Biržų pilis, Kirkilų apžvalgos bokštas ir gamtiniai takai

Atvykę į Biržus apsilankysite kraštą garsinančioje didingoje Biržų pilyje, kurios rūmuose yra įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla"*. Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno dėka 1589 m. iškilusią tvirtovę sudarė reprezentaciniai rūmai, evangelikų reformatų bažnyčia, arsenalo ir maisto sandėliai, kareivinės ir kiti pastatai. Po apsilankymo muziejuje vyksite į Kirkilus.

Atvykus pakilsite į Kirkilų apžvalgos bokštą, kurio aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų, o pirmame aukšte yra 27,75 m2 amfiteatras žmonėms pailsėti ar renginiams.

Pasigrožėję panorama iš viršaus vyksite į Kirkilų kaimą, garsėjantį unikaliu karstiniu ežerynu, įgriuvomis ir tradiciniais amatais. Atvykę į Kirkilus, turėsite galimybę pamatyti amatininkų darbus, kartu dalyvauti gamybos procese* ir įsigyti pintų, nertų, megztų, drožtų, suvenyrų, paragauti pagal senuosius Kirkilų kaimo šeimininkių receptus gaminamus patiekalus. Bendruomenės atstovai papasakos Kirkilų kaimo istoriją, apie kasmet atsiveriančias karstines įgriuvas, supažindins su muziejumi.

Išbandysite unikalų basų kojų taką*, kurio ilgis - daugiau nei 1 km. Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukia smėlis. Vėliau tenka eiti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Taip pat maloniai nuteikia ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Galima šokinėti nuo kelmelio ant kelmelio, pereiti ir paprasčiausiu juodžemiu. Tenka pereiti ir melioracijos griovį, vėliau pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. ARBA kraštovaizdžio draustinyje, kurio teritorija 2,5 ha ploto, keliausite pėstiesiems įrengtu taku* . Bendras tako ilgis 700 m. Geologinį taką sudaro pažintinis takas, laiptai ir liepteliai bei informaciniai ženklai. Takas prasidės prie smegduobės "Geologų duobė", toliau takas ves pro smegduobę "Lapės ola" ir "Barsuko ola. "Barsuko ola" yra susidariusi iš dviejų kadaise susijungusių smegduobių, kurių dabartinis ilgis yra 32 m., gylis – 3.5 m. Kelionė į namus.

Kelionės kaina: sutartinė.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: muziejus ,,Sėla“- suaugusiesiems – 5 €; vaikams nuo 5 metų, moksleiviams, studentams, pensininkams – 3 €; Basų kojų takas4 €; lankytojo bilietas Biržų regioniniame parke – 1 €.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika