Biržai - Rundalė - Turaidos pilis

Anksti ryte išvykimas į Biržų kraštą, kurį garsina didinga Biržų pilis, jos rūmuose yra įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla". 1589 m. iškilusią tvirtovę sudarė reprezentaciniai rūmai, evangelikų reformatų bažnyčia, arsenalo ir maisto sandėliai, kareivinės ir kiti pastatai. Pilies teritorijoje taip pat išlikę: tiltas, dvi parakinės, vartų ir gynybinių statinių fragmentai. Tai vienintelė geriausiai Lietuvoje išsilaikiusi bastioninio tipo tvirtovėApžiūrėsite pilį, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ eksponatus, kurie išsidėstę 25 salėse. Čia vienoje salėje Jūs pamatysite visus alaus gamybai naudotus įrankius. Muziejaus gidė vaizdžiai papasakos visas alaus gamybos subtilybes. Alaus degustacija*  vyks Biržų pilies muziejuje „Sėla“. Kartu dalyvausiantys ansamblio nariai padainuos biržietiškų dainų apie alų, paskudučiuos, pūs ragus ir kartu pašoks. 

Kitas lankomas objektas Biržuose - Astravo dvaro sodyba, bet norėdami ją pasiekti pėsčiomis reikia pereiti įspūdingo ilgio - 525 m pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. 340 ha ploto ežeras - dirbtinis vandens telkinys, kuris yra seniausias Lietuvoje.

Iš Biržų keliausite Latvijos link. Atvykus apsilankymas vadinamuose Latvijos Versaliu - Rundalės rūmuose ir parke. Atvykę apžiūrėsite  rūmus, kuriuose restauruoti 43 kambariai, hercogų asmeninius apartamentus, puošnias sales. Rūmai buvo pradėti statyti 1736 m. kaip barokinė Ernsto Johanno Birono vasaros rezidencija, bet šis buvo ištremtas ir darbai sustojo. Grįžęs Bironas interjerą įrengė jau rokoko stiliumi. 1795 m. Rusijai aneksavus Kuršą, Birono sūnus nutarė pasitraukti ir iš rūmų išgabeno nemažai vertybių. Tačiau labiausiai rūmai nukentėjo XX a. - juose būta valstybinių įstaigų, pradinės mokyklos ir svirno. Ne mažiau garsus šių rūmų geometrinis prancūziškojo stiliaus parkas, kuris atkurtas pagal senuosius planus.

Toliau Jūsų laukia Mežotne rūmai, kuriuose siūlome nakvoti. Tai - vienas iš svarbiausių klasicistinių pastatų Latvijoje. Rūmai buvo pastatyti 1797 - 1802 metais pagal architekto G. Quarenghi brėžinius ir J. G. Berlitzo dizainą. Galėsite apžiūrėti rekonstruotą paradinį interjerą ir pasivaikščioti po vieną iš geriausiai suformuotų ir prižiūrėtų parkų Latvijoje. Nakvynė viešbutyje Latvijoje.

2 diena 

Pusryčiai. Išvyka į Gaujos nacionalinį parką, vadinamą Latvijos Šveicarija. Nuostabūs Gaujos vingiai, žali slėniai, pušynais apaugusios kalvos, senosios Livonijos ordino pilys vilioja turistus savo didinga istorija, gamtos natūralumu, sporto pramogomis. Čia galima paskraidyti oro balionu, išbandyti savo drąsą šuoliu su elastiniu lynu, pasikelti lyno keltuvu. Netoliese, ant piliakalnio, stūkso buvusios Livonijos ordino pilies griuvėsiai. Gaujos nacionalinio parko pasididžiavimas - didinga XIII a. Turaidės pilis. Ji kadaise priklausė Rygos vyskupui. Apsilankymas pilyje, nuo jos bokštų atsiveria nuostabi Gaujos ir apylinkių panorama.

Toliau mūsų kelias ves į buvusią Livonijos ordino sostinę – Cėsio miestą. Atvykus pažintis su miestu: dar XIII a. statyta Cėsio pilis, buvusi Livonijos magistro buveinė. Pilyje veikia istorijos muziejus, nukeliantis mus į tolimą praeitį. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

 

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, kelionės vadovo - gido paslaugos, 1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais, mokesčiai.

Pageidaujant nakvoti Mežotnės rūmuose - viešbutyje būtų priemoka 18 Eur / asm., vakarienė 16 Eur/asm.

Papildomai mokama :

  • Rundalės rūma ir parkas 10-13 Eur/asm.  ( mažasis arba didysis turas ir prancūziškas sodas)
  • Mežotne rūma i – 2,5 Eur/asm.
  • Biržų pilies muziejus – 1,7 Eur/asm.
  • Degustacija su programa „Sėla“ Biržų pilyje 8 Eur / asm.
  • Turaidės pilis – 5 Eur / asm.
  • Pietūs 7 - 8 Eur / asm.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 682) 188 10, (8 5) 26 27 777,
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika