Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Ukmergės dvarų žiedas

Ryte išvykimas į Ukmergės kraštą. Kelionės metu aplankysite gražiausius Ukmergės krašto dvarus. Pirma stotelė Taujėnų dvaras. Tai – vienas iš gražiausių dvarų Lietuvoje, minimas jau nuo 16 a. Klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaras iki 20 a. vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija. Dabar dvaras – tai kultūrinių renginių, pramogų vieta.  Dvaro svečius pasitiks pats kunigaikštis Radvila (teatralizuota ekskursija* po dvaro menes). Kunigaikštis papasakos apie savo  ir dvariškių gyvenimą. Ekskursijos pabaigoje turėsite galimybę išgeriti kavos su firminiu dvaro pyragu*.

Toliau lankysite A. Smetonos dvarą. Dvaras yra vaizdingoje vietoje, Lėno ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su Prezidento A. Smetonos 60-mečiu. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį.  A. Smetona jį pavadino „Užugirio kiemu“. Dvaras primena pirmosios Lietuvos Respublikos atmosferą. Besidomintiems A. Smetonos gyvenimo istorija, bus įdomu apsilankyti čia įkurtame muziejuje*.

 

Vienas įspūdingiausių šio maršruto sustojimų – Siesikų pilis. Ji kadaise priklausė kilmingai Siesickių giminei. Rūmai pastatyti 1492-1517 m. Tai – viena iš nedaugelio pilių-bastilijų pavyzdžių, išlikusių Lietuvoje. Šiuo metu dvaro rūmai restauruojami, atkuriama 16 a. struktūra. Pamatysite sutvarkytą rūmų parką, atstatytą ir pritaikytą lankymui dvaro bravorą. Ekskursija po Siesikų dvarą*.

 

Iš Siesikų pilies važiuosite link Vaituliškio dvaro. Pakeliui aplankysite Leonpolio dvarą, kuris minimas nuo 1614 m., 17  a. II pusėje jis atiteko Sieciskiams, vėliau dvarą paveldėjo Radvilos. Paskutinė iš Radvilų, kunigaikštytė Celestina Radvilaitė,  po 1921 m. žemės reformos pardavė dvarą Mykolui Deveniui. Deveniai dvare sukūrė pavyzdinį ūkį. Dabartiniai šeimininkai dvarą pamažu restauruoja.

 

Paskutinis šios dienos maršrute –Vaitkuškio dvaras. Jis pradėtas formuoti 16 a. ir turėjo daugybę šeimininkų. 1862 m. perstatytas į   neogotikinį stilių. Jame buvo gausu italų, lenkų, paties šeimininko S.F. Kosakovskio paveikslų, meno galerija, 12 tūkst. tomų biblioteka. Prasidėjus I Pasauliniam karui, vertingi daiktai buvo išvežti į Rusiją ir ten dingo. 1941 m. naciai dvare įkūrė getą žydams. Po karo dvaras, likęs be šeimininkų, sparčiai nyko – teliko tik bokštas ir arklidžių fragmentai. Šiuo metu dvarą atsiėmė palikuonys iš Lenkijos. Ekskursija dvare + kava su užkandžiais*.

Turiningai praleidę dieną, važiuosite namų link.

 

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė turistinės klasės autobusu, kelionės vadovas, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Taujėnų dvaras. Ekskursija, kava su firminiu dvaro pyragu – 8 Eur/žm.;

Smetonos dvaras. Bilietas  – 3 Eur. Gido paslauga – 35 Eur / grupei;

Siesikų dvaras. Ekskursija – 4 Eur /žm.;

Vaikuškio dvaras. Ekskursija + kava su užkandžiais–  6 Eur /žm.

Pastaba. lankomų objektų eiliškumas gali pasikeisti. Lydintis kelionės vadovas dvaruose ekskursijų neveda.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika