Panemunės pilys

Šioje kelionėje kiekvienas atras kažką įdomaus: mylintys gamtą liks sužavėti Nemuno vingių, besidomintys istorija  išgirs neįtikėtinų pasakojimų  ir legendų apie šalia Nemuno stūksančias pilis, meninės sielos žmonės - suras neišsenkamą kultūrinį paveldą...

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „raudondvario rumai“

Anksti ryte kelionė iš Vilniaus į Kauną. Kauno rajono savivaldybėje vingiuojanti Nevėžio upė savo vandeniu apglėbia Raudondvarį, garsėjantį Raudondvario pilimi - rūmais. Tai vietos įžymybė, čia esančio dvaro svarbiausias akcentas. Nuo šios raudonų plytų pilies - rūmų kilo ir vietovės pavadinimas. Pasivaikščiosite dvaro parke, pasigrožėsite vienu ryškiausių renesanso ir romantizmo stiliaus dvaro ansamblių Lietuvoje. Raudondvaryje gimė Juozas Naujalis - vienas žymiausių Lietuvos kompozitorių. Jo memorialinis muziejus 2002 m. įkurtas Raudondvario dvaro pilyje.

Susijęs vaizdas

Toliau stabtelėsite Seredžiuje. Šio miestelio pavadinimas kilęs nuo  čia vykdavusio didelio turgaus. Užlipkite ant šalikelėje stūksančio Seredžiaus piliakalnio, kuris dar vadinamas Palemono kalnu, pasigrožėkite atsiveriančiu vaizdu į apačioje tekantį Nemuną. Toliau pavažiavę išvysite Veliuoną, vieną svarbiausių punktų kovose prieš kryžiuočius. Didelė Veliuonos miestelio vertybė - piliakalnių kompleksas į kurių viršų veda mediniai laiptai. Manoma, kad ant vieno iš šių piliakalnių degė aukuras deivei Velionei, o ant kito palaidotas Lietuvos didysis kunigaikštis - Gediminas. Abu piliakalniai panašaus aukščio - apie 30 m, todėl nuo abiejų atsiveria įspūdinga panorama.

Pavažiavę dar 11 km pasieksime Raudonę, garsėjančią raudonų plytų pilimi. Žalumoje paskendęs pilies kompleksas savo raudonų plytų mūru švyti iš toli, šalia išlikęs ir parkas, kuriame stovi senas malūnas. Dienos metu nuo pilies bokštų galima pasidairyti po plačias apylinkes, mėliu spindinčią Nemuno upės vagą.

 

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panemunes pilis“

Keliaudami toliau pamatysite išdidžiai stūksančią Panemunės pilį - tai jau 400 metų skaičiuojanti buvusi Eperješų giminės rezidencija. Įspūdį palieka didingi bokštai su šaudymo angomis, pilį supantis parkas ir vandens telkiniai. Galima pasivaikščioti pilies kiemeliais ar nuo pilies bokšto pasigrožėti atsiveriančiomis Nemuno slėnio platybėmis.

 

 

Taip pat čia Jūsų laukia viešnagė ir medaus degustacija pas vietinį bitininką „Medaus slėnyje".  Bitininkas supažindins  su bitininkystės raida, papasakos apie bičių gyvenimą: kaip jos kuria korius, iškrauna parneštą nektarą, žiedadulkes, augina naujas biteles ir aišku mus pavaišins 10 rūšių medumi bei meduoliais, duos paskanauti lietuviško tradiciško gėrimo iš medaus - midaus.

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „raganu egle“

Kelionę tęsime Vilkyškių miestelyje - urbanistikos paminklą. Šis miestelis pradėtas minėti nuo XVI a. ir garsus savo XVII a. įkurtu dvaru, kuris nuo XIX a. buvo skirtas ne reprezentacinėms didikų reikmėms (kaip įprasta), o ūkiniams reikalams. Dvaro sodyboje išlikę: raudonų plytų arklidės, smuklės pastatas, įspūdingas svirnas su medinėmis langinėmis, parko fragmentai. Taip pat grasus ir Vilkyškių miškas, kuriame žaliuoja Raganų eglė turinti net 17 kamienų. 

 

Nemuno pakrante vyksite link Rambyno kalno. Pakeliui driekiasi Rambyno regioninio parko miškų masyvas, tyvuliuoja senvagėje susidarę Bitežerio ir Merguvos ežerai, kilpą daro Nemuno upė. Ties ežeru, kitame Nemuno krante, Bitėnų pušyne, gyvuoja 18 lizdų baltųjų gandrų kolonija.  

 

Kelionės kaina: sutartinė

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, gido paslaugos, kuro ir kelių mokesčiai, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Raudonės pilies bokštas - 1 Eur/asmeniui
  • Panemunės pilis - suaugusiems - 2 Eur, moksleiviams,studentams, senjorams - 1 Eur.
  • Medaus degustacija apie  4 Eur (suaugusiems); 3 Eur (vaikams)

*Kelionė organizuojama esant kolektyvui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika