Ryga - Livonijos pilys

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos, kelionė per Latviją. Atvykimas į Rygą, Latvijos sostinę. Pažintis su senuoju miestu: Rygos katedra, išsiskirianti iš kitų senamiesčio bažnyčių savo dydžiu bei puošyba, garsi visoje Europoje savo senųjų vargonų skambesiu; Alberto bei Kalkju gatvė, vadinama Rygos penktąja aveniu; Sodo aikštė – Rygos Monmartras su dailininkų eksponuojamais darbais bei gatvės muzikantais; prie Dauguvos prigludusi Rygos pilis – dabartinė Latvijos prezidentės rezidencija; Švedų vartai, išlikę iš gynybinės miesto sienos, kadaise turėjusios net aštuonis vartus; Parako bokštas, buvęs miesto arsenalas, dabar – Karybos muziejus; šimtmečius menanti seniausia Rygos rotušės aikštė su naujai atstatomais Rotušės rūmais, Didžiosios ir Mažosios gildijų namais, pasakojančiais miesto istoriją. Iš jų išsiskiria puošnūs olandų renesanso stiliaus Juodagalvių namai. Jie priklausė turtingų užsieniečių pirklių brolijai, savo globėju pasirinkusiai Šv. Mauricijų, romėnų legiono maurą. Iš Šv. Petro bažnyčios bokšto, pakilus greitaeigiu liftu, galima apžvelgti Rygos panoramą. 

Laisvas laikas.

Norintiems išvyka į Jūrmalą. Mėgstantys maudynes galės aplankyti vandens atrakcionų parką “LIVU”*.
Čia turistų laukia 11000 kv.metrų dydžio teritorija, įrengta „Karibų jūros“ stiliumi. Čia yra net 7 nusileidimo takeliai, iš kurių 2 skirti ekstremalių pojūčių mėgėjams, vienintelis Europoje „TORNADO“ atrakcionas, įvairiausi dirbtiniai kriokliai ir krintančio vandens kaskados, baseinas – upė, baseinas su jūros bangomis, teritorija skirta vaikams, kiti įvairūs atrakcionai, poilsio zona su pirtimis, saunomis, perlinėmis voniomis. 1000 kv. metrų žiemos paplūdimys apsuptas tropinės augalijos. Nakvynė.

2 diena 

Pusryčiai. Išvyka į Gaujos nacionalinį parką, vadinamą Latvijos Šveicarija. Nuostabūs Gaujos vingiai, žali slėniai, pušynais apaugusios kalvos, paslaptingos grotos, senosios Livonijos ordino pilys vilioja turistus savo didinga istorija, gamtos natūralumu, sporto pramogomis. Nedidelis miestukas Sigulda yra nacionalinio parko širdis, mėgstama poilsiautojų vieta. Čia galima paskraidyti oro balionu, išbandyti savo drąsą šuoliu su elastiniu lynu. Netoliese, ant piliakalnio, stūkso buvusios Livonijos ordino pilies griuvėsiai. Vasarą čia romantiškoje aplinkoje rengiami muzikos koncertai, istoriniai vaidinimai, teatralizuoti riterių turnyrai. Kiek toliau, prie Gaujos kilpos, aptiksime paslaptingą Gutmaša Grotą, apipintą fantastinėmis latvių legendomis. Gaujos nacionalinio parko pasididžiavimas - didinga 13 a. Turaidės pilis. Ji kadaise priklausė Rygos vyskupui. Sakoma, kad vyskupas dėl valdžios nuolat kovodavęs su Siguldos Livonijos ordino broliais. Apsilankymas pilyje, nuo jos bokštų atsiveria nuostabi Gaujos ir apylinkių panorama.

Toliau mūsų kelias ves į buvusią Livonijos ordino sostinę – Cėsio miestą. Atvykus pažintis su miestu: dar 13 a. statyta Cėsio pilis, buvusi Livonijos magistro buveinė. Pilyje veikia istorijos muziejus, nukeliantis mus į tolimą praeitį. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina priklauso nuo datos, vykstančiųjų skaičiaus ir išvykimo vietos.

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelių ir ekologijos mokesčiai,  kelionė autobusu, 1 nakvynė su pusryčiais, ekskursinė programa, kelionės vadovo paslaugos.

Pastabos: už įėjimus į muziejus ar lankomus objektus mokama vietoje.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika