiausių parkų Lietuvoje, kuriame auga ir Perkūno ąžuolas, turintis savo legendą.

Bilietų kainos: 3 Eur/suaugusiems; 2 Eur/moksleiviams, studentams ir senjorams

2 DIENA
Pusryčiai. Tolimesnė dvarų apžiūra.

Renavo dvaras žinomas nuo XVI a. Jį  pastatė vokiečių kilmės baronai Rene (Ronne), į Žemaitiją atkeliavę per Kuršą. Nuo 1780 m. dvaras vadinamas Renavu, pagal jo savininko Rene pavardę. Vėliau Renavas pagal giminystės ryšius priklausė grafams Mielžinskiams, kurie išgražino romantizmo klasicizmo bruožų turinčius rūmus, užveisė parką. Renavo dvaras garsėjo didele biblioteka. Svarbiausias muziejaus eksponatas- Lietuvos dvarų kultūros reprezentacinis interjeras.

Bilietų kainos: 2 Eur/ suaugusiems; 1 Eur/moksleiviams, studentams, senjorams;

10 Eur apžvalginė ekskusija su gidu - suaugusiems; 7 Eur/moksleiviams, studentams ir senjorams (iki 35 žmonių)

Kelionės kaina: sutartinė.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, 1 nakvynė ir pusryčiai viešbutyje, gido paslaugos, kelių ir ekologijos mokesčiai, kelionės dokumentų sutvarkymas.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMAS



Privatumo politika