Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Senieji Dzūkų kaimai – miškuose paskendę gyvenvietės

Ši kelionė padės išugdyti meilę gamtai, per įdomias patirtis ir pojūčius skatinti didesnį krašto pažinimą, o kartu ir atsakomybę už gamtos įvairovės išsaugojimą. Ekskursija po Dzūkijos gamtą – tai visapusiškas krašto pažinimas, atskleidžiantis vietovės gamtinį, kultūrinį, istorinį reikšmingumą. Tai autentiškos patirties, šnekos, niekur neužrašytų, bet išgyventų padavimų perteikimas, kulinarinio paveldo paslapčių atskleidimas, prislietimas prie senųjų amatų, pabendravimas su vietos žmonėmis.


Susijęs vaizdasRyte išvykimas, keliautojų laukia pažintis su Dzūkijos šilais, žemyninėmis kopomis, vaizdinagais konjoniniais Ūlos ir Merkio upių slėniais. Susipažinsime su senaisiais Dzūkijos kaimais, paskendusiais miškuose, nutolusiais nuo didelių centrų ir ilgiau išlaikiusiais savitus bruožus. Sudalyvausite ekskursijoje „Geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų išgirsti“*, kurioje pamatysite vieną didžiausių Lietuvos kaimų – Marcinkonis bei apylinkes, etnografinę dzūkų sodybą, medinę architektūrą, Ūlos „Akies“ ir „Bobos daržo“ šaltinius. Apžiūrėsime kultūros paminklų gausa išsiskiriančius etnografinius Zervynų, Musteikos, Margonių, Puvočių, Mardasavos kaimus, sužinosime apie šio krašto papročius.Susijęs vaizdas

Apsilankysite Dzūkijos nacionaliniame parke, kuris yra vienas iš nedaugelio Europoje saugomų teritorijų su dar išlikusiu miškingu kultūriniu kraštovaizdžiu, kuriam būdingi Dainavos girioje išsibarstę etnografiniai kaimeliai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menantys miesteliai ir natūralią gamtą saugantys rezervata. Dzūkijos nacionaliniame parke kaip niekur kitur Lietuvoje išliko etnokultūros tradicijos ir senoji medinė kaimų architektūra, savitas dzūkų gyvenimo būdas, puikiai derantis su unikaliomis gamtos vertybėmis.

Vaizdinga panorama atsivers nuo Merkinės apžvagos bokšto Bokšto vieta – aukštas Nemuno krantas, apaugęs tipiniu Dzūkijos mišku – pušynu. Lankytojas iš bokšto gali pasigrožėti ir Merkinės miestelio vaizdu. Nors didžiąją jo dalį slepia miškas, tačiau virš jo iškyla XVII a. architektūros paminklas – Merkinės Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčia, krašto muziejaus smailė, o už jų tolumoje matyti ir Merkio slėnio pievos. 

Po ekskursijos pietūs – skanaujant Dzūkijos krašto patiekalus.

Po pietų kelionė, sugrįžimas į namus.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „merkinės apžvalgos bokštas“

Kelionės kaina: sutartinė

Į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, gido paslaugos, edukacinė programa, pietūs.

Į kainą neįskaičiuota: 

Ekskursija „Geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų išgirsti":

Iki 10 asm. grupei 1 val. 10 €

Virš 10 asm. grupei 1 val. vienam asm. 1 €

Vienkartinis lankytojo bilietas DNP - 1 €/asm.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika