Lietuvos ir Pietų Latvijos (Žiemgalos) pilys ir dvarai

Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Važiuojame Latvijos link. Pirmas mūsų lankomas objektas Latvijos versalis - Rundalės rūmai ir parkas. Francesco Bartolomeo Rastrellio suprojektuoti Rundalės rūmai - vieni puikiausių Baltijos šalyse. Jie buvo pradėti statyti 1736 m. kaip barokinė Ernsto Johanno Birono vasaros rezidencija, bet šis buvo ištremtas ir darbai sustojo. Grįžęs Bironas interjerą įrengė jau rokoko stiliumi. 1795 m. Rusijai aneksavus Kuršą, Birono sūnus nutarė pasitraukti ir iš rūmų išgabeno nemažai vertybių. Tačiau labiausiai rūmai nukentėjo XX a. - juose būta valstybinių įstaigų, pradinės mokyklos ir svirno. 1792 m. prasidėję restauravimo darbai tebevyksta iki šiol. Ne mažiau garsus šių rūmų geometrinis prancūziškojo stiliaus parkas, kuris atkurtas pagal senuosius planus.

Toliau Jūsų laukia Mežotne rūmai. Tai - vienas iš svarbiausių klasicistinių pastatų Latvijoje. Rūmai buvo pastatyti 1797 - 1802 metais pagal architekto G. Quarenghi brėžinius ir J. G. Berlitzo dizainą. Galėsite apžiūrėti rekonstruotą paradinį interjerą ir pasivaikščioti po vieną iš geriausiai suformuotų ir prižiūrėtų parkų Latvijoje.

Atvykę į Bauskę aplankysime garsiąją Bauskės pilį. Įspūdinga XV a. Livonijos ordino tvirtovė, įsikūrusi pusiasalyje šalia Mūšos ir Mėmelės santakos, kuri anksčiau saugojo ordino žemių pakraštį. Pilyje buvo įsikūręs Bauskės gynėjų garnizonas. Naujesnė Bauskės pilies - Kuržemės kunigaikščių rezidencijos - dalis buvo pastatyta kunigaikščio Gothardo Ketlerio laikais ir užbaigta 1596 m., kai kunigaikščiu tapo jo sūnus Fredrikas.

Judėdami link Biržų sustosime Skaistkalnėje kur aplankysime šio miestelio katalikų bažnyčią su kunigų bei didikų kriptomis.
Skaistkalnės katalikų bažnyčia buvo pastatyta 1692 m. jėzuitų ordino ir išpuošta Latvijai neįprastu prabangiu baroko stiliumi. Tai yra svarbiausia katalikų bažnyčia Žiemgaloje ir antra pagal populiarumą maldininkų lankoma vieta Latvijoje po Agluonos. Nuo 2001 m. bažnyčią prižiūri Šv. Pauliaus atsiskyrėlio vienuolių ordinas. Vienuoliai jums papasakos bažnyčios istoriją, apie kunigo drabužius ir parodys didikų ir kunigų kriptas bažnyčios rūsiuose.

Biržų kraštą garsina didinga Biržų pilis, kurios rūmuose yra įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla". Kristupo Mikalojaus Radvilos Perkūno dėka 1589 m. iškilusią tvirtovę sudarė reprezentaciniai rūmai, evangelikų reformatų bažnyčia, arsenalo ir maisto sandėliai, kareivinės ir kiti pastatai. Per karus su švedais ji buvo apgriauta ir tik 1682 m. galutinai atstatyta. Šiaurės karo metu čia lankėsi Rusijos caras Petras I ir Lietuvos ir Lenkijos karalius Augustas II, jie sudarė sutartį prieš švedus. Bet 1704 m. švedai rūmus ir kitus pastatus susprogdino. 1978-1988 m. buvo rekonstruoti reprezentaciniai pilies rūmai, po dviejų dešimtmečių pradėti ginklų arsenalo atstatymo darbai. Pilies teritorijoje taip pat išlikę: tiltas, dvi parakinės, vartų ir gynybinių statinių fragmentai. Tai vienintelė geriausiai Lietuvoje išsilaikiusi bastioninio tipo tvirtovė.

Kitas lankomas objektas Biržuose - Astravo dvaro sodyba, bet norėdami ją pasiekti pėsčiomis reikia pereiti įspūdingo ilgio - 525 m - pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. 340 ha ploto ežeras - dirbtinis vandens telkinys, kuris yra seniausias Lietuvoje.

Ir paskutinis mūsų lankomas objektas šioje kelionėje -Taujėnų dvaras. Tai - įspūdingi, žaliuojančiame miškingame kraštovaizdyje baltuojantys rūmai, keliantys susižavėjimą savo didingumu, spindinčia ežero pakrante, gražiai sutvarkytu parku ir čiurlenančiu fontanu. Rūmai išsiskiria raudonuojančiu stogu, šešiomis kolonomis ir trikampiu frontonu priekyje. Medinis dvaro pastatas stovėjo nuo 1595 m. ir dvarą iki XVIII a. valdė Ploniauskai, Masalskiai, Pacai. Radvilų valdymo metais (XVIII-XIX a.) statyti rūmai garsėjo 48 kambariais, 11 marmurinių židinių, biblioteka, paveikslais, krištolo ir porceliano rinkiniais bei peizažiniu parku, kuriame jau tarpukariu žydėjo didžiausias Lietuvoje gėlynas. Po ekskursijos jo šeimininkai pakvies Jus puodeliui arbatos bei pavaišins firminiu Taujėnų dvaro pyragu. Vėlai vakare grįžimas į Vilnių.

Kelionės kaina: nuo: 29 eur

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, kelionės vadovo - gido paslaugos, vietinis gidas Biržų pilyje, kelių ir kuro mokesčiai, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Papildomai mokama :

  • Rundalės rūmai - 4- 6 Eur (suaugusiems), 2 - 5 Eur (studentams), 2 - 3.5 Eur (vaikai), vaikai iki 7 metų (nemokamai)
  • Rundalės rūmų parkas - 4 Eur (suaugusiems), 4 Eur (studentams), 2 Eur (vaikams)
  • Mežotne rūmai - 2.50 Eur (suaugusiems),  1.50 Eur (vaikams)
  • Bauskės pilis - 5 Eur (suaugusiems), 2,50Eur (vaikams)
  • Skaistkalnės bažnyčia - auka nuo grupės
  • Biržų pilis - 1.70 Eur (suaugusiems), 0.90 Eur (vaikams, studentams, moksleiviams, pensininkams)
  • Taujėnų dvaras ir parkas (su arbata ir firminiu pyragu) - 3.5 Eur (suaugusiam); 3 Eur (vaikui)

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS