Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


ŠVIESŲ FESTIVALIS "STARO RIGA" – R.VAGNERIO OPERA „SKRAJOJANTIS OLANDAS“

1 diena


Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Keliaujame į Rygą pasigrožėti visom šviesom sutviskusiu miestu, pramogauti, skanauti, grožėtis ir džiaugtis. Atvykstame į Rygą. Ekskursija po Rygos senamiestį. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki moderno, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien yra viena unikaliausių vertybių. Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: "Senosios Rygos dvasia". Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - "Trijų brolių" namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, "namą su katinu".  

Laisvas laikas, skirtas įsigyti lauktuvių, papietauti ar tiesiog pasimėgauti puodeliu kavos su Rygos balzamu. Vykstame į 4* viešbutį. Įsikuriame. Grįžtame į Rygos senamiestį. Laisvas laikas pasigrožėti šviesos festivalio renginiais.

19:00 val. lankotės Latvijos nacionaliniam operos ir baleto teatre ir mėgaujatės R. Vagnerio opera „Skrajojantis olandas“. R. Vagneris – vienas žymiausių XIX a. antrosios pusės vokiečių kompozitorių, romantikas, pasižymėjęs drąsiu novatoriškumu ir didžiuliais užmojais. Jis − ne tik kompozitorius, bet ir dirigentas, poetas ir dramaturgas, visų 13 savo operų libretų autorius. Visos kompozitoriaus operos parašytos pagal legendas. Jam rūpėjo stiprūs charakteriai, dvasinė drama. Pagrindinė jo operų tema – tragiška kova už laimę, o mėgstami simboliai: garbė, neapykanta, kerštas, viltis, atgaila, herojus gelbstinti meilė ir pasiaukojimas.
„Skrajojantis olandas“. Šioje operoje galutinai susiformuoja Vagnerio stilius, joje pirmą kartą jis panaudojo leitmotyvus. Operos libretas pagrįstas XVI a. legenda apie laivą vaiduoklį bei jo kapitoną, nežinantį jokių skrupulų, išprovokavusį Dievo pyktį, todėl amžiams pasmerktą klaidžioti po jūras, neturint ramybės, kiekvienam sutiktam nešant tik nelaimes.. Jį išgelbėja Zentos meilė.       
Parašyti operą R. Vagnerį įkvėpė kelionė bėgant nuo kreditorių, grasinusių kalėjimu, audringa jūra iš Rygos į Angliją. Vietoj 8 dienų, kelionė truko beveik mėnesį. Galingos bangos mėtė laivą, o jaunoji Vagnerio žmona prašė vyro ją pririšti prie savęs, kad galėtų nuskęsti drauge.
Vienos dalies spektaklis trunka 2:20 val. Pasibaigus spektakliui, pusvalandį pasivaikštote, dar pasigrožite šviesų festivalio vaizdais. Vykstate į viešbutį. Nakvynė 4* viešbutyje Rygoje. Pageidaujantys ilgiau pavakaroti Rygoje ar apsilankyti naktiniame klube, į viešbutį grįžta taksi (nuo senamiesčio – 2 km pėstute).

2 diena


Papusryčiaujate ir keliaujate į Holivudą! Neišsigąskite: nedardėsime autobusu į plačiąją Ameriką. Vienintelis kino miestelis Baltijos šalyse yra įsikūręs kaimynystėje netoli Rygos. "Cinevilos" kino *miestelis traukia ne tik Latvijos, bet užsienio kino kūrėjus. Jame nufilmuotas didelio populiarumo sulaukęs filmas "Rygos sargybiniai". Į šį miestelį prieblandoje užklydęs praeivis net nesuabejotų jo tikrumu: autentiško dydžio pastatai, dailiais, įvairius istorijos laikmečius primenančiais fasadais, atrodo kaip tikri, o ir užsukus į vidų nustebina puikus jų įrengimas. Vaikštant Cinevillos gatvėmis galima sutikti ir Antrojo Pasaulinio karo kareivių, ir viduramžiškais drabužiais vilkinčių damų, o istorijos mėgėjų akį traukia autentiškos karinės technikos kolekcija, „didvyriškai tarnavusi" filmuojant kovų scenas. Ekskursija su kino miestelio gidu, žavios nuotraukos, laisvas laikas, o pabaigai – foto medžioklė! Norintys (už papildomą mokestį) galės pasipuošti senoviniais rūbais ir nusifotografuoti. Nuotrauka bus sena, sena, o jūs jaunas ir gražus.

Papietauti vykstame į Jaunpilio  pilį. Tai viena iš nedaugelio viduramžių pilių, kuri puikiai išsaugojo savo pradinę išvaizdą. Jaunpilio pilį vaizdingoje vietovėje, malūno tvenkinio pakrantėje, pastatė Livonijos ordino magistras Gotfrydas fon Roga 1301 m. kaip Livonijos ordino tvirtovę.

Visi lankomės Jaunpilio *smuklėje. Čia svečių laukia smagi atrakcija - viduramžių pietūs: krosnyje kepti viščiukų gabalai, keptos juodos kraujinės dešros, virtų žirnių dubenys, krosnyje keptos bulvės su lupena, rauginti kopūstai su kmynais, žalumynų kuokštai, naminė duona su saulėgrąžom. Gomuriui paglostyti: vienuolio kepti sausainiai (vienuolis, supraskit, - ne kepėjas), saldi duona su medumi ir razinomis, vyno taurė, vanduo su citrina.

Vykstame į Blankenfeldę – kur varpų aidas ir šeivamedžių aromatas atbaido vaiduoklius. Dvaras stūkso pačiame Lietuvos-Latvijos pasienyje, bet pasiekti jį ne visuomet pavyksta, nes keleivius vis klaidina kadaise sudegintos raganos šmėkla. Žmonės pasakoja, kad šmėkla vaidenosi Blankenfeldėje. Ji yra per naktį išvariusi iš proto guvernantę, o tuometis dvaro šeimininkas, nusprendęs su draugais per naktį žaisti kortomis, ryte rastas iš baimės susigūžęs kampe. Dabartinis dvaro savininkas sako, kad šmėklos nebėra, ji išėjo į Lietuvą, bet tai tik svečiams nuraminti... Šiemet dvaras mini 555 metų jubiliejų. Tiesa, iš seniausių laikų čia nieko nelikę. Visi pastatai yra XVIII amžiaus, kuomet juos ir pastatė dvarą valdę Butleriai. Įdomu ir tai, kad ponų name visus metus gyveno Prancūzijos karalius Liudvikas XVIII. Sovietiniai laikai dvarui buvo sunkūs, bet 2007 m. dvarą nusipirkęs Valdis Jakobsonas šią vietą pavertė savo namais, muziejumi, rožių ir šeivamedžių rojumi. Prikėlė tikram gyvenimui - su senomis sienomis, bet naujoviškomis ūkio formomis, susiliejančiomis su dvaro istorija. *Ekskursijos metu apžiūrėsite dvarą, išgirsite jo istoriją, o foto nuotraukos antrajame plane galbūt užfiksuosite ekskursantus lydintį baltąjį vaiduoklį. Apžiūrėsite ir šeiminko varpelių *kolekciją,   kurioje yra maždaug 1000 įvairios kilmės, istorijos, senumo, formos ir medžiagos varpų (eksponuojama atrestauruotose Blankenfeldes dvaro arklidžių ir  jaujos patalpose).
Blankenfeldės dvare nuo seno buvo gaminami šeivamedžių produktai – sultys, vynas, arbata. Pageidaujantiems šeiminkas siūlo šių produktų *degustaciją: trijų rūšišių šeivamedžio žiedų vyno, sulčių ir pyrago su šeivamedžių uogiene. O dabar galėsite įsigyti ekologiškų produktų, gaminamų dvaro virtuvėje: dieviškų šeivamedio žiedų sirupo, sulčių, pagardų…Vykstame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • 1 nakvynė 4* viešbutyje su pusryčiais.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Bilietas į operą Latvijos nacionaliniame dramos ir operos teatre (15-20 Eur kainos kategorijos)


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*) Mokami objektai. Turistas moka pats už pasirinktus mokamus objektus:
 • Cinevilos kino miestelis (ekskursija+spec. efektų šou) - 7 EUR.
 • Viduramžių pietūs Jaunpilio smuklėje – 8,5 Eur.
 • Blankenfeldės dvaras (ekskursija ir varpelių kolekcija ) - 5 Eur suaugusiam, 3 Eur vaikams ir senjorams.
 • Šeivamedžio vynų degustacija (3 rūšių vynai+sultys+pyragas) – 5 Eur suaugusiam, 2 Eur vaikams.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
 • Vienviečio kambario priemoka neatsiradus su kuo sugyvendinti 18 Eur.


Papildoma informacija


 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama el.paštu 2-3 d. iki išvykimo.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:85 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS