Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės kolektyvams


MINSKAS IR ISTORINĖS LIETUVOS PILYS BALTARUSIJOJE

Lietuvos istorija neatsiejamai susijusi su Baltarusijos teritorija, kurioje išliko daug istorinių paminklų, pilių, rūmų, tiesiogiai buvusių žymių giminių nuosavybe ir turėjusių istorinę reikšmę ne tik Lietuvos valstybei. 

1 diena
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Pasienio formalumai.
Įvažiavus į Baltarusiją pažintis su istorinėmis pilimis: 

Lyda. Atvykę apžiūrėsite Lydos pilį ir tik 2019m.rugsėjo mėnesį prie Lydos pilies sienos atidengtą trijų tonų 6 metrų aukščio bronzinį paminklą kunigaikščiui Gediminui. 1323–1328 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas Lydoje pastatydino mūrinę pilį. Ją ir Lydos apylinkes 1392 m. ir 1394 m. puldinėjo kryžiuočiai ir mongolai-totoriai, paskutinį kartą 1506 m. 
Naugardukas. Pilis, Mindaugo kalnas, miestelio senoji architektūra, A. Mickevičiaus muziejus ir paminklas.

Miras - viena didžiausių ir geriausiai išlikusių pilių Baltarusijoje, saugoma UNESCO. Mirą, kuriame Gediminas pastatė pilį ir kurį Vytautas dovanojo savo broliui Žygimantui. XIX amžiuje šis miestas garsėjo savo turgumi – į jį suplūsdavo pirkliai ir prekės iš visos Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos. Šiandien Miras už savo ribų žinomas tik dėl vieno svarbaus statinio – daugybę gynybinių bokštų ir storas sienas turinčios pilies, kuri ėjo iš rankų į rankas (priklausė ir Radvilai Našlaitėliui), kol XIX amžiuje ją nusipirko Rusijos kunigaikščiai Minskiai. 

Nesvyžius – vienos iš Radvilų giminės šakų pagrindinė rezidencija, pilis, jėzuitų bažnyčia – ankstyviausias barokinis kulto pastatas LDK, Lenkijos – Lietuvos valstybėje. Pamatysime seniausią Rytų Europoje barokinę Dievo kūno bažnyčią, garsėjančią įspūdingu dekoru, 
freskomis bei Radvilų šeimos kriptą, Slucko vartus, rotušę.
Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po vieną seniausių Baltarusijos miestų Minską (1,7 mln. gyventojų) - Baltarusijos valstybės sostinę, kuri pirmą kartą kronikose paminėta 1067 m. Šiandieninis Minskas patrauklus šiuolaikiškais statiniais, plačiais prospektais (žymiausias pavadintas Skorinos vardu), žaliais parkais ir skverais su fontanais. Iš ankstesnių amžių statinių galima pamatyti senąjį Aukštutinį miestą, Troickio ir Rakovskio priemiesčius (XVII – XVIII a.). Mergelės Marijos (XVII a.) katedrą, šv. Dvasios soborą (XVII a.), šv. Simono ir Elenos bažnyčias, seniausią mieste šv. Petro Povilo cerkvę (1611 m.).
Po ekskursijos pasikelsime į nuostabios architektūros Nacionalinės bibliotekos kupolą, vadinamą „Almaz znanij“, ir apžvelgsime miestą iš viršaus.

Apsilankysime populiariame etnografiniame liaudies amatų  muziejuje Dudutki. Jame pamatysime daug amatininkų ir gyvai susipažinsime su senaisiais amatais, degustuosime maistą ir samanę, pamatysime žirgyną ir zoologijos sodą, retro automobilius, vienintelį Baltarusijoje veikiantį vėjo malūną bei kt.
Kelionė į Lietuvą. Vėlai vakare sugrįžimas į namus. 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu autobusu, 1 nakvynė 3 žv. viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose kambariuose, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Papildomos išlaidos asmeniui: vakarienė, pietūs, Baltarusijos viza 25 EUR su privalomu draudimu (prieš 10 d. iki kelionės būtina pateikti pasą ir 1 nuotrauką), įėjimo bilietai į mokamus objektus - apie 45 EUR asmeniui.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS