Talinas – Helsinkis aplankant mokslo centrą „Heureka“ - Tartu

1 diena. Anksti ryte išvykstame į Taliną. Pageidaujant pakeliui galime aplankyti Duntės dvarą, kuriame gražiausius gyvenimo metus praleido visiems gerai žinomas baronas Fridrichas Jeronimas fon Miunchauzenas. Stebuklingame Miunchauzeno pasaulyje pamatysime didžiulį burlaivį, tuziną ančių, kurias vienu šūviu nušovė baronas Miunchauzenas, medžioklės trofėjus, medžioklinius ragus, durklus, ginklus ir pačio barono vaškinę skulptūrą, laikančią viena virvele surištas skrendančias antis. Antrame aukšte pamatysime vienintelę Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekciją

Popiet atvykstame į Estijos sostinę.

Ekskursija pėsčiomis po senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos parlamentas, Aleksandro Nevskio soboras – XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo bažnyčia – buvusi Talino vyskupų rezidencija, apžvalgos aikštelės, Rotušė, kurios bokšte puikuojasi miesto simbolis „Senasis Tomas“, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, naujas modernus Rotermano kvartalas.

 

Aplankysime pasaulyje analogų neturintį Lennusadam (Hidrolėktuvų uosto) muziejų. Tarp daugybės pramogų turistams siūloma išbandyti suvaldyti lėktuvą naudojant realaus skrydžio simuliacinę programą bei apžiūrėti garsųjį ir apdainuotąjį geltonąjį submariną, kurio viduje yra įrengta nedidelė kino salė.

Trokštantiems ne tik pramogų, bet ir žinių, muziejus yra parengęs nemažą įvairių laivų ekspoziciją. Angare saugomas ir vienintelio vietinės gamybos laivo nuolaužos, išlikusios nuo viduramžių, taip pat čia saugomas ir įspūdingas estų povandeninis laivas „Lembit“, o muziejaus uoste galima pamatyti tikrų, vandens paviršiuje plūduriuojančių laivų. Vienas iš įdomiausių eksponatų – didžiausias pasaulyje ledlaužis, išlikęs nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ledlaužį galima apžiūrėti ir iš vidaus, pasivaikščioti po denį ar vidines laivo erdves.

ARBA Siūlome aplankyti vieną naujausių Talino muziejų – modernų Švedų bastiono tunelį, kurio požemio labirintuose supažindinama su Talino istorija nuo miesto įkūrimo pradžios ir moderniu traukinuku nuvykstama į 2219 m Taliną arba KGB muziejų. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.

 

2 diena. Pusryčiai. Ryte išplaukiame į Helsinkį. Atplaukus vykstame į mokslo centrą „Heureką“. Interaktyviajame muziejuje patraukliai pateikiamos mokslo – nuo lingvistikos iki biochemijos – teorijos ir išradimai, dabarties technologijos, pristatomi ir analizuojami įvairūs mūsų planetos socialiniai ir gamtos reiškiniai. Sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai įdomūs mažam ir suaugusiam, o, svarbiausia, didžiąją dalį eksponatų galima pačiupinėti ir pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Muziejuje yra keletas nuolatinių ekspozicijų, bet dauguma jų dažnai keičiamos ar atnaujinamos. Viena mėgstamiausių parodų – „Apie monetas“. Ji skirta Suomijos monetų kalyklos 150-osioms metinėms paminėti. Ypač žavi galimybė pasigaminti monetą su savo atvaizdu. Išbandyti savo drąsą galima važiuojant dviračiu maždaug penkių metrų aukštyje ištemptu lynu. O moderniame planetariume turėsite progą pasisemti ir astronomijos žinių, nes čia rodomi filmai apie visatą.

Apžvalginė ekskursija po Helsinkį: apžiūrėsime unikalią granito uoloje iškaltą  Tempeliaukio bažnyčią; aplankysime gražiausias miesto aikštes, apžiūrėsime modernaus meno muziejaus pastatą, primenantį ledo luitą, naujo dizaino pastatą – ”Tylos koplyčią”. Vakare išplaukiame į Taliną.  Poilsis ir pramogos kelte. Nakvynė kelto kajutėse / arba viešbutyje Taline.

 

3 diena. 08:00 atplaukiam į Taliną. Vykstame  į Tartu - seniausią miestą Baltijos šalyse. Pažintis su miestu: Rotušės aikštė ir fontanas „Besibučiuojantys studentai”, Šv. Jono bažnyčia ir jos apžvalgos aikštelės, akmenimis grįstos gatvelės, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai, „Velnių” ir „Angelų” tiltai. Tartu universiteto pastatų kompleksas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Antano gildija – puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas.

Nuo 2011 metų Tartu mieste veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia  prisiminti filmus apie ateitį. Muziejuje nėra bilietų, jie tiesiog nereikalingi. Kasoje sumokate už įėjimą, o darbuotojas nuskenuoja jūsų pirštų atspaudus. Prieinate prie įėjimo vartų ir specialiame aparate nuskenuojate savo pirštą – durys atidarytos. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysite veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisite į žemės gelmes, pasivažinėsite dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Mokslo muziejaus pasididžiavimas – vienintelis Europoje sferinis planetariumas, kurio projektorius  Megastar-IIA“ (autorius Takayuki Ohiro, Japonija) įtrauktas į Gineso rekordų sąrašą. Šio įrenginio dėka pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Gamtos salėje stebėsite skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsite jūros gyvūnijos pasauliu. Kelionė per Estiją, Latviją, Lietuvą. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

  

Kelionės kaina priklauso nuo datos, keliautojų skaičiaus ir išvykimo vietos.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu;
1 nakvynė viešbutyje Taline su pusryčiais;
1 nakvynė kelte;
kelionės vadovo paslaugos;
ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Duntės dvaras - 3.50 Eur/suaugusiems; 2.50 Eur/moksleiviams ir studentams arba 8 Eur su gidu/asmeniui

Hidolėktuvų uosto muziejus - 15 Eur/suaugusiems; 8 Eur/vaikams ir studentams

Švedų bastiono tunelis ~ 6 Eur/suaugusiems; 3.50 Eur/ vaikams

Mokslo centras ,,Heureka" - 22 Eur/suagusiems; 15 Eur/vaikams

Mokslo centras AHHAA - 13 Eur/suaugusiems; 10 Eur/vaikams, studentams ir senjorams


– būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę;
– rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą arba Europos sveikatos draudimo kortelę.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika