SENOJI LIETUVOS SOSTINĖ - KERNAVĖ

Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą Kernavė paminėta 1279 m. Hermano Vartbergės bei Eiliuotoje Livonijos kronikose kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Traidenio (1269 m. -1282 m.) valda. Tuo metu Kernavė buvo svarbiausias besiformuojančios Lietuvos ekonominis politinis centras – pirmoji Lietuvos sostinė. Tai Kernavės klestėjimo amžius.
1390 m., kryžiuočių antpuolio metu, Kernavė buvo sudeginta. Po šio gaisro medinis miestas ir pilys jau niekada nebebuvo atstatytos, gyventojai paliko Pajautos slėnį ir kūrėsi viršutinėje terasoje, dabartinės gyvenvietės teritorijoje. Senojo miesto liekanas ilgainiui nuo žmonių akių paslėpė storas sąnašinis aliuvinis žemių sluoksnis, puikiai užkonservavęs visą organiką ir gyvenimo pėdsakus. Skirtingai negu Vilniuje, Kernavėje nuo XIV a. pabaigos išliko visiškai nepaliesti kultūriniai sluoksniai, kurie puikiai išsaugojo neįkainojamą informaciją.
10.00 val. Išvykimas iš Vilniaus.

Pakeliui į Kernavę sustosime Dūkštų ąžuolyne ir pamatysime, kaip atrodė senosios Lietuvos girios. Dūkštų ąžuolynas unikalus tuo, kad  yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių  iki šių dienų Lietuvoje išlikusių ąžuolynų. Jis užima net 302 ha plotą. Ąžuolų amžius 180 – 200 metų.
Girią apžiūrėsime keliaudami pažintiniu taku. Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką pastatytos daugiau kaip 38 skulptūros, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus. Palei pažintinį taką įrengti informaciniai stendai, aprašantys Dūkštų ąžuolyno vertybes: ąžuolyne augančius medžius ir krūmus, retuosius augalus, grybus ir kerpes, paslaptingus šikšnosparnius, čia lizdus sukančius paukščius bei gyvenančius gyvūnus.
Po ąžuolyno apžiūros išvykimas į Kernavę.

Atvykus į Kernavę sužinosime apie pirmosios Lietuvos sostinės istoriją, apsilankysime moderniame archeologijos ir istorijos muziejuje, pasigrožėsime penkių piliakalnių kompleksu, kokio nėra visame Baltijos jūros regione.
Pasirinktinai dalyvausime viename iš specializuotų edukacinių užsiėmimų:

VIRU VIRU KOŠĘ arba VIENO SENO PUODO ISTORIJA
Keliausime į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažinsime su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinosime, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to - puodus lipdysime patys!  (su muziejinės ekspozicijos lankymu, trukmė – 2 val.)

Arba:

ARCHAJIŠKI  INDAI  arba INDŲ GAMYBA IR JUOSE  SLYPINČIŲ PASLAPČIŲ ISTORIJA

Sužinosime kas sąlygojo indų atsiradimą, susipažinsime su senosiomis indų gamybos technologijomis, gilinsimės į keramikos -  archeologinių kultūrų liudininkės -  gamybos paslaptis. Susipažinsime su įvairių epochų archeologiniais indais (iš odos, molio, liepos žievės, beržo tošies, medžio ir kt.) ir  jų rekonstravimo galimybėmis, patys lipdysime puodus.
 (su muziejinės ekspozicijos lankymu, trukmė – 2 val.).

Po edukacinės programos pietūs. Sugrįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina nuo: 25 Eur 

Į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, įėjimo bilietas į muziejų, edukacinė programa, pietūs.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS