Suvalkija. Literatūrinis Sūduvos kraštas

Suvalkija. Sūduvos kūrėjų pėdsakais

Šakiai, Kudirkos Naumiestis, Ožkabaliai

Kviečiame keliauti po žavų gamtos grožiu Suvalkijos kraštą, turtingą čia gimusių, gyvenusių ir kūrusių lietuvių literatūros klasikų ir žymių veikėjų. Keliaudami kūrėjų takais prisiminsite ir sužinosite naujų faktų apie jų gyvenimą ir kūrybą, apsilankysite Suvalkijos miestuose, miesteliuose ir dvaruose.

Gelgaudiškio dvaras - tai vienaukštis, neoklasicistinis pastatas - respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas. Stovi jis ypatingoje vietoje. Kai artėji prie rūmų iš pietų pusės, atrodo, kad jie pastatyti nesibaigiančioje lygumoje, o kai žvelgi į juos iš šiaurės pusės matai, jog tai aukštas Nemuno slėnio šlaitas.

Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų. Dabartinio dvaro istorija prasideda nuo Senųjų Zyplių dvarelio, kuris buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio nuosavybė.

Paežerių dvaras – unikaliausias Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Dvaro ansamblis 1992 m. įtrauktas į saugojamų objektų sąrašą kaip respublikinės reikšmės kultūros vertybė ir vertinamas kaip vienas raiškiausių perėjimo iš baroko į klasicizmą laikotarpio dvarų sodybinių ansamblių Lietuvoje.

Pabuvosite prie paminklo Didžiajam Varpininkui Vincui Kudirkai, aplankysite Tautos Patriarcho Jono Basanavičiaus tėviškę Ožkabaliuose ir Tautinio Atgimimo Ąžuolyną. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiama Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-ųjų metinių paminėjimo šventė, rašoma pranešime žiniasklaidai. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne bus pasodintas pirmasis dvidešimt penkių ąžuolų guotas Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečio giraitėje.
1988 metais prasidėjus Lietuvos tautiniam atgimimui susibūrę entuziastai ėmėsi organizuoti Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno sodinimą. Ąžuolyną buvo nuspręsta sodinti Sūduvos krašte, J. Basanavičiaus tėviškėje.
1989 m. balandžio 1 d., 8 d. ir 15 d. buvo pasodintas 30 hektarų ąžuolynas. Dalyvavo apie 3,5 tūkst. sodintojų. Pasodinta apie 8 tūkst. medelių. Kasmet Ąžuolynas plėtėsi. Šiandien tai ne tik didelis parkas, bet ir unikalus Lietuvos istorijos ir gamtos paminklas.
Takas į Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną prasideda nuo atkurtos J. Basanavičiaus gimtinės sodybos. Aukščiausioje Ąžuolyno vietoje – Aukuro kalne minimos atmintinos datos. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas šiandien užima apie 40 hektarų, auga apie 9 tūkst. medelių – 13 giraičių.
1998 m. gegužės 19 d. Lietuvos Vyriausybės nutarimu Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynui ir Jono Basanavičiaus gimtinei suteiktas kultūros paminklo statusas. Nuo 2010 m. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas ir J. Basanavičiaus gimtinė – Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys.
  
Po apžiūros
kelionė į Vilnių, sugrįžimas.

Kelionės kaina nuo: 28 Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė komfortabiliu autobusu, vadovo paslaugos. Kelionėje literatūrinį Suvalkijos kraštą pristatys knygų serijos "Kūrėjų pėdsakais" autorius.
Už įėjimus į mokamus objektus turėti apie 8 Eur. 

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS