Šventinė kelionė į Rokiškio ir Ilzenbergo dvarus

2018 m. gruodžio mėn. 8 d. – 2019 m. sausio 6 d.

Ryte išvykimas iš Vilniaus į Aukštaitiją.

Atvykus apžiūrėsite rekonstruotą Ilzenbergo dvarą, kurio istorija siekia virš 500 metų.

 XVI a. pradžioje įkurta rezidencija mena keturių garsių dinastijų didybę, karus, sukilimus, tarpukario Lietuvos ir sovietmečio laikotarpius. Iki rekonstrukcijos paskutiniai jo šeimininkai buvo Lietuvos bajoro geležinkelių inžinieriaus Eugenijaus Dimšos ir jo žmonos rumunės Livijos šeima.

Atvykę apžiūrėsite  autentišką  Ilzenbergo dvarvietę su rūmais, ūkinius pastatus, šimtametį parką, sodą. išpuoselėtas 15 ha angliško tipo parkas. Jame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-iui atminti įkurtas skulptūrų parkas tema „Meilė-Harmonija - Dvariškumas“. Ilzenbergo dvare šį rudenį atidarytai bibliotekai suteiktas Lietuvos valstybės šimtmečio vardas.

Čia bus kaupiamos ryškiausių pastarojo šimtmečio asmenybių, politinių ir visuomeninių veikėjų parašytos ir surinktos knygos.

Pirmosios 150 knygų naujoje dvaro bibliotekoje, tai Aukščiausios Tarybos pirmininko, profesoriaus Vytauto Landsbergio knygų ekspozicija.

Po dvaro apžiūros išvykimas į Rokiškį, kur išvysite unikalų Kalėdų senelio ir Kultūros sostinės atidarymo renginį. Atvykus galėsite apsilankyti dvaro rūmuose ir muziejuje.

Rokiškio krašto muziejus – pirmasis muziejus Lietuvoje, įsikūręs dvare.

Rokiškio dvaro rūmai (krašto muziejus) pastatyti 1801 metais klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą, vėliau buvo perstatyti. Nuo 1952 metų dvaro rūmuose yra įsikūręs Rokiškio krašto muziejus, kuriame yra per 1000 eksponatų, bylojančių apie dvaro kultūrą ir istoriją, Rokiškio krašto istoriją nuo seniausių laikų. Čia sužinosite įdomių faktų apie XIX a. grafų Tyzenhausų asmenybes.

Po rūmų apžiūros galėsite grožėtis unikaliausia Lietuvoje šių metų egle, sukalta iš lentučių ir medinių paukštelių, sukurtą pagal dailininko Arūno Uoginto maketą, kuri iš vidaus ir iš išorės bus apšviesta įvairiaspalvių lempučių.

Gruodžio 8d. nuo 15:00 val čia pradės veikti Kalėdų rezidencija, Amatininkų mugė, Kalėdinis paštas, veiks Prakartėlių paroda, kur bus galima pasigaminti medinį Kalėdinį žaisliuką. Kalėdiniame pašto namelyje gyvens ir nuoširdžiai bendraus Senelio Kalėdos padėjėjas nykštukas Smaližius, kuris jūsų parašytus laiškus perduos Seneliui Kalėdai.

Dieną vainikuos Kalėdinė 3D pasaka - istorija „Iš širdies į širdį“ pastatytą remiantis Liongino Šepkos kūrinių motyvais ir Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija.

Po renginio išvykimas ir kelionė namo.

Kelionės kaina 26 Eur/asm. (esant grupėje 44 asmenims)

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, kelionės vadovo paslaugos.

Papildomos išlaidos:

Pageidaujant galima Rokiškio sūrio degustacija. Ji vyksta prie šventiškai papuošto stalo. Sužinosite apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, pamatysite etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus. Edukacijos trukmė 1 val. Sūrio kelias 4 Eur asmeniui, jeigu susirenka 40 žmonių grupė.

Rokiškio dvaras – 3 Eur/asm., turintiems lengvatą – 1,00 Eur; ekskursija su gidu 10 Eur grupei;

Ekskursija Rokiškio senamiestyje, kurios metu aplankoma bažnyčia bei bažnyčios kriptos – 10 EUR grupei; Rokiškio bažnyčia – auka; Ilzenbergo dvaro rūmai nuo 5 Eur/asm.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika