Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


SUOMIJOS SAUNOS: LENGVAS GARAS – NEŽEMIŠKAS MALONUMAS

1 diena


Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Estiją. Atvykstame į Taliną.

Vakare pažintis su Estijos pirties tradicijomis. Nuo seniausių laikų pirtis estų gyvenime užėmė svarbią vietą. Joje lankydavosi ne vien tam, kad nusipraustų, apsisaugotų nuo ligų. Tai buvo sielos apvalymo vieta. Garo (est. „leili“) reikšmė atsiskleidžia kadaise vartotame estiškame posakyje „leil-lõun-löül“ – garas valo sielą.

Lankomės saunų *komplekse Tallinn Viimsi SPA. Čia jūsų laukia septynios skirtingos pirtys: karšta sauna (mažas drėgnumas, 85°C),  populiarioji pirtis (vidutinė drėgmė, 90°C), druskos pirtis (nedidelė drėgmė, 60°C, sienose įmontuoti gamtinės druskos akmenys), garinė pirtis su malkomis kūrenama krosnimi (vidutinė drėgmė, 100°C), kadaginė (mažas drėgnumas, 60°C, sienos suręstos iš kadagių rąstelių), jūros pirtis (temeratūra 60°C ir 100% drėgmė, oras prisodrintas koncentruotų jūros druskos garų), garinė druskos pirtis (temperatūra 60°C ir 100% drėgmė, kūnas masažuojams jūros druska). Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena


Pusryčiai. Keliatės keltu į Helsinkį. Trumpa pažintis su Suomijos sostine. Helsinkis buvo įkurtas XVI a. Švedijos karaliaus, tačiau tuo metu tai buvo tik nedidelis miestelis. Po dviejų šimtmečių pastačius Suomenlinos fortą Helsinkio reikšmė iškilo, bet tikrai svarbiu miestu jis tapo tik XIX amžiaus pradžioje, kai Rusijos imperijai užėmus Suomijos teritoriją čia buvo perkelta Suomijos kunigaikštystės sostinė. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime Karlo Liudviko Engelio tuo metu projektuotą Senato aikštę, kurioje stovi Helsinkio katedra, Vyriausybės ir universiteto rūmai. Apsilankysime Turgaus aikštėje, kur pamatysime miesto rotušę ir Suomijos Prezidento rūmus. Autobusu važiuodami Manerheimo gatve pasigrožėsime Suomijos Parlamento rūmais bei kitais pastatais.

Lankotės Loyly *saunoje. Tai viena iš naujos kartos Helsinkio saunų. Pastatyta miesto pietinėje dalyje, Hemesaati pusiasalyje. Dizaino metai (2012 m. Helsinkis paskelbtas Pasaulio dizaino sostine) paskatino sukurti kelis įdomius pirčių kompleksus: 2012 m. duris atvėrė Kultūros sauna, po poros metų ultramoderni Loyly, o paskiausiai Allas – pirtis su atitvertu jūros baseinu visai šalia Helsinkio Turgaus aikštės. Loyly – neįprasta pirtis. Pirmiausia – pirties dizainas! Suomiai taip seniai eksperimentuoja su medžiu, kad kažkuo nustebint, rodos, sunku. O nustebins! Futuristiškas lygių laužytų linijų pastatas primena origamį. Komplekse dvi didelės saunos (viena iš jų dūminė), privati sauna. Visos šildomos tik malkomis. Atvėsti galima lauko terasoje, besigrožint miesto panorama, arba laiptais nusileisti tiesiai į jūrą. Tradiciškai Suomijoje vyrai ir moterys saunose kaitinasi atskirai, tačiau Loyly saunoje visi gali būti kartu, todėl tai bene vienintelė sauna, kurioje dėvimi maudymosi kostiumai.

Susitikimas su Suomijos saunų draugijos nariais.

Nakvynė viešbutyje Helsinkyje.

3 diena


Pusryčiai. Pažintis su įdomiausiomis Helsinkio saunomis. Vystantis saunų kultūrai, Suomijoje randasi vis daugiau neįprastų saunų. Šiandien jau įmanoma pasikaitinti įvairiose egzotinėse vietose: apžvalgos rato kabinoje, keltuvo kabinoje, Helsinkio laivų uoste, plaukiojančiame laive...

Pirmoji pažintis su Kultūros sauna. 2013 m. netoli Helsinkio centro, šalia betoninių Merichakos rajono namų, Suomių įlankos pakrantėje, ją pastatė japonų dizainerė Nene Tsuba ir suomių architektas Tomas Toivanenas. Ši sauna stilistiškai artima žymiausio suomių architekto ir dizainerio Alvaro Alto (buvo tikras saunų fanas) kūrybai. Kuklus, prie aplinkos derantis baltas pastatas, su medžio granulėmis kūrenama krosnimi, garine su dideliu langu-stiklo siena, pro kurį atsiveria įlankos vaizdai. Patalpos apšviestos žvakių šviesa, tyliai skamba senųjų šiaurės tautų melodijos – dzeniška ramybė. Lankytojams galioja griežtos taisyklės: vietos iš anksto nerezervuojamos, grupės nepriimamos, įmonių vakarėliai nėra organizuojami, negalima vartoti alkoholio, vilkėti maudymosi kostiumėlio, garinėje negali apsisiausti rankšluosčiu. Projektas pavadintas „Kultūros sauna“ pabrėžiant, jog tai vieta, kurioje galima ne tik pasikaitinti. Pagrindinis saunos įkūrėjų tikslas – pradėti dialogą apie miesto kultūrą, efektyvų pakrančių teritorijų išnaudojimą miesto centre, saunų kultūrą.

Susipažįstame su Sky sauna. Tai sauna, pakibusi 40 m aukštyje, o pro jos langą gali grožėtis jūra, miestu, saulėlydžiu - sauna įrengta didelio apžvalgos rato kabinose. Kabinoje telpa penki žmonės. Nusileidus galima atsigaivinti burbulinėse voniose. Greta apžvalgos rato yra ir jūros vandens maudyklės.

Likusią dienos dalį praleidžiame ilsėdamiesi ir besikaitindami Allas Sea Pool *saunoje. Tai į sodą panaši oazė Helsinkio centre su didele baseino zona (trys baseinai, vienas iš jų šildomas), nuostabiomis saunomis ir poilsio zona Helsinkio uoste. Be maudynių, saunos karščio ir gero maisto, Allas siūlo daugybę sveikatingumo galimybių. Trys Allas pirtys veikia visą dieną. Moterų, vyrų ir privačių saunų temperatūra yra apie 80°C. Visos pirtys yra prie pat jūros kranto, iš jų atsiveria ramus vaizdas į Baltijos jūrą, o plaukiojant jūros vandens baseine galima stebėti iš uosto išplaukiančius laivus, matyti prezidento rūmus, Kaupatori turgavietę...

Alvaras Altas yra pasakęs: „Forma turi turėti turinį, o šis turinys privalo turėti ryšį su gamta“. Visos šiandien matytos saunos atliepia šią idėją. Nakvynė viešbutyje pakeliui į Tamperę.

4 diena


Pusryčiai. Pažintis su Tampere. Miestas įkurtas XVII a. vaizdingoje žemėje tarp dviejų - Pyhäjärvi ir Näsijärvi - ežerų. Nors Tamperė yra trečias pagal dydį miestas Suomijoje, mieste ir jo apylinkėse gyvena tik 340 000 gyventojų. XIX a. pab. Tamperė tapo regiono pramoniniu centru, todėl neverta tikėtis “itin grakštaus” miesto. Daugelis fabrikų, dirbtuvių šiandien jau nebeveikia, tačiau vietoj jų įsikūrė įvairios meno galerijos ir muziejai. Pažintis su miestu: ronatinio stiliaus Tamperės katedra (vidų puošia simbolisto Hugo Simberg freskos), 1880 metais pastatyta bažnyčia, skirta rusų imperatoriaus Aleksandro II garbei (ir pavadinta jo vardu). Pasivaikščiojimas krantine, kurios vanduo vienoje vietoje krinta tarsi krioklys, o kitoje susilieja užtvenktas. Kanalo pakrantėje pamatysite ir raudonų plytų Finlayson pastatų kompleksą. Tai Suomijos pramonės paveldas, datuojamas 1820-aisiais. Čia buvo gaminama (ir vis dar yra) įvairiausi tekstilės gaminiai. Šiandien čia veikia kino teatras ir prekybos centras, mažos tradicinės tekstilės parduotuvėlės ir muziejai. Jei pageidausite, užsuksime į Tamperės turgų. Čia apsilankyti verta tada, jei norite paragauti vietinės produkcijos (turguje gausu sūrių, mėsos gaminių, saldumynų) ar išgerti kavos. Turgus į mums įprastą turgų nelabai panašus, nes yra įrengtas po stogu, o prekystaliai labiau primena miniatiūrines parduotuvėles, ar netgi Paryžiaus turgelius, kuriuose viskas išdėliota itin kompaktiškai, tačiau be galo patraukliai. Laisvas laikas. Siūlome aplankyti viename iš netradicinių muziejų:

ŸSuomijos darbo muziejus (Tyovaenmuseo Werstas). Šį muziejų rasite Finlayson kvartalo centre ir į jį nenueiti būtų tikras praradimas. Muziejus yra nemokamas, o nuolatinė eskpozicija veikia ištisus metus (gretimose patalpose taip pat pristatomos laikinos įvairių menininkų parodos). Čia susipažinsite su suomių darbininkų luomo gyvenimu, pamatysite telefonisčių darbo vietas ir kaip keitėsi vidutinės klasės gyventojo namų interjeras. Galėsite apžiūrėti nemažą spausdinimo presų eskpoziciją ir tekstilės gaminių pavyzdžius, porcelianą. Bene įspūdingiausias muziejaus eskponatas - garo variklis, stovintis pastato cokoliniame aukšte. Apie jo veikimą sužinosite moderniuose liečiamuose ekranuose, kuriuose pamatysite ir to meto žmones, sunkiai triūsusius, kad šis įrenginys veiktų.

Šnipų muziejus (Vakoilumuseo). Šis teminis muziejus atskleis viską apie šnipų gyvenimą. Čia sužinosite jų darbo metodus, galėsite susipažinti su įvairiomis naudojamomis priemonėmis (o kai kurias netgi išmėginti). Muziejaus pristatyme teigiama, kad tai pirmasis šnipinėjimo muziejus pasaulyje, tad nors ir nėra orientuotas į Suomijos kultūrą bei vietos istoriją, apsilankyti jame turėtų būti įdomu.

ŸLenino muziejus. Pristatant muziejų teigiama, kad iniciatyva jį įkurti atsirado pačių Tamperės gyventojų dėka. Čia galima apžiūrėti dvi ekspozicijas, pasakojančias apie Lenino gyvenimą bei Leniną ir Suomiją. Viena muziejaus salė žinoma, kaip SSSR gimimo vieta, čia 1905 m. pirmą kartą Leninas susitiko su Stalinu. Greta muziejaus veikia parduotuvėlė, kurioje rasite įvairių teminių suvenyrų.

Lankomės Rajaportin *saunoje. Sauna visiškai neįspūdinga, tačiau ją verta aplankyti vien todėl, kad tai pati seniausia Suomijoje viešoji pirtis  Ji įsikūrusi gyvenamojo rajono centre. Iki šiol sauna išlikusi beveik tokia pati, kaip 1906 m., kada pirmą kartą atvėrė duris. Suomiai teigia, jog čia pats geriausias ir karščiausias garas. Saunos širdis – akmeninė krosnis (3 m³ talpos). Jos akmenys, sveriantys daugiau nei 1 toną, pradedami kaitinti 1 m ilgio malkomis nuo pat ankstyvo ryto. Tuomet ant akmenų pilamas vanduo, uždaromos sklendės ir šiluma tolygiai pasiskirsto visoje krosnyje.  Dabar garo užteks visai dienai iki pat vakaro. Tai, kad krosnis įkuriama vieną kartą, lemia garo kokybę: iš pradžių jis labiau tankus ir sausas, vėliau – švelnus ir drėgnas. Vyrai ir moterys kaitinasi atskirose patalpose, galima išsinuomoti rankšluostį, nusipirkti vantą.

Nakvynė viešbutyje Tamperėje

5 diena


Pusryčiai. Vykstame į Turku. Tai seniausias Suomijos miestas. Rašytinuose istoriniuose šaltiniuose paminėtas dar XIII a. Iki XIX a. miestas buvo laikomas Suomijos sostine, ir tik vėliau, XIX a. carinės Rusijos okupacijos metu, sostinė buvo perkelta į Helsinkį. Turku yra žymus ne tik kaip vienas seniausių, kultūriškai svarbių Suomijos centrų, bet kaip miestas, išgyvenęs vieną didžiausių gaisrų Šiaurės šalių istorijoje. XIX a. kilęs didysis Turku gaisras paglemžė net 75 proc. miesto. Užtruko ne vieną dešimtmetį, kol miestas ir vėl pakilo iš pelenų. Išsaugotos nuo gaisro istorinės gatvės bei pastatai – vieni didžiausių miestelio pasididžiavimų, kuriais gali pasigrožėti ir dabarties turistas. Ekskursijos metu pamatysite Turkų pilį - vieną seniausių išlikusių miesto pastatų (XIII a.) bei didžiausią statinį nuo vidurinių amžių; Turku meno muziejų, miesto katedrą, karališkąjį dramos teatrą. Laisvas laikas. Jei norite paskanauti suomiško alaus, apsilankykite kavinėje „Cosmic Comic Cafe“. Kavinė, kurią pažodžiui į lietuvių kalbą būtų galima išversti kaip „Kosminė komiška kavinė“ – tikras Turku pasididžiavimas. Šiame bare galima paragauti daugiau nei 70 rūšių alaus ir per 25–ias rūšis sidro. Mediniai baldai bei šiaurietiškas interjero dekoras čia sukuria ypatingai jaukią atmosferą.

Vykstame į Herrankukkaro saunų kaimelį. Pageidaujantys vaišinasi šiaurietiškais *pietumis: sriuba, kepta žuvis su bulvėmis ir šakninėmis daržovėmis, duona, gira arba arbata. Patiekiama pagal archipelago tradicijas – prie laužo (žinoma, jeigu oras leidžia).

Šis žvejų kaimelis, įsikūręs tiesiog archipelago pakrantėje, yra tarsi saunų meka. Čia pastatyta pati didžiausia požeminė-dūminė sauna pasaulyje, ant šešiais aukštais išdėstytų plautų vienu metu talpinanti 124 žmones. Taip pat čia yra tradicinė mažutė dūminė sauna. Abi pastatytos pagal tūkstantmetę suomių tradiciją. Pirties dūmas prisodrintas deguonies ir tai sukuria labai gerą savijautą. Didžioji Herrankukkaro požeminė sauna pelnė pasaulinį pripažinimą – Yahoo Travel šią pirtį įrašė į žymiausių pasaulio pirčių sąrašą. Maudytis galima šildomo vandens baseine, voniose ir jūros vandens baseine. Pageidaujantys gali išsimaudyti tiesiog jūroje. Temstant jūros vandens baseiną  apšviečia dujiniai žibintai ir „laužai“ (dideliuose induose uždegta ugnis).

Poilsis ir nakvynė viešbutyje Turku.

6 diena


Pusryčiai. Lankomės Forum *saunoje. Tai vienintelė viešoji pirtis Turku mieste, miesto gyventojams švarą, sveikatą ir malonumą dovanojanti nuo 1927 m. Galima vanotis beržinėmis arba ąžuolinėmis vantomis (atsinešti savo arba pirkti vietoje). Penktadieniais pirtyje dirba profesionalus pirtininkas, kuris gali atlikti masažą ir kitus pirties ritualus. Pirtyje, iš anksto užsisakius, galima išmėginti įvairias procedūras: gydymą medicininėmis taurėmis, purvu, dėlėmis (tai vienas seniausių gydymo būdų). Galima užsisakyti saunos jogą, saunaterapijos kursus. Taip pat čia galima įsigyti natūralių priemonių odos ir plaukų priežiūrai „7 pirties paslaptys“.

Važiuojame iki Helsinkio. Keliamės keltu į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

7 diena


Pusryčiai. Keliaujame Lietuvos link. Pakeliui stabtelime Rygoje. Pats laikas papietauti, tik šįkart kviečiame ne į kavinę, ne į restoraną, o į Rygos centrinį turgų. Stebėtis nereikia, 1998 m. šis objektas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Atidarytas 1930 m., dabar tapo ne tik didžiausiu, bet ir geriausiu bei moderniausiu Europoje. Įsikūręs beveik pačiame Rygos centre, jis ne tik plotu yra vienas didžiausių Rytų Europoje, bet taip pat vienas labiausiai lankomų turgų – jame kasdien apsilanko iki 100 000 žmonių. Išskirtinis centrinį turgų simbolizuojantis dalykas – XX a. pradžioje. statyti architektūriniu požiūriu išskirtiniai paviljonai. Pasirodo, kad jie iš pradžių buvo statyti kaip angarai orlaiviams, vėliau nuspręsta juos naudoti kaip turgaus paviljonus. Mus labiausiai domina viename iš paviljonų neseniai atsidaręs „Gastro turgus“ – 20 kavinių, restoranėlių, užkandinių, ruošiančių skirtingų šalių patiekalus. Čia rasite koldūnų, mėsainių, picų, kepsnių, sriubų, sušių, austrių, vaflių, tipiškų vietinių užkandžių (pavyzdžiui, ruginės duonos su silke, tradicinių pilkųjų žirnelių), grilio su vietine žuvimi ir mėsa, tempuros, hummuso, veganiškų ir vegetariškų patiekalų, sveikų patiekalų, degustacinių alaus rinkinių, įvairiausių rūšių labai skanios chalvos. Daugelyje kavinių maistas gaminamas jūsų akyse, aptarnavimas greitas, tvarka demokratiška.

Užsukame į Ikškilę – seniausią Latvijos miestelį. Lankomės Sulos *namuose. Beržų sula ir naminis vynas Latvijoje itin populiarūs, todėl jauna latvių vyndarių šeima kviečia į savo rūsius degustuoti visko, ką galima pagaminti iš beržų sulos: limonado, sirupo, vyno ir net beržų sulos šampano, pagaminto remiantis klasikinio prancūziško šampano gaminimo technologijomis. Apžiūrėsite vyninės rūsį, skanausite, išgirsite įdomių pasakojimų... Čia pat lauktuvėms galėsite įsigyti beržų sulos vyno, šampano ar net paties šeimininko išrastą ir patentuotą sulos leidimo aparatą. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.





Į kelionės kainą įskaičiuota


  • Kelionės vadovo – gido paslaugos.
  • Kelionė autobusu.
  • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • 6 nakvynės su pusryčiais turistinės klasės viešbučiuose.
  • Keltų bilietai.
  • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
  • (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:
  • Apsilankymas saunų komplekse Tallinn Viimsi SPA – 13 Eur.
  • Apsilankymas Loyly saunoje (2 val.) – 19 Eur.
  • Apsilankymas Allas Sea Pool *saunoje - 14 Eur.
  • Apsilankymas Rajaportin *saunoje – 10 Eur.
  • Apsilankymas Herrankukkaro saunų kaimelio saunoje – 35 Eur.
  • Apsilankymas Forum *saunoje – 25 Eur.
  • Pietūs Herrankukkaro saunų kaimelyje – 14 Eur.
  • Beržų sulos vyno ir šampano degustacija „Sulos namuose“  - 7 Eur.
  • Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 160 Eur.


Papildoma informacija


  • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
  • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
  • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
  • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 7 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:555 €
PAKLAUSIMAS



Privatumo politika