Suvalkija. Literatūrinis Sūduvos kraštas

Suvalkija. Sūduvos kūrėjų pėdsakais

Šakiai, Kudirkos Naumiestis, Ožkabaliai

Kviečiame keliauti po žavų gamtos grožiu Suvalkijos kraštą, turtingą čia gimusių, gyvenusių ir kūrusių lietuvių literatūros klasikų ir žymių veikėjų. Keliaudami kūrėjų takais prisiminsite ir sužinosite naujų faktų apie jų gyvenimą ir kūrybą, apsilankysite Suvalkijos miestuose, miesteliuose ir dvaruose.

Gelgaudiškio dvaras - tai vienaukštis, neoklasicistinis pastatas - respublikinės reikšmės architektūrinis paminklas. Kai artėji prie rūmų iš pietų pusės, atrodo, kad jie pastatyti nesibaigiančioje lygumoje, o kai žvelgi į juos iš šiaurės pusės matai, jog tai aukštas Nemuno slėnio šlaitas.

Bilietų kainos: pažintinė ekskursija - 3 Eur/asmeniui

Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų. Dabartinio dvaro istorija prasideda nuo Senųjų Zyplių dvarelio, kuris buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio nuosavybė.

Bilietų kainos: ekskursija su gidu - 1.50 Eur/suaugusiems; vaikams (7-14 m.) ir senjorams - 1 Eur.

Paežerių dvaras – unikaliausias Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Dvaro ansamblis 1992 m. įtrauktas į saugojamų objektų sąrašą kaip respublikinės reikšmės kultūros vertybė ir vertinamas kaip vienas raiškiausių perėjimo iš baroko į klasicizmą laikotarpio dvarų sodybinių ansamblių Lietuvoje.

Bilietų kainos: Centrinių Paežerių dvaro rūmų lankymas:
suaugusiems – 2,00 Eur;
moksleiviams, studentams, pensininkams – 1,00 Eur.

Pabuvosite prie paminklo Didžiajam Varpininkui Vincui Kudirkai, aplankysite Tautos Patriarcho Jono Basanavičiaus tėviškę Ožkabaliuose ir Tautinio Atgimimo Ąžuolyną. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) 
1988 metais prasidėjus Lietuvos tautiniam atgimimui susibūrę entuziastai ėmėsi organizuoti Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno sodinimą. Ąžuolyną buvo nuspręsta sodinti Sūduvos krašte, J. Basanavičiaus tėviškėje. Pasodinta apie 8 tūkst. medelių. Kasmet Ąžuolynas plėtėsi. Šiandien tai ne tik didelis parkas, bet ir unikalus Lietuvos istorijos ir gamtos paminklas.
Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas šiandien užima apie 40 hektarų, auga apie 9 tūkst. medelių – 13 giraičių.


Po apžiūros kelionė į Vilnių, sugrįžimas.

Kelionės kaina: sutartinė.


Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu, vadovo paslaugos. Kelionėje literatūrinį Suvalkijos kraštą pristatys knygų serijos "Kūrėjų pėdsakais" autorius.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika