Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės kolektyvams


Latvija

Kelionė kolektyvams. Rundalė - Jelgava - Tervetė

1 diena.
Anksti ryte išvykimas į Latviją. Pirmas lankomas objektas kelionėje - Rundalės rūmai. Francesco Bartolomeo Rastrellio suprojektuoti Rundalės rūmai – vieni puikiausių Baltijos šalyse. Jie buvo pradėti statyti 1736 m. kaip barokinė Ernsto Johanno Birono vasaros rezidencija, bet šis buvo ištremtas ir darbai sustojo. Grįžęs Bironas interjerą įrengė jau rokoko stiliumi. 1795 m. Rusijai aneksavus Kuršą, Birono sūnus nutarė pasitraukti ir iš rūmų išgabeno nemažai vertybių. Tačiau labiausiai rūmai nukentėjo XX a. – juose būta valstybinių įstaigų, pradinės mokyklos ir svirno. 1792 m. prasidėję restauravimo darbai tebevyksta iki šiol. Ne mažiau garsus šių rūmų geometrinis prancūziškojo stiliaus parkas, kuris atkurtas pagal senuosius planus. Parko rožių kolekcija žinoma ir už Latvijos ribų. Po rūmų apžiūros išvykimas pamatyti garsiąją Bauskės pilį. Įspūdinga XV a. Livonijos ordino tvirtovė, įsikūrusi pusiasalyje šalia Mūšos ir Mėmelės santakos, kuri anksčiau saugojo ordino žemių pakraštį. Pilyje buvo įsikūręs Bauskės gynėjų garnizonas. Naujesnė Bauskės pilies – Kuržemės kunigaikščių rezidencijos – dalis buvo pastatyta kunigaikščio Gothardo Ketlerio laikais ir užbaigta 1596 m., kai kunigaikščiu tapo jo sūnus Fredrikas.
Kelionė į “Latvijos Šveicarija” vadinamą Gaujos nacionalinį parką, besidriekiantį abipus Gaujos upės, garsėjančios sraunia vaga, vaizdingais vingiais, plačiais kloniais, aukštais skardžiais, apaugusiais žaliais pušynais, saugančiais paslaptingas olas ir garsias senovės pilis. Gaujos nacionalinio parko pasididžiavimas – didinga Turaidos pilis, statyta dar XIII a. Nuo jos bokštų atsiveria Gaujos ir jos apylinkių panorama. Viename skardyje yra legendomis apipinta “Gutmanio ola”. Pasakojama, kad netoli tos olos dar XVII a. pradžioje buvo nužudyta nepaprasto grožio mergina Maja, kitaip dar Turaidos Rože vadinta. Akmeninė Cėsio pilis yra vienas geriausiai išsilaikiusių Baltijos šalyse Kalavijuočių ordino istorinių-architektūrinių paminklų. Pasikėlimas į Cėsio pilies bokštą, nuo kurio matyti miškai, banguojantys kalvomis iki horizonto. Teatralizuota ekskursija po pilies menes. Kelionė į vieną iš keisčiausių Latvijos ir visos Šiaurės Europos istorijos paminklų – Airašių „Ežero pilį“, pastatų kompleksą virš ežero. Čia galėsite apžiūrėti ant polių suręstus pastatus, įsijausti į protėvių gyvenimo būdą ir pabandyti įspėti, kas juos vertė statytis namus virš vandens. Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena.

Pusryčiai. Pažintis su Jelgava. Nuo 1578 iki 1795 m. Jelgava buvo Kuršo kunigaikštystės sostinė. Miestas labai nukentėjo per abu XX a. pasaulinius karus. Iš kunigaikštystės laikų išliko Jelgavos pilis – to paties Ernsto Johanno Birono žiemos rezidencija. XVIII a. pastatą suprojektavo Francesco B. Rastrelli. Rekomenduojama aplankyti čia veikiantį muziejų, kurio darbuotojai pasiūlys apžiūrėti Kuršo kunigaikščių laidojimo kriptas. Senamiestyje galima pamatyti daug įdomių vietų. Įspūdinga miesto stačiatikių Šv. Simeono ir Šv. Onos katedra, kurią architektas Rastrelli suprojektavo Birono globėjai Anai Ivanovnai.
Pervažiavimas į Tervetės parką.
Tervetės gamtos parkas – vienas gražiausių gamtos, istorijos ir kultūros objektų Latvijoje, kuris žavi gamtovaizdžiais, unikalia pušų sengire, žiemgalių piliakalniais, pasakų pasauliu ir galimybėmis pailsėti su visa šeima. Visame parke plėtojama pasakos tema. Čia galima pasivaikščioti po Nykštukų ir Pasakų miškus, pasigrožėti medinėmis skulptūromis. Vasarą lankytojų lauks vietinė ragana. Parkas pripažintas žinomiausiu turistų iš Europos kelionių tikslu Latvijoje. Taip pat rekomenduojame aplankyti Tervetės istorijos muziejų, apžiūrėti jame eksponuojamus ginklus, pilies maketus, papuošalų kolekciją, pasižvalgyti nuo įspūdingo apžvalgos bokšto.
Po apžiūros išvykimas į Lietuvą. Vėlai vakare sugrįžimas į namus.


Kelionės kaina : sutartinė

Į kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu autobusu, kelionės vadovo paslaugos, 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės medicininių išlaidų draudimas.

Už įėjimus į mokamus objektus mokama vietoje.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.


Kaina nuo:85 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS