Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


Biržų kraštas ir Taujėnai

Ryte išvykimas į Biržų kraštą. Pakeliui pirmasis lankomas objektas šioje kelionėje - Taujėnų dvaras. Tai - įspūdingi, žaliuojančiame miškingame kraštovaizdyje baltuojantys rūmai, keliantys susižavėjimą savo didingumu, spindinčia ežero pakrante, gražiai sutvarkytu parku ir čiurlenančiu fontanu. Rūmai išsiskiria raudonuojančiu stogu, šešiomis kolonomis ir trikampiu frontonu priekyje. Radvilų valdymo metais (XVIII-XIX a.) statyti rūmai garsėjo 48 kambariais, 11 marmurinių židinių, biblioteka, paveikslais, krištolo ir porceliano rinkiniais bei peizažiniu parku, kuriame jau tarpukariu žydėjo didžiausias Lietuvoje gėlynas. Po ekskursijos jo šeimininkai pakvies Jus puodeliui arbatos bei pavaišins firminiu Taujėnų dvaro pyragu. 

Po apžiūros išvykimas į Biržus.

Biržų kraštą garsina didinga Biržų pilis, kurios rūmuose yra įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla". Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno dėka 1589 m. iškilusią tvirtovę sudarė reprezentaciniai rūmai, evangelikų reformatų bažnyčia, arsenalo ir maisto sandėliai, kareivinės ir kiti pastatai. Per karus su švedais ji buvo apgriauta ir tik 1682 m. galutinai atstatyta. Šiaurės karo metu 1704 m. švedai rūmus ir kitus pastatus susprogdino. 1978-1988 m. buvo rekonstruoti reprezentaciniai pilies rūmai, po dviejų dešimtmečių pradėti ginklų arsenalo atstatymo darbai. Pilies teritorijoje taip pat išlikę: tiltas, dvi parakinės, vartų ir gynybinių statinių fragmentai. Tai vienintelė geriausiai Lietuvoje išsilaikiusi bastioninio tipo tvirtovė.

Kitas lankomas objektas Biržuose - Astravo dvaro sodyba, bet norėdami ją pasiekti pėsčiomis reikia pereiti įspūdingo ilgio - 525 m - pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. 340 ha ploto ežeras - dirbtinis vandens telkinys, kuris yra seniausias Lietuvoje.

Biržai garsėja ne tik alumi, bet ir smegduobėmis, todėl kelionės metu nuvyksite prie didžiausios Lietuvoje karstinės įgriuvos – Karvės olos.

Pamatę įgriuvas vyksite į Rinkuškių alaus daryklą , kur jūsų lauks alaus degustacija ir vakarienė.

Vos atvykę būsite paskirstyti į komandas, ir tuomet eisite pasivaikščioti po alaus daryklą, kur gidas jums papasakos, kaip, laikantis senųjų tradicijų, šiandien verdamas tikras lietuviškas alus. Po ekskursijos, „Alaus kelio“ restorane paragausite įvairių užkandžių, gidas Jus supažindins su 7 alaus rūšimis, o komandos buvo ne šiaip sau – nuo pat Jūsų ekskursijos pradžios lauks tikra proto mankšta, programos pabaigoje paaiškės, kuri komanda įdėmiau klausėsi! Po to vaišinsitės karštais patiekalais.

 

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, kelionės vadovo - gido paslaugos, vietinis gidas Biržų pilyje, kelių ir kuro mokesčiai, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomai mokama:

  • Taujėnų dvaras ekskursija su gidu 3 Eur / asm. arba ekskursija su gidu ir kava - 7 Eur / asm.
  • Degustacija su karštu patiekalu Rinkuškiuose – 9- 25 Eur / asm.
  • Biržų pilis - 1.70 Eur / asm.
  • Degustacija su programa „Sėlos muziejuje 8 Eus / asm.
  • Pietūs 7-8 Eur/asm.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMASPrivatumo politika