Šokolado gamybos paslaptys Šiauliuose

Lankomės „Rūtos“ šokolado muziejuje. Ekskursijos metu žvilgtelėsime į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinosime, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams.  Taip pat išgirsite apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinokite apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Po ekskursijos  mūsų laukia trumpa kavos pertraukėlė, kurios metu pageidaujantys galės paragauti ypatingo  šokoladinio gėrimo ir nusipirkti saldžių lauktuvių. *Pageidaujant grupei galima dalyvauti šokolado gamybos programoje.

Edukacinio užsiėmimo metu galėsite bent trumpam tapti šokolado meistrais. Pirmiausia pamatysite, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai. Po kelių minučių patys imsite skirtingų rūšių šokoladą, įvairius ingredientus ir gaminsite savo šokoladinius skanumynus. Pabaigoje savo šokoladinius gaminius galėsite susidėti į paruoštas dėžutes ir parsivežti lauktuvių!


Kelionės metu aplankysime ir Kryžių kalną. Netoli Šiaulių laukuose stovi nelabai didelis, pailgas, per vidury įdubęs kalnas, visas tankiai nustatytas kryžiais. Tai garsusis Kryžių kalnas, liudijantis pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, per kurią Kristus išgelbėjo visų laikų ir kartų žmones.Vėliau vyksime į Naisius. Šį kaimą, turbūt, galima vadinti vienu įspūdingiausių Lietuvoje. Čia įsikūręs ir vienintelis Lietuvoje Baltų dievų muziejus, kurį puošia per 50 ąžuolinių baltų dievų skulptūrų, unikalus Inkilų muziejus, supažindinantis su Inkilų ir juose gyvenančių paukščių įvairove. Šie muziejai įsikūrę po atviru dangumi. Grįžę atgal į Šiaulius lankome Ch. Frenkelio vilą, kurioje susipažinsime su Žydų paveldu, kitoje ekspozicijoje -  sukurta stilizuota dvaro aplinka, atspindinti dvarininkų buitį, kasdienybę, jų kultūrinius bei meninius poreikius. Pamatysite 4 galerines sales (Rytų meno, Karalių, Dvarininkų portretų ir Galerija) ir 4 interjerines sales (Biblioteka, Geltonoji ir alioji svetainės bei Valgomasis). Taip pat apžiūrėsime muziejaus eksponatus ir jų kopijas, supažindinančius su Lietuvos istorijos ir kultūros fragmentais bei šiuolaikiniu menu. Ekskursiją užbaigsime Kurtuvėnuose. Miestelis garsėja dviaukščiu mediniu XVIII a. svirnu, Šv. Jokūbo bažnyčios kriptomis. Kurtuvėnų smuklėje ragausime tradicinių krašto patiekalų.       

Darbo dienomis, kolektyvams galime pasiūlyti aplankyti paslaptingus Gubernijos rūsius:        

Ekskursijos metu susipažinsite su XVII amžių menančia alaus darykla ir jos istorija, turėsite galimybę pasivaikščioti po pastatus įtrauktus į Lietuvos kultūros paveldo sąrašą, taip pat sužinosite kaip gimsta gira ir alus. Norintiems didesnių avantiūrų bus suteikta galimybė surasti lobį legendiniuoseGubernijos rūsiuose, kur kalbama, kad alų gėrė net Rusijos caras Aleksandras I. O galų gale degustacija neatsiejama ekskursijos alaus darykloje dalis jos metu turėsite progą įvertinti Gubernijos alų bei girą!

Kaina: sutartinė,priklausomai nuo žmonių skaičiaus.

Į kainą įskaičiuota: autobusas, gidas, ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

Ch. Frenkelio vila – 3 €/suagusiems; 1,5 €/vaikams; + 11 €/visai grupei gidas;

Rūtos šokolado muziejaus lankymas – 2,90 €/suagusiems; 2 €/vaikams; + 5 €/ gidas visai grupei;

Kumpio Degustacija - ~8 -10 €/asm, priklauso nuo žmonių kiekio.

Rūtos šokolado muziejaus lankymas + edukacinis užsiėmimas „Saldžioji laboratorija“ (trukmė ~ 2 val.) - 10 €/suagusiems; 8 € /vaikams;

Degustacijos Rūtos šokolado muziejuje:

Degustacija „Truputis šokolado istorijos“ suaugusiems (trukmė ~40 min.) – 6,00 €

Muziejaus lankymas ir degustacija „Truputis šokolado istorijos“ suaugusiems (trukmė ~80 min.)  – 8,00 €

Degustacija „Paragaukime šokolado istorijos“ suaugusiems (trukmė ~90 min.) – 11,00 €

Muziejaus lankymas ir degustacija „Paragaukime šokolado istorijos“ suaugusiems (trukmė ~140 min.) – 13,00 €

Ekursija po Gubernijos daryklą* ~ 5 € / suaugusiems; *galima užsakyti tik darbo dienomis.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS