Pamarys: Paukščių stebėjimas

 

Paukščių migravimas - vienas paslaptingiausių gamtos reiškinių. Kasmet pavasarį ir rudenį praskrenda milijonai paukščių, keliaudami į gimtąsias vietas ar išskrisdami iš jų. Nemuno Deltos regioninis parkas, užima per 28 tūkst. ha, jame yra 14 draustinių ir vienas rezervatas. Tai didžiausia vandens paukščių susitelkimo vieta Baltijos jūros regione. Per parką eina Arkties – Europos – Rytų Afrikos paukščių migracijos kelias.


7:00 val. išvykimas autobusu iš Vilniaus (8:30 val. iš Kauno).  
Atvykimas į Ventės ragą. Ventės ragas yra nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Gražiausias Ventės rago akcentas - jo smaigalyje daugiau nei šimtą metų stovintis švyturys.

Ventės rage profesorius Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį. Čia septyniose gaudyklėse sugauti ir sužieduoti paukščiai vėliau aptinkami tolimiausiose šalyse, kaip Irane, Egipte ar Pietų Afrikos Respublikoje. Ventės rago ornitologinėje stotyje veikia muziejus. Kartais per vieną dieną pro Ventės rago iškyšulį praskrenda 100–200 tūkst. paukščių.

Po pietų kelionė į Rusnę. Atvykus – iškyla laivu*. Plaukdami stebėsime migruojančius, besiruošiančius išskristi paukščius, kurie pulkais tupi ilsėdamiesi salose, pelkėse, krantuose ar supasi ant bangų. Šiuo laikotarpiu galima pamatyti įvairiausių rūšių paukščių. Plauksime Minijos ir Atmatos upėmis, užsukdami į įlankas ir Mingės kaimą su senaisiais žvejų namais, esantį prie Minijos upės ir vadinamą Lietuvos Venecija.

Vakare sugrįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina: sutartinė.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, gido paslaugos.

Už ekskursiją laivu (apie 16 Eur) ir kitus mokamus objektus mokama vietoje.

   
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika