Kuržemė: Rundalės rožių sodai, Kuldyga, jūros ir žvejų šventė Ventspilyje

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Atvykimas į Rundalę. Atvykus rožynų ir sodų apžiūra. Aplankysite Rundalės dvaro ansamblį, kuris vadinamas ne tik Latvijos, bet ir Baltijos Versaliu. Tai žymiausias baroko ir rokoko stiliaus pastatų ansamblis Latvijoje. Jį sudaro centriniai rūmai, vidinis kiemas, arklidės, ūkinis kiemas, kanalo supamas parkas ir atokiau esantis medžioklei skirtas parkas. Visa teritorija užima 72 ha. 

 

Kaip ir būdinga baroko stiliaus parkams, centrinėje, priešais rūmus esančioje dalyje esantys parteriai suformuoti iš karpomų žemučių gyvatvorių. O kad dar labiau išryškėtų dailūs lenkti ornamentai, tarpai išpilti smulkintomis raudonomis plytomis. Viskas įrėminta siauromis margomis gėlių rabatėmis. Rožių mėgėjus būtinai sužavės Latvijos rožių sodas vakarinėje parterio dalyje, kur auga šioje šalyje išvestos veislės. Viena geltona rožė net vadinama ‘Rundalės pilimi’. 

 

Po Rundalės parko apžiūros išvykimas į Kuldygą, kur pamatysime ilgiausią Europoje plytinį tiltą, plačiausią Europoje krioklį. Kuldygoje visi namai pastatyti atsižvelgiant į tai, ar toje vietoje nesusikerta neigiami magnetiniai - emociniai kosmoso laukai... Pajusite išlikusią Kuldygos viduramžių laikų dvasią vaikščiodami po senamiestį. Išvykimas į Jūrkalnę prie Baltijos jūros. Čia pamatysime vaizdingą Baltijos jūros krantą su įspūdingomis 20 metrų aukščio stačiomis uolomis. Pageidaujant maudynės jūroje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Ventspilį. Miestą, kur gražiai dera uostas ir Mėlynosios vėliavos paplūdimys, miestą, kurio gyventojai didžiuojasi jūros vėjo išugdytu užsispyrimu ir gėlių dvasia. Istorija vis dar tebedvelkia Ventspilio senamiestis, Livonijos ordino pilis ir siauros grįstos Uostgalio gatvelės. Ventspilis yra gėlių ir fontanų sostinė: visame mieste galite rasti spalvingas karvių skulptūras. Gatvės, parkai, skverai ir kiemai papuošti gėlių skulptūros, įvairiomis gėlių kompozicijomis ir skoningais gėlynais. Ventspilį aplankyti rekomenduojama šilčiausiomis vasaros dienomis.

Kaip ir kasmet, liepos antrąjį savaitgalį, Ventspilyje suskambės Jūros ir žvejų šventė. Tuomet keliausite į Kolkos ragą. Kolkos gyvenvietė didžiuojasi rūkytos žuvies kvapu, paukščių čiulbesiu ir kultūriniais istoriniais paminklais. Apylinkėse yra Mazirbė, Kuošragas ir Kolka – senieji lybių žvejų kaimeliai. Lankymasis Sabilės vyno kalne. Sabilės Vyno kalną neabejotinai galima laikyti Sabilės simboliu, vynuogių kekė atvaizduota ir Sabilės miesto herbe. Vyno kalnas yra unikalus – jis įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip šiauriausias vynuogynas, kuriame vynuogės auginamos po atviru dangumi. Išvykimas į namus. 

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, 1 nakvynė dviviečiuose kambariuose su pusryčiais pagal programą,  kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Rundalės parko lankymas - 10 Eur/asm. (kai grupėje daugiau nei 20 asmenų)

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 682) 188 10, (8 5) 26 27 777,
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika