Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Zapyškis, Užnemunės dvarai ir Kiduliai

Išvykimas į Užnemunę. Ši vieta iki XX a. priklausė Prūsijai, vėliau Rusijai. Zapyškis ir visa užnemunė ilgą laiką buvo pavaldi Sapiegų giminei. Zapyškio miestelyje yra nuostabi vėlyvosios gotikos XVI a. pastatyta Šv. Jono krikštytojo bažnyčia. Manoma, kad bažnyčios fundatorius buvo Povilas Sapiega. Pati bažnyčia atrodo įspūdingai ir gana mistiškai – stovi viena, arti nėra jokių pastatų.

Apžiūrėjus Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią išvykimas į Gelgaudiškio dvarą. Gelgaudiškio dvaras - tai vienaukštis, neoklasicistinis pastatas - respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas, savo istoriją skaičiuojantis nuo XV a. Visa Lietuva šį dvarą matė legendiniame filme „Tadas Blinda“: čia, kaip matome iš filmo scenų, buvęs pono Gruiniaus dvaras. Įspūdinga Gelgaudiškio dvaro sodyba žavi puošniais restauruotais rūmais su kolonomis, juose esančiu labai vertingu interjeru, gražuolėmis brangių koklių krosnimis, židiniais,  šilku ir oda išmuštomis sienomis. Sodyba turi vieną didžiausių Lietuvoje miško tipo parką su alėjomis ir jame augančiais retais želdynais.

Svečius pasitinka dvaro ponia, vedama ekskursija po rūmus – pasakojama dvaro istorija, supažindinama su unikalia rūmų puošyba (secesija), su XIX -XX a. pradžios gyvenimo būdu dvare. Vedant pažintinę ekskursiją salėje pasitinka antroji dvaro ponia ir kviečia pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių – vedama pamoka. Po šokių pamokos pažintinė ekskursija tęsiama toliau. Terasoje visi vaišinami 3 rūšių dvaro sūriu, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis) kakava, kava, arbata arba namine gira, pasakojama apie dvaro virtuvę.

 

Toliau keliausite į Kidulius, kur sužinosite apie vyno gamybą, degustuosite 10 rūšių vyno, tame tarpe ir unikalaus pienių vyno. Sakoma, kad jo skonis vieniems primena vasarą, kitiems vaikystę, tretiems už medų saldesnius meilės bučinius ir visa ta magija telpa su dideliu atsidavimu pagaminto neįprasto gėrimo taurėje.

Po vyno degustacijos išvykimas į restoraną „Kuchmistrai“, įsikūrusį autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje. 16.30 val. lauks kulinarinio paveldo pietūs su edukacija „Zanavykų ragaučius“. Po pietų išvykimas į Vilnių. Vakare sugrįžimas į namus.

Kaina – sutartinė

 Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė mikroautobusu
  • Gido paslaugos
  • Ekskursinė programa Gelgaudiškio dvare su vaišėmis ir šokių pamoka
  • 10 vyno rūšių degustacija Kiduliuose
  • Zanavykų ragaučius restorane „Kuchmistrai“

Neįskaičiuota: – pageidaujant papildomai galite apsilankyti Zanavykų muziejuje. Grupei kainuos 40 Eur.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika