Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Rusnės sala ir Šilutė

   

1 DIENA 

7.00 val. išvykimas autobusu iš Vilniaus (8.30 val. iš Kauno). Kelionė Panemune grožintis nuostabiais kraštovaizdžiais, Nemuno vingiais, pilimis.  Atvykimas į Veliuoną, ypač minimą istorijoje kovų su kryžiuočiais metu. Paminklų Vytautui Didžiajam, kunigaikščiui Gediminui ir Veliuonos 700 metų jubiliejui apžiūra, Pilies (Ramybės) kalno piliakalnis su aukuru deivei Velionei. Išvykimas prie Rambyno kalno, kuris senovėje buvo viena seniausių baltų šventviečių. Nuo Rambyno atsiveria  įspūdinga panorama į Nemuno žemupį ir plačias jo pakrantes bei tolumoje matomus Tilžės miesto bokštus. Lankymasis Bitėnuose ir Mažosios Lietuvos įžymių žmonių panteono kapinaitėse, kur palaidoti Vydūnas, M. Jankus ir kt. Atvykimas į Šilutę. Lankymasis įvairiausiose muziejuose.
Atvykus į Rusnę - iškyla laivu*. Plaukdami stebėsime migruojančius, besiruošiančius išskristi paukščius, kurie pulkais tupi ilsėdamiesi salose, pelkėse, krantuose ar supasi ant bangų. Šiuo laikotarpiu galima pamatyti įvairiausių rūšių paukščių. Plauksime Minijos ir Atmatos upėmis, užsukdami į įlankas ir Mingės kaimą su senaisiais žvejų namais, esantį prie Minijos upės ir vadinamą Lietuvos Venecija. 

Po plaukimo apsigyvenimas ir nakvynė.

2 DIENA 

Ekskursija po Rusnės miestelį.
Tai viena seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje, įkurta XV a. ir vienintelis Lietuvos miestas, esantis saloje. Pažintis su Rusnės sala: restauruota bažnytėlė, senasis paštas, etnografinė K. Banio žvejo sodyba, Uostadvario švyturys, senieji žvejų namai. Rusnės sala, dabar ramybės oazė, garsėjo ne tik nuostabia gamta ir retų paukščių gausa, bet buvo ponų pamėgta šėlsmo vieta, tiesiog mažosios Lietuvos Ibiza. Štai Hermanas Zudermanas savo garsioje apysakoje „Kelionė į Tilžę“ rašė;“ Dešinėje pasirodo Rusnė, ponybės pasilinksminimų vieta, kur tiek daug lėbaujama, kaip niekur kitur pasaulyje. Rusnės punšo pribijo netgi vyriausybės ponai“. Pervažiavimas į Ventės ragą.
Ventės ragas yra nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Gražiausias Ventės rago akcentas - jo smaigalyje daugiau nei šimtą metų stovintis švyturys. 1929 m. Ventės rage profesorius Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį. Čia septyniose gaudyklėse sugauti ir sužieduoti paukščiai vėliau aptinkami tolimiausiose šalyse, kaip Irane, Egipte ar Pietų Afrikos Respublikoje. Ventės rago ornitologinėje stotyje veikia muziejus. Kai kada per vieną dieną pro Ventės rago iškyšulį praskrenda 100–200 tūkst. paukščių.
Išvykimas į namus pro Švėkšną, apžiūrint Švėkšnos dvaro parką ir neogotikinę bažnyčią. Vakare sugrįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina sutartinė. 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, 1 nakvynė dviviečiuose-keturviečiuose kambariuose, gido paslaugos, ekskursija po Rusnę.

Už ekskursiją laivu (apie 16 Eur) ir kitus mokamus objektus mokama vietoje.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 682) 188 10, (8 5) 26 27 777,
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika