Kuržemės kultūrinis ir kulinarinis paveldas

Alaus, sūrio, vyno degustacijos

1 DIENA.

Anksti ryte išvykstame Latvijos link. Vykstame į Kuldygą - Kuržemės širdį, žavinčią savo istorine atmosfera. Kuldyga įsikūrusi prie Ventos ir Aleksupitės santakos. Tai vienas gražiausių Latvijos miestų su išlikusiais XVIII – XIX a. namais. Seniausias Kuldigos namas statytas 1670 m. Be senamiesčio, miestelis dar garsėja plačiausiu Europoje kriokliu Ventos upėje, siekiančiu net 249 m. Gėrimės neįprastais XVII a. architektūros pastatais siaurutėse senamiesčio gatvelėse, Rotušės aikštė ir raudonų plytų  tiltas, statytas 1874 m., savo laiku buvo antras pagal dydį plytinis tiltas Europoje.

Vykstame į Eduolės pilį, buvusią vokiečių baronų von Bėrų rezidenciją. Dabartiniai dvaro šeimininkai atkūrė XX amžiaus pradžios dvaro interjerą ir kviečia susipažinti su to meto dvaro savininkų gyvenimo istorijomis. Šiandien ši paslaptinga tvirtovė ypač garsėja pasakojimais, liudijančiais apie čia gyvenusius vaiduoklius ir jaukiu žaliuojančiu parku su Nykštukų ąžuolu bei Meilės alėja.  

Toliau mūsų kelias vingiuoja link Jūrkalnės – buvusio žvėjų miestuko. Sustojame prie vienos iš vaizdingiausios Latvijos pakrantės - Jūrkalnės skardžio. Tai tylus, civilizacijos nepaliestas paplūdimys su įspūdingu 20 m aukščio skardžiu - puiki vieta pailsėti ir pasigrožėti jūros panorama.

Pakeliui link Ventspilio užsuksime į vietinę alaus daryklą ir paskanausime čia gaminamo dviejų rūšių "gyvo" alaus. Atvykstame į vieną iš seniausių Latvijos miestų – Ventspilį. Tai svetingas pajūrio miestas, kurį garsina „gėlių skulptūros“ ir fontanai.  Pasivaikštome po vakarėjantį miestą: pėsčiųjų promenada prie Ventos upės, skulptūros, Rotušės aikštė, Livonijos ordino pilis, senoji turgavietė. Nakvynė viešbutyje Ventspilyje. 

2 DIENA. 

Pusryčiai. Vykstame į šiauriausią Kuržemės tašką - Kolkos Ragą. Tai vieta kur viena į kitą atsimuša Baltijos jūros ir Rygos įlankos vandenų bangos.  Dėl seklios jūros, ši vieta yra pavojinga laivybai, apie tai įspėja už 6 km seklumoje ant dirbtinės salos pastatytas švyturys. Laiką skiriame poilsiui prie jūros, norintys gali pasimėgauti maudynėmis. Jūros panorama pasigrožėsime ir iš senojo Slyterės švyturio apžvalgos aikštelės.

Ekskursija po legendomis apipintą Dundagos pilį. Tai didžiausia XIII a. Šiaurės Kuržemėje pastatyta pilis su uždaru kiemu, vartais su bokštu ir 2-3 metrų storio sienomis. Pilį, ūkinėms reikmėms, pastatė Rygos katedros kapitula. Vėlesniais amžiais pilis buvo tvirtove, dvarininkų gyvenamuoju pastatu. Muziejaus darbuotoja papasakos, kieno paslaptingi žingsniai aidi tamsiuose pilies koridoriuose ir kaip režisieriaus P. Faimano filmo "Krokodilas Dandis" herojus susijęs su Dundagos pilimi.Šiuo metu dvaro pagalbinėse patalpose įsikūrusi pieno perdirbimo bendrovė, kurios produkciją (kietieji ir minkštieji pieno sūriai, jogurtas) degustuosime pilies salėje. Ekskursinę programą po svetingą Kuržemės kraštą užbaigsime vyno degustacija pas vietinį vyndarį, netoli Talsi miesto. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

KELIONĖS KAINA GRUPEI: teirautis agentūroje.

ĮSKAIČIUOTA: kelionė patogiu autobusu (WC, karštas vanduo, garso-vaizdo aparatūra), 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais , grupės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

NEĮSKAIČIUOTA: muziejų ir kitų lankytinų objektų bilietų kaina.

 
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika