- Pradžia
- Kelionės Lietuvoje
- Edukacinės ekskursijos Lietuvoje
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli. Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą. Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje |
Edukacinės ekskursijos Lietuvoje
"Alaus kelias" - Biržų kraštas unikalus ne tik dėl jame vykstančių karsto reiškinių ir šlovingos istorinės praeities. Nuo senų senovės čia kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Senosios aludarystės tradicijos išsaugotos iki šių laikų. Biržų krašto muziejus kviečia aplankyti unikalią ekspoziciją „Senoji aludarystė" bei sudalyvauti edukacinėje programoje suaugusiesiems „Žaldoko alus". Čia susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese padengto stalo paragausite biržietiško alaus, sūrio ir duonos. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti.
"Kibinų kelias" - Kiek Lietuvoje yra vietų, kur kiekvienas galėtų mėgautis jaukumu ir rafinuotumu dvelkiančia atmosfera, maloniu aptarnavimu ir visa tai suderinti su nedidelėmis išlaidomis? Turbūt daugelis atsakytų, jog-nedaug...O kiek yra vietų, kur galima būtų susipažinti su Lietuvos kultūros paveldo tradicijomis ruošiant maistą? Turbūt daugelis taip pat atsakytų – nedaug... Besiklausant istorijos apie karaimų tradicijas ,siūlome patiems išbandyti pirštų miklumą sukant kibinus...Tik tuomet suprasite , kaip ypatingos receptūros ir įdomaus gaminimo proceso dėka , tešlos ir įdaro derinys sukuria unikalų tradicinį Trakų Senosios kibininės pyragėlį su mėsa – Kibiną,kuriam yra suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas.
"Gurmaniškas šakočio kepimas" - Lietuva, kaip ir kitos Europos šalys, daugiakultūrė valstybė. Joje nuo seno puikiai sugyvena įvairių tautybių ir religijų žmonės. Norint iškepti tikrai gerą šimtalapį, sugaištama ne vieną valandą, tačiau šio puikaus kepinio skonis tikrai to vertas. Tik užsisakę šią programą įvaldysite šio nuostabaus gaminio paruošimo meną. Kol šimtalapis keps Jums bus pasiūlyta paragauti šio nuostabaus kepinio su karšta garuojančia arbata.
"Senasis lietuvių tikėjimas, dievai, deivės, mitologinės būtybės" - Edukacijos vieta – tikras pasakiškų tiltų ir lieptų kraštas. Miestelio viduryje esantis kabantis tiltas virš Šventosios upės yra stebuklingas. Įsitikinkite tuo. Perėję per lieptą užrištomis akimis, pakliūsite į tryliktąjį amžių – pagoniškus laikus, kai deivės ir pasakiškos būtybės žeme vaikščiojo ir su žmonėmis taikiai sugyveno. Žygio per biologinį draustinį metu sudalyvaukite teatralizuotoje edukacinėje programoje „Senasis lietuvių tikėjimas, dievai, deivės, mitologinės būtybės“, paskanaukite pasakiškai gardžių zuikio blynų ir patys kaimiškoje krosnyje išsikepkite lieptainių.
"Šakočio kepimas ir pieno kelias" - Jūsų laukia muziejinės ekspozicijos pristatymas ir supažindinimas su šakočio kepimo istorija, šakočio kepimas tikros ugnies kaitroje, įtraukiant į kepimo procesą visus programos dalyvius, įmonėje kepamų šakočių degustacija (tradicinis ir trapusis šakotis) kava arba arbata. Senovinių pieno produktų gaminimo įrankių ekspozicijos pristatymas, supažindinimas su šakočio tešlos sudėtinių produktų - grietinės ir sviesto senosiomis gamybos tradicijomis ir trumpas pasakojimas apie sūrio istoriją ir jo gaminimo būdus.
"Duonelė kasdieninė" - Autentiškoje XX a. pradžią menančioje troboje susipažinsite su etninės Kultūros simbolio - duonos keliu nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Kiekvieną tarsi namiškį maloniai sutikusi ir už stalo pasodinusi gaspadinė papasakos apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą. Sužinosite apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas, susipažinsite su senoviniais buities rakandais. Kiekvienam bus suteikiama nepakartojama galimybė pačiam suformuoti ir ką tik iškūrentoje duonkepėje išsikepti savo duonos kepalėlį. Kol keps duonelė, skanausite kaimiškas vaišes, aplankysite Arklio muziejų.
"Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo" - Tik čia vaišinsitės grikių žiedų arbata, pyragu su bruknių uogiene. Susipažinsite su senoviniais darbo įrankiais Dzūkijoje. Tik rugsėjo ir spalio mėn. pjausite grikius su pjautuvais. Nuo lapkričio iki balandžio mėnesio spragilais kulsite grikius, vėtysite grūdus, malsite su senovinėmis girnomis, sijosite miltus, maišysite tešlą, kepsite ir ragausite grikinius blynus. Mušite sviestą senovine „buikele“ ir čia pat ragausite. Povisų darbų gardžiuositės kvapnia sriuba, virta dideliame katile lauke ant laužo. Sodyboje Jūsų lauks ir smagūs žaidimai.
"Senolių kaimas" - Visi, kas jame apsilanko, sako, kad tai vieta, į kurią norisi vėl sugrįžti. Edukacinių programų kartu su kaimo gyventojais metu gali nusikelti į XIX amžių ir žibalinės lempos šviesoje pasimokinti amatų ir paprastų buitinių darbų su senoviškais rakandais – verpti, vyti virves, mušti sviestą, paklausyti kaimo moterų sekamų pasakų, padainuoti liaudies dainų ir smagiai patrypti tikroje vakaronėje. Apsilankę senolių kaime įsitikinsite, kad nėra nieko skaniau už kaime gamintą maistą iš ekologiškų produktų ir pagal paprastus, bet jau daugelio užmirštus receptus. O jei, pašokę vakaronėje, nuspręsite Senolių kaime praleisti naktį, Jums pasisekė. Visą vasarą Jūsų paslaugoms veiks „5000 žvaigždučių" viešbutis obelų sode, nameliuose, pastatytuose iš šieno, o orams atvėsus taip pat būsite priimti nakvynei. Dar daugelį kitų malonumų ir gerų įspūdžių patirsite apsilankę senolių kaime.
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt