Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Nuotykinės kelionės lėktuvu


Klasikinė Kenija

NAIROBIS + OL PAJETA + BARINGO + ITENAS + KERIČAS + MASAI MARA + DIANIS (PAPLŪDIMYS)

Skriskime kartu į Keniją!

Aš Mykolas - žurnalistas ir kelionių vadovas Kenijoje pirmą kartą apsilankęs dar 2010 metais. Nuo to laiko Kenija tapo mano antrieji namai. Taip ir maluosi bei renku įspūdingiausias patirtis Rytų Afrikoje - jau 11 metų. O dabar dar ir kuriu Explorway kelionių organizatorių, kad pasidalinčiau užgyventais nuotykiais su Tavimi.

Man Kenija - tai vietos žmonės, su kuriais nekantrauju Tave supažindinti. Iš skirtingų genčių, su skirtingomis tradicijomis, neišpasakytai draugiški ir, galiausiai, tokie patys kaip ir mes. Nuotykiausime kartu su kikujais, kalendžinais, masajais, gaminsime tradicinius Kenijos valgius, pasakosime istorijas, šoksime ir dainuosime.

Kenija - tai kavos, arbatos, mango ir avokadų plantacijos, lietuviškai atrodantys javų ir kukurūzų laukai, pasakiški kaimeliai, kosmopolitiškas ir egzotiškas Nairobis ar arabiška Mombasa.

Bet Kenija ir... Didžiojo Lūžio slėnio suformuotos neaprėpiamos panoramos su savanomis, ežerais, kalnais, džiunglėmis bei dykumomis.

Vyšnia ant torto - Kenijos laukinė gyvūnija. Šioje kelionėje kartu sudėjus pamatysite apie šimtą žinduolių, paukščių ir reptilijų rūšių. Koralai ir žuvys - atskira karalystė.

Kiekvienoje Explorway organizuojamoje kelionėje - svarbiausia balansas - tarp komforto ir dulkino Afrikos nuotykio, tarp bendravimo su žmonėmis ir vienišų savanos garsų, tarp intensyvaus važiavimo ir poilsio Indijos vandenyno pakrantėje.

Šokinėsime iš komforto zonos ir grįšime atgal į ją. Kiek įmanydamas stengsiuosi pritaikyti kelionės maršrutą individualioms grupėms ar net atskiriems keliautojams. Todėl šiame ture, nors ir keliausime pagal paruoštą planą, tačiau sudėliosime Tavo akcentus Kenijoje????.

NUOTYKIS KENIJOJE SU MYKOLU VADIŠIU

KAINA: 3200 EUR + skrydžiai

TRUKMĖ: 15-16 d.

GRUPĖS DYDIS: Iki 12 žmonių (dažniausiai 6)

ARTIMIAUSIOS DATOS:

2022 spalio 14-30 d.

2022 lapkričio 4-20 d.

PLANAS:

1 DIENA. SKRYDIS

Priklausomai nuo atskridimo laiko arba nakvosime Nairobyje, arba keliausime tiesiai į Ol Pejetos rezervatą. Kelionė su persėdimu Stambule arba Frankfurte (dažniausiai).
 

2 DIENA. OL PEJETA – NAKURU

Ol Pejetos rezervatas - vienas žinomiausių visos Afrikos privačių rezervatų, kuriame veisiami ir į laisvę paleidžiami raganosiai. Kenijos kalno papėdėje įkurtas gamtos parkas nustebins savanomis ir gyvūnų gausa - nakvosime netoli laukinės gamtos įdomiose lodžijose. Po rytinio safario, per žaluojančias Kenijos kalvas traukisime toliau link Nakuru miesto.
 

3 DIENA. NAKURU - BARINGO (BOGORIA) EŽERAI

Baringo ežeras - tai paukščių, krokodilų, begemotų ir vietos žvejų karalystė civilizacijos pakraštyje. Pastaraisiais metais Baringo ežeras išsiliejo iš savo krantų, tačiau čia vis dar yra daugybė įdomybių, o šalia slėnyje guli ir vulkaninės kilmės, geizerių pilnas Bogorijos ežeras. Nesvarbu, ar lankysime Bogorijos ar Baringo ežerus, tai bus vienas įsimintinesnių kelionės nuotykių.
 

4 DIENA. BARINGO – ITENAS

Po rytinio gamtos nuotykio ežere trauksime į pasaulio maratonininkų sostinę - Iteną. Čia ne tik susipažinsime su kalendžinų gentimi ir bėgikais, tačiau ir žygiuosime prie Kerio slėnio krioklių, tarpeklių ir grožėsimės Didžiojo Lūžio slėnio panoramomis.
 

5 DIENA. ITENAS (DIENA ŠEIMOSE)

Tai viena svarbiausių kelionės dienų - lankysimės paprastose kaimo šeimose, apžiūrėsime ūkius, kartu virsime naminį Kenijos valgį, bendrausime su vietos žmonėmis. Šią dieną svarbu būti atviriems, kalbiems ir daug šyspotis. Dažniausiai per šią dieną lankome vis skirtingas šeimas, kad būtų įdomu ne tik mums, bet ir šeimoms.
 

6 DIENA. ITENAS – KERIČAS

Keričas - Kenijos arbatos sostinė. Kenija - trečia didžiausia juodos arbatos eksportuotoja pasaulyje, o Keriče pasitiks neaprėpiamos arbatos laukų žalumos. Su vietos gidais nersime į malonius, gaivinančius arbatos laukus ir sužinosime kaip gyvena arbatos skynėjai, ir kaip juoda arbata atkeliauja ant mūsų stalo.
 

7 DIENA. KERIČAS - MASAI MARA

Nieko nelaukę iš žalumos lėksime į dulkinas Masai Maros savanas, kur per pietus įsikūrę lodžijose pradėsime savo safarį. Masai Mara - vienas žymiausių pasaulyje gamtos rezervatų, todėl nuotykių čia netrūks.
 

8 DIENA. MASAI MARA

Visa diena vien tik savanoms ir gyvūnijai - nuo ankstyvo ryto iki vakaro pasistengsime pamatyti kuo daugiau. Piknikausime gamtoje tarp laukinių žvėrių.
 

9 DIENA. MASAI MARA – NAIROBIS

Paskutiniai ryto pasivažinėjimai po Masai Marą, susitikimas su masajų gentimi ir tiesus kelias per savanas atgal į civilizaciją. Grįžimas į akacijomis uždangstytą Nairobį, prekybos centrus ir restoranus, leis sugrįžti į civilizaciją.
 

10 DIENA. SKRYDIS Į TROPINĘ PAKRANTĘ

Apvažiavę Žaliąsias Afrikos kalvas, pailsėję Nairobyje, užbaigsime vieną kelionės dalį ir pradėsime tropines atostogas. Vietos lėktuvu skrisime į Dianio paplūdimį, kur mus pasitiks tikri tropikai, drėgmė ir karštis. Tai bus tarsi atskira kelionė, nes Kenijoje nusikelti į Dianį iš Nairobio, panašiai kaip iš Lietuvos nukeliauti į Kubą - taip stipriai viskas pasikeičia.
 

11-14 DIENOS. DIANI PAPLŪDIMYS

Nors ir atostogų rėžimu, tačiau nuotykiai Dianio paplūdimyje dar nesibaigia. Vietoje prabangių viešbučių renkamės vilas prie vandenyno (už papildomą kainą yra galimybė pasirinkti viešbučius, kuriuose viskas įskaičiuota), patys žvejojame, perkame jūros gėrybes iš žvejų, ruošiame maistą, plaukiojame buriniais laivais su vietos kapitonais. Čia kiekvienas keliautojas turi daugiau laisvės nuspręsti, kaip leisti laiką - su šalto gėrimo taure po palme, ar toliau ieškoti Indijos vandenyno pakrantės nuotykių. Nardymo turai, ekskursijos po džiungles, didžiųjų žuvų žvejybos turai, išvykos į Mombasą ar Vasini salą. Net ir dar vienas safaris Tsavo parkuose - viską už papildomą kainą galėsime suorganizuoti kartu su vietos partneriais.
 

15 DIENA. GRĮŽIMAS NAMO

Atsisveikiname su tropine pakrante ir traukiniu arba lėktuvu grįžtame į Nairobį. Pagal skrydžio į Europą laiką ilsimės viešbutyje arba keliaujame tiesiai į DEPARTURES oro uosto salę.
 

16 DIENA. NAMAI

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionių vadovas
 • Transportas ir patyręs safari vairuotojas Vidiniai skrydžiai į pakrantę
 • Viešbučiai, svečių namai ir lodžijos gamtoje
 • Dalinis matinimas (pusryčiai, kai kur ir pietūs bei vakarienės)
 • Kenijos viza
 • Vietos gidai ir kultūrinė programa šeimoje Gamtos parkų bilietai
 • Trumpos išvykos laivais Dianyje

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

 • Lėktuvo bilietai Europa - Nairobis - Europa (tarp 600-800 EUR)
 • Asmeninis kelionių draudimas Papildomas maistas kelionėje (iki 10 EUR dienai žmogui - daugiausiai Dianyje) Papildomos pramogos Dianyje (jūrinė žvejyba, nardymas, Vasini sala ir kita.) Priemoka už aukštesnės klasės viešbutį Dianyje (jei bus noro pasikeisti)
 • Išlaidos suvenyrams, savoms reikmėms Arbatpinigiai
 • COVID-19 PGR testas

SVARBU:

 • Kelionė parengta ir organizuojama MB Explorway bendradarbiaujant kartu su ilgamečiu kelionių organizatoriumi „Švitė“.
 • Grupė susidaro nuo 6 žmonių (esant mažiau - kelionės kainą deriname atskirai).
 • Kenijoje saulė teka 6 ryto, leidžiasi apie 7 vakaro - todėl stengsimės prisitaikyti prie šio ritmo.
 • Kelionėje pakeisime daugybę skirtingų aplinkų, todėl ir nakvynės vietos skirsis - nuo įprastesnių viešbučių iki didelių safari palapinių (lodžijų) įrengtų savanose, nuo svečių namų iki kotedžų su savo virtuve. Kelionių vadovas Mykolas ruoš dalį vakarienių, kur nebus įskaičiuotas pilnas matinimas, pirksime maistą vietos turguose. Šis procesas bus dalis kelionės nuotykio, į kurį galės įsijungti visi norintys. Kenijoje - klimato įvairovė. Nuo +30 C tropinėje pakrantėje iki +12 C naktį plynaukštėse ir savanose. Reikės atitinkamos aprangos.
 • COVID-19 situacija Kenijoje kol kas stabili, reikia tik neigiamo PGR testo rezultato ir skiepų paso skrendant į šalį. Daugiau nepatogumų 2022 m. sausio duomenimis nėra. Norintiems apsisaugoti ir nuo kovido grėsmių, rekomenduosime papildomą kelionių draudimą.

Dažnai užduodami klausimai

KADA GERIAUSIA KELIAUTI Į KENIJĄ?

Kenijoje pavasarį - lietaus sezonas, o vasarą ir Lietuvoje bei aplinkinėse šalyse labai smagu, todėl keliones į Keniją organizuoju nuo rugsėjo pradžios iki vasario pabaigos. Jei nespėjote į artimiausią turą - renkamės Tau patogiausią datą.

KĄ PASIIMTI?

Kenijoje būtina turėti šiltesnę aprangą, praverčia ir megztinis vėsesnį vakarą ar naktį. Neperšlampanti striukelė, patogūs batai ir priemonės nuo saulės - taip pat svarbu. Visa kita patogi kelioninė apranga. Fotoaparato safariuose nori griebtis net ir nefotografuojantys, tačiau svarbu turėti ilgesnio nuotolio objektyvą, kad galėtumėte pritraukti gyvūnus. Žiūronai taip pat praverčia. Visada raginu neprisikrauti labai daug daiktų, nes Kenijoje daugelį smulkmenų (kaip adapteriai, kremas nuo saulės, kosmetika ar net apranga) galima įsigyti vietoje - čia veikia dideli prekybos centrai ir pasauliniai parduotuvių tinklai.

AR GALIMA KELIAUTI INDIVIDUALIAI?

Taip. Tačiau tai ne Pietryčių Azija, kur viskas pigu ir paprasta. O nenorintiems keliauti surinktose grupėse visada siūlau pasiplanuoti kelionę atskirai - sau ir savo draugams. Suderinsime jūsų lūkesčius atitinkantį turą. Turite 4-6 keliauninkų kompaniją? Pats tas Kenijai!!!

KAIP SU LIGOMIS IR VAISTAIS?

Dėl maliarijos ir kitų ligų visada rekomenduoju pasikonsultuoti su savo gydytoju/a, tačiau didelė dalis Kenijos, po kurią keliaujame, yra mažesnėje maliarijos rizkos zonoje dėl aukštikalnių ir vėsesnio oro.

Tropinėje pakrantėje uodai pavojingesni, tačiau ir čia rizika susirgti maliarija yra mažesnė nei daugelyje kitų Vidurio Afrikos valstybių. Dažnas keliautojas turi antimaliarinių tablečių profilaktikai ir vietoje sprendžia ar jas gerti. Po kelionės verta kelis mėnesius pasekti savo sveikatą ir nenurašyti karščiavimo gripui.

Privalomų skiepų vykstant į Keniją iš Europos nėra, tačiau keliaujant tarp Rytų Afrikos valstybių reikalingas Geltonojo drugio sertifikatas. Verta pasiimti vaistų nuo skrandžio problemų ir peršalimo, nes ir viena, ir kita gali užklupti kelyje.

COVID-19 situacija Kenijoje stabili (su omikron užsikrėtusiųjų skaičius sausio mėnesį didėja, bet ligoninės nesipildo), apart reikalingo atvykimui PGR neigiamo testo, ES standartinio skiepų paso, kaukių devėjimo viešose vietose (lauke niekas nekreipia dėmesio) - daugiau suvaržymų kol kas nėra. Su naujomis atmainomis situacija gali keistis - todėl visada tikslinsime kelionės planus prieš pat išskrisdami. Kenijoje gausu ligoninių ir vaistinių, todėl ir šiuo atžvilgiu šalis patogi egzotiniams nuotykiams.

AR SAUGU KENIJOJE?

Kaip ir daug kur besivystančiame pasaulye gali pasitaikyti visko, tačiau didžioji dauguma Kenijos žmonių labai draugiški, paslaugūs ir smalsūs. Didžiuosiuose miestuose ir turistiniuose paplūdimiuose reikia pasikliauti rekomendacijomis ir patarimais dėl saugumo, nesipuikuoti brangiais daiktais bei juos prižiūrėti, gerbti žmonių tradicijas ir privatumą.

Laukinėje gamtoje - verta klausyti gidų ir reindžerių. O paprastame Kenijos kaime jausitės jaukiau nei namie. Nebent išgirsite už nugaros linksmesnį ar kandesnį „muzungu“ kreipinį - svahili kalba - baltasis. Aš visada šypsodamasis atsakau - „mafrika“ - ei, afrikieti . Visiems viskas aišku ir išspaudžia nuostabos šypseną.

Politinė situacija Kenijoje stabili, nors per rinkimus gentys mėgsta protestuoti ir net sukelti riaušes, tačiau po 2008 metų pilietinių neramumų Kenija „pasiskiepijo“ nuo didesnės nesantaikos. Britiškos tradicijos ir moderni konstitucija užtikrina ramybę šalyje.

Šalia Kenijos yra Somalis, kurio islamistiniai judėjimai taip pat kartas nuo karto pagraso geriau gyvenančiai Kenijai. Tačiau ir Somalis po truputi atsigauna, o teroristinės grėsmės nepastebimai nyksta.

PRAKTINIAI DALYKAI?

SIM korteles su interneto gigabaitais įsigyjame tik atvykę į Keniją. Arba galima pasikliauti viešbučių wi-fi bei kelionių vadovo gera valia dalintis internetu iš kortelės . Neabejoju, kad rasime geriausią variantą, priklausomai nuo poreikių.

Kenijoje pagrindinės dvi kalbos - anglų ir svahili (hakuna matata kalba), ir dar daug gentinių kalbų.

Pinigus geriausia Kenijoje išsiimti iš bankomato arba esant galimybei mokėti bankine kortele. Verta turėti šiek tiek USD stambiomis naujomis kupiūromis (smulkius ir senus dolerius sunkiai iškeisite ar jais atsiskaitysite). Vienas USD svyruoja apie 100 KSH, todėl lengva skaičiuoti.

AR GALI KELIAUTI NEPASISKIEPYJE NUO COVID-19?

Ne. Nuo 2020 gruodžio 21 d. atvykstančiųjų iš Europos šalių taip pat prašoma parodyti ES COVID-19 skiepų pažymėjimą, todėl neskiepytiems nuo kovido keliautojams kol kas bus sunku patekti į Keniją. Šią informaciją nuolat atnaujinsime.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštuPrivatumo politika