Ryga - Stokholmas (pamoka laive) - Jūrmala – Cinevilla kino miestelis


 

1 DIENA. Ryte išvykstame iš Lietuvos į Rygą. *Pageidaujant galime apsilankyti neseiniai atnaujintame automobilių muziejuje*, kur pamatysime didžiausią ir įvairiausią Baltijoje senųjų motorinių transporto priemonių kolekciją, kurią sudaro prabangių tarybinės vadovybės automobiliai, dėmesio verti lenktyniniai automobiliai bei įspūdinga specialios, krovininės ir karinės technikos kolekciją. Taip pat čia pamatysite - seniausio pasaulyje patentuoto automobilio Benz Patent Motorwagen repliką. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius.
ARBA lankome Rygos zoologijos sodą*. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena daugiau kaip 400 rūšių gyvūnų - žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų. Lakytojai ypač mėgsta grožėtis pelikanais, flamingais, didžiule papūgų kolekcija, beždžionėmis, begemotais, tigrais, tapyrais, kupranugariais, o sode esantys Žirafų namai – vieni įdomiausių ir lankomiausių. Tuo tarpu spalvingas tropikų pasaulis Jus pakerės neregėtos išvaizdos vabalais, driežais, nykštukiniais krokodilais, baliniais vėžliais, varanais, gyvatėmis, skorpionais.
Vėliau apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį: Rygos pilis, kurioje dabar įkurta Latvijos prezidento rezidencija, gynybinė siena su parako bokštu bei Švedų vartais, „Trijų brolių“ namai, istorinė Katedros aikštė su 800 metų senumo Domo Katedra, Šv. Petro bažnyčia – pati seniausia ir aukščiausia Rygoje, paminklas – žymiesiems Bremeno muzikantams,  „Juodagalvių riterių rūmai – laikomi puošniausiu pastatu Rygoje, Opera, Laisvės paminklas, didžioji ir mažoji miesto gildijos, „namas su katinu“. 17:30 kruiziniu laivu išplaukiame į Stokholmą. Plaukiant laivu 2 val. galėsite praleisti konferencijų salėje, kuri puikiai tiks renginiui ar pamokai. Vėliau pramogos ir poilsis laive. *Už papildomą mokestį galima užsisakyti vakarienę laive*.  Nakvynė kelto kajutėse.
 

2 DIENA. Švediško stalo pusryčiai. 10:30 laivas atplaukia į Stokholmą. Stokholmas – ne tik neoficiali visos Skandinavijos sostinė, bet ir įdomus istorinis miestas, įsikūręs 14-oje salų. Tai karališkasis miestas, kuriam prigijęs Šiaurės Venecijos vardas. Čia pajusite karališką didingumą ir viduramžių dvelksmą, o plaukiojant po Stokholmo archipelagą, kurį sudaro apie 30 tūkstančių salų salelių – galima atsipūsti nuo darbų. Atvykus Apžvalginė ekskursija po didingą karališkąjį miestą: Karališkasis dramos teatras, Karališkieji rūmai, senoji Katedra, Riterių bažnyčia, kur palaidoti Švedijos monarchai, siauros ir jaukios senamiesčio gatvelės. Esant galimybei aplankome Rotušę*, kurioje kismet vyksta Nobelio premijų įteikimo banketai.
*Pasirinktinai lankysime vieną iš šių muziejų:
Vaza”muziejų*, kur eksponuojamas didingas, iš jūros dugno iškeltas 17 amžiaus karališkasis karo laivas (jūros dugne išgulėjęs daugiau nei 330 metų).
ARBA: galime apsilankyti viename iš didžiausių muziejų Skansen* po atviru dangumi, kurio kompleksą sudaro 150 autentiškų namų ir sodybų, atgabentų iš visų Švedijos kampelių. Čia taip pat galima apžiūrėti Zoologijos sodą su šiaurėje gyvenančiais gyvūnais: elniais, briedžiais, lapėmis, vilkais, lūšimis, meškomis ir kitais.
ARBA lankome Junibacken muziejų*, kur lankytojų laukia žymios švedų Rašytojos A.Lindgren sukurti knygų herojai. Čia pamatysime ir nerimstančiąją Pepę, ir linksmąjį Karlsoną, atidujį seklį Kalį, narsiąją Ronją, jautriają Madikę ir kitus. Atėję iš skirtingų rašytojos knygų jie drauge susitiks smagioje kelionėje po pasakišką Kirvirsavero salą.

ARBA lankome ABBA muziejų*, kuris skirtas iš arčiau susipažinti su šia grupe, kurie dainuoja tokias dainas kaip „Dancing Queen", „Mamma mia" ir „Voulez Vous" ir pasaulyje yra pardavę apie 378 miljonus įrašų. Čia galėsi tapti penktuoju ABBA grupės nariu ir įrašyti su jais vieną bendrą dainą. Pamatysite ir dar daug kitų įdomių dalykų, kurie primena 70 ir 80 metų atmosferą. 17:00 laivu išplaukiame atgal į Rygą. Švediško stalo vakarienė. Pramogos laive. Nakvynė kelto kajutėse.

3 DIENA. *Už papildomą mokestį galima užsisakyti pusryčius laive*. 11:00 atplaukiate į Rygą..Vykstame į Latvijos kurortą - Jūrmalą. Pasivaikščiojimas triukšmingiausia vieta - Jomas gatve. Jomas gatvė yra pėsčiųjų gatvė, šalia kurios gausu ne tik istorinio paveldo statinių, turistų patogumui daug vasaros terasų, kavinių. Jūrmaloje pamatysite dvi populiarias skulptūras: besisukantį varinį gaublį, kuris simbolizuoja ilgą gyvenimą ir varinio vėžlio skulptūrą, kuri simbolizuoja taiką, ramybę ir ilgą gyvenimą. Atkeliavę iki Baltijos jūros galėsime pasidžiaugti vandens teikiamais malonumais. Mėgstantys maudynes galės aplankyti vandens atrakcionų parką “LIVU”*.
*Pageidaujant vykstame į Kemerių nac. parką, kur lankome Didijį Kemerių raisto taką (~3,4km). Tako tiltas nuves į samanų, pelkės pušelių, akivarų, tamsių ežerėlių ir pelkinių gailių karalystę. Keliaudami taku aplankysime ir apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers puikus vaizdas į pelkės kraštovaizdį, žvelgiant iš viršaus. ARBA siūlome apsilankyti netoliese esančiame Basakojų take* (~2,6 km), kur kiekvienas gali atpalaiduoti savo pėdas nuo avalynės gniaužtų ir leisti joms pajusti pačių įvairiausių paviršių. Čia reikės keliauti ir per žvirgždą ir per smėlį, kankorėžius ir akmenis, sąmanas, molį, gaivų upės vandenį ir kitus paviršius.
Vėliau lankomės vieninteliame kino miestelyje Baltijos šalyse „Cinevila“*. Apsilankymas kino miestelyje prilygsta kelionei laiko mašina. Čia pamatysite, kaip gimsta kino filmai, kaip daromi kaskadiniai triukai, kaip dirba aktoriai. Cinevilla miestelis įkurtas 2004 m., kai buvo statomas kinas „Rygas sargi“ apie Latvijos kovas už nepriklausomybę. Todėl čia ekskursijos metu pamatysite, kaip atrodė Ryga maždaug prieš 100 metų: istoriniai tiltai, aikštės, akmenų grindinys, Dauguvos krantinė su valtimis. Vaikštant Cinevillos gatvėmis galima sutikti ir Antrojo Pasaulinio karo kareivių, ir viduramžiškais drabužiais vilkinčių damų, o istorijos mėgėjų akį traukia autentiškos karinės technikos kolekcija, „didvyriškai tarnavusi“ filmuojant kovų scenas. Ekskursija su kino miestelio gidu, žavios nuotraukos, o pabaigai – spec. efektų šou!

Kelionės kaina priklauso nuo datos, keliautojų skaičiaus ir išvykimo vietos.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
kelionė autobusu;

autobuso perkėlimas keltu;
2 nakvynės kelte, keturvietėse B klasės kajutėse be lango;

1 švediško stalo pusryčiai ir 1 švediško stalo vakarienė kelte;
2 val. konferencijų salės nuoma – klasės renginiui;
kelionės vadovo - gido paslaugos;
ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota: (Bilietai į pasirinktus mokamus objektus*):
Rygos automobilių muziejus – 5 EUR / vaikams ir senjorams; 10EUR /suaugusiems, *siūlome užsakyti muziejaus gidą – 35 EUR/ grupei iki 25 asm;
Rygos zoologijos sodas - 5 EUR / vaikams ir senjorams; 7 EUR /suaugusiems;
Stokholmo Rotušė - 120 SEK (11 eur) /suaugusiems; 100 SEK (9.50 eur)/senjorams; 40 SEK (4 eur) / vaikams nuo 7 iki 19 metų; iki 6 metų nemokamai;

Vasa muziejus - 150 SEK (14 eur)/ suaugusiems; vaikams iki 18 metų – nemokamai;
Skansen muziejus - 140 SEK (13.30 eur) /suaugusiems; 120 SEK (11,40 eur)/senjorams ir studentams; (6 eur)/ vaikams nuo 4 iki 15 metų;
Junibacken muziejus -  185 SEK (17.50 eur)/ suaugusiems; ~ 155 SEK (15 eur) /vaikams (2 - 15m.) ;
ABBA muziejus - 250 SEK (24 eur)/suaugusiems; 95 SEK (9 eur) / vaikams nuo 7 iki 15 metų;
LIVU vandens parkas - 15 - 20 eur/asm;
Cinevilos kino miestelis (ekskursija ir spec. efektų šou) – 6 Eur/asm;
Basakojų takas – 5 Eur/suaugusiems; 3 Eur / vaikams;


Papildomai laive galima užsisakyti:
1 pusryčiai laive (švediškas stalas) - 12Eur/ suaugusiems; 7.50 Eur/ vaikams (12 -17 m.), 5 Eur/ vaikams (6-11),
1 vakarienė laive (švediškas stalas) - 34 Eur/suaugusiems; 16 Eur/ vaikams (12 -17 m.), 11 Eur/vaikams (6-11).

Pastabos:
už muziejus bei mokamus objektus mokama vietoje.
Papildomai turėkite pinigų pietums ir kitoms asmeninėms išlaidoms.
Kelionės draudimas į kainą neįskaičiuotas, objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis, bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Reikalingi dokumentai:
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 3 d.


Kaina nuo:teirautis
PAKLAUSIMASPrivatumo politika