Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


SENOJI LIETUVOS SOSTINĖ - KERNAVĖ

Rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą Kernavė paminėta 1279 m. Hermano Vartbergės bei Eiliuotoje Livonijos kronikose kaip Lietuvos didžiojo kunigaikščio Traidenio (1269 m. -1282 m.) valda. Tuo metu Kernavė buvo svarbiausias besiformuojančios Lietuvos ekonominis politinis centras – pirmoji Lietuvos sostinė. Tai Kernavės klestėjimo amžius.


1390 m., kryžiuočių antpuolio metu, Kernavė buvo sudeginta. Po šio gaisro medinis miestas ir pilys jau niekada nebebuvo atstatytos, gyventojai paliko Pajautos slėnį ir kūrėsi viršutinėje terasoje, dabartinės gyvenvietės teritorijoje. Skirtingai negu Vilniuje, Kernavėje nuo XIV a. pabaigos išliko visiškai nepaliesti kultūriniai sluoksniai, kurie puikiai išsaugojo neįkainojamą informaciją.

 

Susijęs vaizdas

Ryte išvykimas iš Vilniaus. Pakeliui į Kernavę sustosime Dūkštų ąžuolyne ir pamatysime, kaip atrodė senosios Lietuvos girios. Dūkštų ąžuolynas unikalus tuo, kad  yra vienas iš didžiausių ir seniausių natūralių  iki šių dienų Lietuvoje išlikusių ąžuolynų. Jis užima net 302 ha plotą. Ąžuolų amžius 180 – 200 metų. Girią apžiūrėsite keliaudami pažintiniu taku. Palei Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką pastatytos daugiau kaip 38 skulptūros, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus. Palei pažintinį taką įrengti informaciniai stendai, aprašantys Dūkštų ąžuolyno vertybes: ąžuolyne augančius medžius ir krūmus, retuosius augalus, grybus ir kerpes, paslaptingus šikšnosparnius, čia lizdus sukančius paukščius bei gyvenančius gyvūnus.

Po ąžuolyno apžiūros išvykimas į Kernavę, kur pasigrožėsite penkių piliakalnių kompleksu, kokio nėra visame Baltijos jūros regione. Atvykus į Kernavę sužinosime apie pirmosios Lietuvos sostinės istoriją, apsilankysime moderniame archeologijos ir istorijos muziejuje*. 1979 m. prasidėjo nuoseklūs archeologiniai tyrimai, atrasti viduramžių Kernavės miesto pėdsakai ir daug kitų archeologinių objektų. Kad šis paveldas būtų deramai ištirtas ir išsaugotas, vyriausybė 1989 m. įkurė savarankišką Valstybinį Kernavės archeologijos ir istorijos muziejų-rezervatą. 2004 m. Kernavės archeologinė vietovė įtraukta į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. 

 

Sudalyvausime edukaciniame užsiėmime - ARCHAJIŠKI  INDAI  arba INDŲ GAMYBA IR JUOSE  SLYPINČIŲ PASLAPČIŲ ISTORIJA*. Sužinosite kas sąlygojo indų atsiradimą, susipažinsite su senosiomis indų gamybos technologijomis, gilinsimės į keramikos -  archeologinių kultūrų liudininkės -  gamybos paslaptis. Susipažinsite su įvairių epochų archeologiniais indais (iš odos, molio, liepos žievės, beržo tošies, medžio ir kt.) ir  jų rekonstravimo galimybėmis, patys lipdysime puodus.
(su muziejinės ekspozicijos lankymu, trukmė – 2 val.).

Po edukacinės programos pietūs. Sugrįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina: sutartinė

Į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, pietūs.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 

Archeologijos ir istorijos muziejus - 2 Eur/ suaugusiems; 1 Eur/moksleiviams, studentams ir senjorams

,,Archajiški indai''  - 1.50 Eur/asmeniui

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMAS



Privatumo politika