AHHAA muziejus Tartu - Senasis Talinas

1 diena
7.00 val. išvykimas iš Šiaulių į Estiją. Kelionė per Latviją, Estiją.

Atvykus į Tartu apsilankysite mokslo populiarinimo centre „AHHA“. Vieninteliame tokio tipo centre Baltijos šalyse galima susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Muziejus įdomus įvairaus amžiaus lankytojams. Čia taikomos visiškai kitokios taisyklės - lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Išbandyti yra ką. Naujajame „AHHA” pastate, apie 3 000 kv. m parodų salėje, siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos, Hobermano sfera, nuotykių liftas į žemės gelmes, didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, mokslo parduotuvės ir dar daug kitų įdomių dalykų. Galėsite vaikščioti kambario sienomis, išgėrę stebuklingo gėrimo, tarsi Alisos stebuklų šalyje akimirksniu sumažėsite ir padidėsite; sukelsite žaibus, minsit dviratį ištemptu lynu, sėdę į specialius krėslus, lynu kilsite į 30 metrų aukštį ir krisite laisvuoju kritimu; ieškodami išėjimo, klaidžiosite veidrodžių labirintais. O ypatingame sferiniame planetariume stebėsite milijonus žvaigždžių ir žiūrėsite filmus apie kosmosą. Apskritame žvaigždžių teatre su visata padeda susipažinti Japonijos išradėjo Takayuki Ohiro sukurtas projektorius „Megastar“- pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Ohiro išradimas, kaip pasaulyje daugiausiai žvaigždžių aprėpiantis projektorius, įtrauktas į Gineso rekordų knygą.

Po apsilankymo muziejuje .ekskursija po Tartu, kurios metu pamatysime: miesto istorinės pilies Tomės kalvą, universitetą, rotušės aikštę, įdomias skulptūras, Domo katedros griuvėsius, Šv. Jono bažnyčia su apžvalgos aikštele, Angelų ir velnių tiltus. Po ekskursijos išvykimas link Talino. Nakvynė viešbutyje.

2 diena
Pusryčiai. Apsilankysite ir susipažinsite su pasaulyje analogo neturinčiu Jūrų muziejumi. Vandeninės gamtos grožybių ar gyvų eksponatų ten nepamatysite, tačiau estų pastangos sudominti laivybos praeitimi bei dabartimi apstulbins ir tuos, kurie nėra dideli technikos mėgėjai. Naujas Talino jūrų muziejaus padalinys - Hidrolėktuvų uosto muziejus duris atvėrė 2012 m. Pagrindinis muziejaus eksponatas ir visos ekspozicijos ašis – povandeninis laivas „Lembit“, pastatytas Anglijoje 1935 m. Tai seniausias pasaulyje povandeninis laivas. Įrengtas baseinas, jame plaukioja laivelių modeliai, kuriuos lankytojai valdo ir gali žaisti jūrų mūšį. Dar viena atrakcija – virtuali kelionė geltonuoju povandeniniu laivu, kurios metu girdėti vandens gurgėjimas, dreba sėdynės, kai laivas leidžiasi jūros dugną. Įdomi ir karo jūreivių uniformų ekspozicija. Lankytojai gali jomis pasipuošti ir nusifotografuoti. Rimtesniems muziejaus lankytojams be galo įdomi gali pasirodyti vėliavų, karo amunicijos, ženklų ir net laivuose naudojamų indų ekspozicija.

Ekskursija po Taliną - Estijos sostinę, skaičiuojančią jau 861-uosius metus. Talino aukso amžius – XV ir XVI amžiai. Tuomet Talinas buvo garsus ir galingas Baltijos jūros miestas, Hanzos sąjungos narys. Talino senamiestis sulaukia bene didžiausio turistų susidomėjimo; nuo 1997 metų jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. UNESCO saugomą miestą apžiūrėsite pėsčiomis: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūrusi Prezidentūra, Aleksandro Nevskio soboras — XIX a. caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, Rotušė, „Trumpoji koja", „bandelių" skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių" gildijos pastatai, „Storosios Margaritos" bokštas. Po ekskursijos išvykimas į Lietuvą. Vėlai vakare atvykimas į Šiaulius.

Kelionės kaina priklauso nuo datos, keliautojų skaičiaus ir išvykimo vietos.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė turistinės klasės autobusu, kelių ir ekologijos mokesčiai, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, 1 nakvynė dviviečiuose – keturviečiuose kambariuose su pusryčiais,

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • AHHA mokslo centras apie – 11 Eur/asm + 4 Eur planetariumas; 
  • Jūrų muziejus – 8 Eur/asm.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis; kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika