Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės kolektyvams


Daugpilio tvirtovė – Agluona – Preili Lėlių muziejus – Zarasai

1 d. kelionė į Daugpilį

Pirmasis kelionės sustojimas - Daugpilyje. Susipažinsime su Daugpilio pilies tvirtove - didingu gynybiniu statiniu. Tai vienintelis beveik be pakitimų išlikęs XIX a. pirmosios pusės tvirtovės pavyzdys.

 

 

Vėliau lankomės Agluonoje. Šį miestelį garsina - didžiausia katalikų šventovė Latvijoje - Agluonos bazilika, kuri buvo pastatyta Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo garbei. Tad turėsite galimybę apžiūrėti šią bažnyčia, susipažinti su jos atsiradimo istorija. Šventovėje saugoma didelė paveikslų, skulptūrų ir meno vertybių kolekcija, kurioje yra ir garsusis Agluonos Stebuklingosios Dievo Motinos šventas paveikslas, atidengiamas tik per religines šventes. Manoma, kad paveikslas turi gydomųjų galių. 1993 m. Agluonos šventovėje lankėsi Romos popiežius Jonas Paulius II.

 

Aplankysime Kristaus Karaliaus kalną, kuris yra unikalus skulptūrų kompleksas, atidarytas jau 2006 m., sukurtas kaip padėka Dievui, Jėzui Kristui kaip dvasinė vieta, kurioje žmonės gali pasisemti dvasinių vertybių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vėliau aplankome unikalų Preili „Lėlių muziejų“. Šiame muziejuje eksponuojamos lėlės - yra orginalūs meno darbai, sukūrti menininkės  Jelenos Michailovos. Kiekviena lėlė turi savo istoriją.

Čia išvysime didelę paletą jausmų, įamžintų lėlių formose: besišypsančios, flirtuojančios, verkiančios, svajojančios ir kitokias emocijas reiškiančios gražuolės smalsiai stebi kiekvieną muziejaus lankytoją, dovanodamos, rodosi, tikrai nesumeluotą emociją. Įėję į Lėlių muziejaus kiemą, pasijusime lyg patekę į pasakų pasaulį – pakelėje stūkso miniatiūrinės pilys, kuriose matyti maži žmogeliukai, užsiimantys kasdieniais darbais ir važinėjantys mažutėse karietose. Čia turėsimę progą persirengti ir pasipuošti senoviškais rūbais.

 

 

 

Kelionės pabaigai sustosime Zarasuose. Su miestu susipažįstame eidami apžvalgos taku virš ežero, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei miesto apylinkes. Pageidaujant lankomės Šlyninkos vandens malūne – tai jau tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Ekskursijos metu pasiklausysime unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei susipažinsime su grūdų malimo procesu. Ypač išalkę bus vaišinami krosnyje ant žarijų keptais blyneliais. Vėlai vakare grįžtame namo.

 


 

Kaina grupei: teirautis agentūroje.

 

Į kainą įskaičiuota: autobusas, gidas, ekskursinė programa.
 

Papildomos išlaidos:

  • Preili Lėlių muziejus;

  • Agluonas Katedra - auka;

  • Šlyninkos vandens malūnas;

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika