Biržų krašto edukacijos

7.00 val. ryte išvykimas iš Vilniaus
Atvykimas ir ekskursija po stambių ūkininkų sodybą. Čia dalyvausite edukacinėje programoje “Grūdo kelias”, susipažinsite ir dalyvausite naminės duonos kepime, paragauti gyvo naminio alaus su užkandžiais, pamatysite ekologišką ūkį, autentišką XX a. pradžios Aukštaitijos sodybą su veikiančiu 1924 m. vėjo malūnu. Ekskursija po senovinių motociklų, mašinų, traktorių, garo mašinų kolekciją, didžiausią Baltijos šalyse. Pageidaujant apžiūrėsite auginamus elnius, danielius, muflonus.
Po apsilankymo sodyboje vyksite į į Biržų pilį.
    
Biržų pilis ilgą laiką priklausė kunigaikščiams Radviloms. Tai viena galingiausių, svarbiausių XVI–XVII a. LDK bastioninių pilių ir viena iš nedaugelio tokio tipo pilių, išlikusių Šiaurės Rytų Europoje.
Biržų pilyje Jūsų lauks ekskursija po pilį ir nuotaikingos vaišės.
Linksmai pasibūsite dalyvaudami edukacinėje programoje „A biržiečė vaišin dainuodamūs“.
Jos metu susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, alaus darymo tradicija Biržų krašte ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę prie balta staltiese dengto stalo ragausite biržietiškų vaišių. Kartu su folkloro ansambliu skudučiuosite, klausysitės ragų ir senovinio archajiško dainavimo. Ir patys šoksite bei dainuosite. 
    
Po programos galėsite praeiti per seniausią Lietuvoje dirbtinį Širvėnos ežerą nutiestu 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu – tai ilgiausias pėsčiųjų tiltas per ežerą Lietuvoje. Tiltu galima iš miesto nukeliauti iki Astravo dvaro.
Pageidaujant  vyksite į Kirkilų kaimą, kur galima pakilti ir pasigrožėti vaizdais nuo Kirkilų apžvalgos bokšto. Kirkilų kaime yra apie 30 smegduobių, įgriuvos užpildytos vandeniu – tai karstiniai ežerėliai… Vieta jaukiai sutvarkyta, pastatytas apžvalgos bokštas, savo forma primenantis kanoją, bokšto aukštis – 32 m, 30 m aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. Apžvelgsite Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų ežerėlius. Pageidaujant apžiūrėsite karstines įgriuvas: Karvės ola - pati žymiausia smegduobė Lietuvoje, Barsuko ola, susidarė susijungus dviems smegduobėms, Lapės ola, kuriai daugiau nei 70 metų. Galėsite pasivaikščioti geologiniu taku, kurio ilgis yra 70 metrų, jį papildo mediniai laiptai, tilteliai ir informaciniai stendai.
 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt
PAKLAUSIMASPrivatumo politika