Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės Lietuvoje


2 dienų kelionė po Lietuvos ir Pietų Latvijos (Žiemgalos) pilis ir dvarus

1 DIENA
Anksti ryte išvykstate Latvijos link. Pirmas  lankomas objektas Latvijos versalis - Rundalės rūmai ir parkas*. Jie buvo pradėti statyti 1736 m. kaip barokinė Ernsto Johanno Birono vasaros rezidencija, bet šis buvo ištremtas ir darbai sustojo. Grįžęs Bironas interjerą įrengė jau rokoko stiliumi. XX a. juose būta valstybinių įstaigų, pradinės mokyklos ir svirno. 1792 m. prasidėję restauravimo darbai tebevyksta iki šiol. Ne mažiau garsus šių rūmų geometrinis prancūziškojo stiliaus parkas, kuris atkurtas pagal senuosius planus.

 

Toliau Jūsų laukia Mežuotnės rūmai*. Tai - vienas iš ryškiausių klasicistinių pastatų Latvijoje. Rūmai buvo pastatyti 1797 - 1802 metais. Galėsite apžiūrėti rekonstruotą paradinį interjerą ir pasivaikščioti po vieną iš geriausiai suformuotų ir prižiūrėtų parkų Latvijoje. Jų vertę dar labiau padidina rūpestingai suplanuotas, harmoningas kraštovaizdis, sujungiantis rūmus, išraiškingus pagalbinius pastatus, gražų parką, šalia tekančią Lielupę ir už jos esanti gražų gamtovaizdį į vieningą ansamblį.

 

Atvykę į Bauskę aplankysite garsiąją Bauskės pilį*. Įspūdinga XV a. Livonijos ordino tvirtovė, įsikūrusi pusiasalyje šalia Mūšos ir Mėmelės santakos, kuri anksčiau saugojo ordino žemių pakraštį. Pilyje buvo įsikūręs Bauskės gynėjų garnizonas. Naujesnė Bauskės pilies - Kuržemės kunigaikščių rezidencijos - dalis buvo pastatyta kunigaikščio Gothardo Ketlerio laikais ir užbaigta 1596 m., kai kunigaikščiu tapo jo sūnus Fredrikas.

 

Judėdami link Biržų sustosiite Skaistkalnėje kur aplankysite šio miestelio katalikų bažnyčią su kunigų bei didikų kriptomis. Ši bažnyčia buvo pastatyta 1692 m. jėzuitų ordino ir išpuošta Latvijai neįprastu prabangiu baroko stiliumi. Tai yra svarbiausia katalikų bažnyčia Žiemgaloje ir antra pagal populiarumą maldininkų lankoma vieta Latvijoje po Agluonos. Nuo 2001 m. bažnyčią prižiūri Šv. Pauliaus atsiskyrėlio vienuolių ordinas. Vienuoliai jums papasakos bažnyčios istoriją, apie kunigo drabužius ir parodys didikų ir kunigų kriptas bažnyčios rūsiuose. Nakvynė viešbutyje Biržuose.

2 DIENA

Pusryčiai. Kitas lankomas objektas - Biržų kraštą garsinanti didinga Biržų pilis*, kurios rūmuose yra įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla". Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno dėka 1589 m. iškilusią tvirtovę sudarė reprezentaciniai rūmai, evangelikų reformatų bažnyčia, arsenalo ir maisto sandėliai, kareivinės ir kiti pastatai. Per karus su švedais ji buvo apgriauta ir tik 1682 m. galutinai atstatyta. Pilies teritorijoje taip pat išlikę: tiltas, dvi parakinės, vartų ir gynybinių statinių fragmentai. Tai vienintelė geriausiai Lietuvoje išsilaikiusi bastioninio tipo tvirtovė.

 

Kitas lankomas objektas Biržuose - Astravo dvaro sodyba, bet norėdami ją pasiekti pėsčiomis reikia pereiti įspūdingo ilgio - 525 m - pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. 340 ha ploto ežeras - dirbtinis vandens telkinys, kuris yra seniausias Lietuvoje. Itališkų vilų stiliaus rūmai yra viena gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų rezidencijų Lietuvoje. 1956-1965 m. Astravo rūmai buvo restauruoti, sutvarkyta parko dalis.

 

Paskutinis lankomas objektas - Taujėnų dvaras*. Tai įspūdingi, žaliuojančiame miškingame kraštovaizdyje baltuojantys rūmai, keliantys susižavėjimą savo didingumu, spindinčia ežero pakrante, gražiai sutvarkytu parku ir čiurlenančiu fontanu. Rūmai išsiskiria raudonuojančiu stogu, šešiomis kolonomis ir trikampiu frontonu priekyje. Radvilų valdymo metais (XVIII-XIX a.) statyti rūmai garsėjo 48 kambariais, 11 marmurinių židinių, biblioteka, paveikslais, krištolo ir porceliano rinkiniais bei peizažiniu parku. Po ekskursijos jo šeimininkai pakvies puodeliui arbatos ir pavaišins firminiu Taujėnų dvaro pyragu.

Vėlai vakare grįžimas į namus.

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, ekskursinė programa, kelionės vadovo - gido paslaugos, vietinis gidas Biržų pilyje, kelių ir kuro mokesčiai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: 

  • Rundalės rūmai - 8-10Eur (suaugusiems), 6-7 Eur (studentams), 2.50 - 3.5 Eur (vaikai), vaikai iki 7 metų (nemokamai)
  • Rundalės rūmų parkas - 4 Eur (suaugusiems), 4 Eur (studentams), 2 Eur (vaikams)
  • Mežuotnės rūmai - 3.50 Eur (suaugusiems),  3 Eur (studentams ir senjorams)
  • Bauskės pilis - 4 Eur (suaugusiems), 2 Eur (vaikams)
  • Skaistkalnės bažnyčia - auka nuo grupės
  • Biržų pilis - 3 Eur (suaugusiems), 2 Eur (vaikams, studentams, moksleiviams, pensininkams)
  • Taujėnų dvaras ir parkas (su arbata ir firminiu pyragu) - 6 Eur (suaugusiam); 5 Eur (vaikams, senjorams)

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika