Senieji Dzūkų kaimai – miškuose paskendę gyvenvietės

Vis didėjantis tempas, gyvenimas išplėtotos civilizacijos sąlygomis, kur tiek daug naujųjų technikos priemonių, kur dienos bėga žiūrint pro "kompiuterio langą" nepastebimai izoliuoja mus nuo gamtos, ypač tuos žmones, kurie beveik neištrūksta iš miesto. Daugelis pasaulį pradeda suprasti tik iš knygų, televizijos ar interneto. Tikrasis susitikimas ir pažintis su gamta gali labai nustebinti. Pasak vieno garsaus etnologo, Pasaulį reikia jausti savo kūnu. Tai pats tikriausias Pasaulio jautimas...

Ši kelionė padės išugdyti meilę gamtai, per įdomias patirtis ir pojūčius skatinti didesnį krašto pažinimą, o kartu ir atsakomybę už gamtos įvairovės išsaugojimą. Ekskursija po Dzūkijos gamtą – tai visapusiškas krašto pažinimas, atskleidžiantis vietovės gamtinį, kultūrinį, istorinį reikšmingumą. Tai autentiškos patirties, šnekos, niekur neužrašytų, bet išgyventų padavimų perteikimas, kulinarinio paveldo paslapčių atskleidimas, prislietimas prie senųjų amatų, pabendravimas su vietos žmonėmis.


Ryte išvykimas iš Vilniaus. Keliautojų laukia pažintis su Dzūkijos šilais, žemyninėmis kopomis, vaizdinagais konjoniniais Ūlos ir Merkio upių slėniais, versme – Ūlos akimi.
Susipažinsime su senaisiais Dzūkijos kaimais, paskendusiais miškuose, nutolusiais nuo didelių centrų ir ilgiau išlaikiusiais savitus bruožus. Apžiūrėsime kultūros paminklų gausa išsiskiriančius etnografinius Zervynų, Musteikos, Margonių, Puvočių, Mardasavos kaimus, sužinosime apie šio krašto papročius.
Dzūkijoje gyvenančius žmones miškas rengė, maitino, saugojo nuo pavojų, gydė. Tad nuo seno žmonės stengėsi pažinti, perprasti girią. Anot Šimkūnaitės, "Girią gerąją, kuri valgydina, dengia, gina; ir girią rūsčiąją, kuri neapdairius, neišmanančius baudžia, stengėsi perprasti, sužinoti. Senesnieji pasakojo girios paslaptis jaunesniems, tėvai ir seneliai – vaikus, anūkus mokė. Tikra girios mokykla buvo. Ir pasakodavo dėstydavo, ir klausinėdavo – žinias patikrindavo, ir girion išsivedę pėdas sekti, augalus pažinti, grybus nuo šungrybių skirti liepdavo, ir tikrus egzaminus surengdavo – mįsles mindavo". Ilgai mokytis reikėjo, o kai išmokdavo – duoną iš to pelnėsi ir kitiems padėdavo.
Po ekskursijos pietūs – skanaujant Dzūkijos krašto patiekalus.

Po pietų kelionė į Vilnių, sugrįžimas.

Kelionės kaina nuo: 28 Eur 

Į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, edukacinė programa, pietūs.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS