Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Kunigaikščių Oginskių keliais

Minint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines

                         „Tėvynei skiriu turtus, darbus ir gyvenimą“
M.K.Oginskis.

 

 

Kelionė autobusu į iškilmingą Plungės dvaro šventę
 

7:30 val. išvykimas iš Vilniaus. Kelionė į Kruonio miestelį, kuriame sužinosime apie didikų Oginskių ankstesnių kartų gyvenimą.

 

Kruonis – miestelis Kaišiadorių rajone 1570 m. atiteko Oginskiams. 1583 m. Kruonio savininkas Bohdanas Oginskis nustatė dvaro ribas. Jiems valdant, XVII a. pradžioje dvare buvo pastatyti puošnūs mūriniai renesanso rūmai su gražiomis, erdviomis salėmis ir kambariais, perdengtais kryžminiais skliautais su turtingu nerviūrų raštu, būdingu XVII a. pirmosios pusės architektūrai Lietuvoje.

Kruonis nukentėjo 1812 m. karo metu. Buvo stipriai apgriauti ir vėliau neatstatyti dvaro rūmai,  apniokota cerkvė. Šiuo metu piliavietė vadinama Pilies griuvėsiais, yra archeologinis paminklas.

Apsilankysime Kruonio Švč. Mergelės Marijos, Angelų Karalienės bažnyčioje, kurios viduje apžiūrėsime XVII a. sukurtus Teodoro Bohdano Oginskio ir jo sūnaus Samuelio Levo Oginskio skulptūrinius antkapinius bareljefus. Tai respublikinės reikšmės dailės paminklai, vaizduojantys miegančių riterių figūras su Oginskių herbais. Dedikuotoje Bohdanui epitafinėje plokštėje įrašytas tekstas prasideda žodžiais: „(...) tai didžių dorybių vyras, išmintingas ponas taikos metu ir narsus karingame mūšyje (...)”.

Po skulptūrinių antkapių apžiūros apsilankysime prie Kruonio vienintelės hidroakumuliacinės elektrinės Baltijos  šalyse, veikiančios Lietuvos energetinėje sistemoje.

Po apžiūros keliausime į Rietavą.

Rietavo dvaro sodyba.

Istoriniuose šaltiniuose Rietavas minimas 1253 m. Nuo 1802 m. Rietavas atiteko kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui. Rietavą 1763–1909 m. valdė penkios Oginskių kartos. Po M. K. Oginskio mirties (1833 m.) jo sūnus Irenėjus iš Zalesės į Rietavą perkėlė giminės rezidenciją. Deja, 1848 m. pastatytų rezidencijos rūmų iki mūsų dienų neišliko, bet galima apžiūrėti atnaujinamą dvaro sodybą su likusiais paminklais ir parką.

Apžiūrėsime Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, kurios statybą finansavo kunigaikščiai Oginskiai. Ji tapo svarbių Oginskių giminės įvykių liudininke.

Sužinosime kaip joje iškilmingai buvo krikštijamas paskutinis (pagal vyrišką liniją) Oginskis – Mykolo Kleopo anūkas Bogdanas.

Bažnyčia išskirtinė ir tuo, kad čia pirmą kartą Lietuvoje per 1892 m. Velykas sužibo elektros lemputė. Tai – paskutinio iš Oginskių, Bogdano, sumaniusio Rietave pastatyti elektrinę, nuopelnas.  Per šimtą metų Oginskiai nedideliame Rietavo miestelyje pirmieji panaikino baudžiavą, anksčiau nei kitur Lietuvoje įvedė elektrą, įkūrė žemės ūkio ir muzikos mokyklas, rūpinosi gyventojų švietimu, medicina. Bažnyčioje pamatysime įspūdingą 1863 m. I. K. Oginskiui sukurtą paminklą-biustą iš juodo ir balto marmuro.

Apsilankysime Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje.

Po muziejaus ekspozicijos apžiūros vyksime į Plungės dvarą. Atvykę apžiūrėsime parką, žirgyną, dalyvausime šventiniuose renginiuose.

Kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro rūmai Plungėje, statyti XIX a. pabaigoje, garsėjo kaip svarbus Žemaitijos kultūros ir švietimo centras. 1879–1902 m. čia veikė Mykolo Kleopo Oginskio įsteigta dvaro orkestro mokykla, kurioje mokėsi ir iškilus dailininkas bei kompozitorius M.K. Čiurlionis. 1994 metais dvaro rūmuose įkurtas Žemaičių dailės muziejus



Šventiniai renginiai Plungės dvare

MYKOLO OGINSKIO DVARO RŪMŲ ATIDARYMAS

P R O G R A M A

16 val. KAUNO MIESTO PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO
„ĄŽUOLYNAS“ KONCERTAS. Didysis parteris
Dalyvauja: Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė
RAMINTA VAICEKAUSKAITĖ (sopranas), aktorė VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ,
merginų choreografinė grupė (vad. STEFANIJA KAZLAUSKIENĖ).
Dirigentas RIČARDAS KUKULSKIS.

17 val. IŠKILMINGAS MYKOLO OGINSKIO DVARO RŪMŲ ATIDARYMAS.
18 val. ČIURLIONIO KVARTETO KONCERTAS. Žirgynas

EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS

P R O G R A M A

19 val. GYVIEJI DVARO PAVEIKSLAI – teatralizuota ekskursija po dvaro parką (lankytojai nusikels į XIX a. pabaigos dvarą, susipažins su jo gyvenimu):
Įsimintina diena: Lauryno Ivinskio pasakojimas
Mykolo Oginskio orkestro repeticija
Kodėl verkia parko liepa?
Laikrodinės-oranžerijos ir mergaitės su neužmirštuolėmis istorija
Pamoka su rūmų dailininku
Žemaitukų veislės žirgo Perkūno išjodinėjimas
Dvaro fotoateljė


Išvykimas į Vilnių apie 20.00 val. Vėlai vakare sugrįžimas.

Kelionės kaina: 38 Eur/asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu autobusu, gido paslaugos.

Už mokamus objektus mokama vietoje.

Grupėms organizuojame kelionę pasirinktu laiku ir maršrutu.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMAS



Privatumo politika