Smaragdinė Slovėnija

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją, Slovėniją. Po pietų atvykstame į vieną nuostabiausių Slovėnijos kalnų kurortų – Bledą. Šis miestelis, įsikūręs prie ledyninės kilmės smaragdinio Bledo ežero, yra tapęs Slovėnijos simboliu. Turistus traukia nepakartojamo grožio kalnų panorama, ežero saloje baltuojantys bažnytėlės bokštai ir nuo XI amžiaus ant skardžio stovinti įspūdinga Bledo pilis*. Viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta XI amžiuje ir yra viena seniausių Slovėnijoje išlikusių pilių. Vėliau tradiciniu mediniu laiveliu* plauksime į salą ežero viduryje, kurioje stovi barokinė Švč.Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia. Vėlai vakare atvykstame į viešbutį Slovėnijoje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame prie Vintgaro tarpeklio*, kuriuo teka Radovnos upė. Tai kvapą gniaužiantis gamtos šedevras, kur 1,6 km ilgio atkarpoje turistus lydi kabančios uolos ir tiltai, po jais šniokščiantys kriokliai. Vėliau keliaujame į Vogel kalnų kurortą. Keltuvu* pakilsime į Rjava Skala viršukalnę nuo kuriuos atsiveria nuostabūs peizažai į didžiausią Slovėnijoje Bohinio ežerą, o tolumoje baltuoja aukščiausio šalies kalno Triglavo (2864 m.) viršūnė. Žiemos metu čia įrengtos slidinėjimo trasos, o vasaros metu trasos keliaujantiems pėstute ar dviračiais. Esant galimybei, krėsliniu keltuvu* pakilsime dar aukščiau iki Orlove Glave apžvalgos aikštelės, kur kalnuose gyvenantiems nykštukams patikėsime savo norus ir, jei oro sąlygos leis, ne tik pasigrožėsime Vogel, Triglavo ir kitomis Julijos Alpių viršukalnėmis, bet ir leisimės į trumpą ir nesudėtingą pasivaikščiojimą kalnuose. Po pietų atvykstame į Slovėnijos sostinę Liublianą, garsėjančią savo išskirtiniais tiltais, kurių visame mieste yra net septyniolika. Miesto senamiestis yra nedidelis, išsidėstęs siauros Liublianicos upės vingyje. Ekskursijos metu aplankysime: Šv.Mikalojaus katedrą, kurios viduje išvysime įspūdingas XVIII a. įvairių Italijos menininkų tapytas barokines freskas, apžiūrėsime rotušę, Drakono tiltą, Roba fontaną, simbolizuojantį tris upes – Savą, Krką ir Liublijanicą. Drakonas yra Liublianos simbolis, jis puikuojasi ne tik ant tiltų, miesto herbo, bet ir ant suvenyrų turistams. Neįmanoma nepastebėti ir senamiesčio širdyje stūksančio Trigubo tilto - tai vienas šalia kito pastatyti trys tiltai. Šiandien visi tiltai skirti pėstiesiems ir jungia senamiestį su viena pagrindinių miesto aikščių. Pasigrožėsime ant kalno stūksančia viduramžių laikų Liublianos pilimi. Nakvynė viešbutyje Slovėnijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Slovėnijos pajūrį, seną viduramžių jūros miestą – Piraną, kuriame susiraizgiusios siauros gatvelės, stovi gražūs senieji miesto pastatai ir sukuria ypatingą, Venecijos valdymo aukso amžiaus  atmosferą. Šiandien Piranas vadinamas Venecijos architektūros perlu. "Piran" pavadinimas kilo iš graikų žodžio "ugnis", nes senovėje pusiasalio pakraštyje laužus užkurdavo tam, kad jie rodytų kelią laivams. Laivu nuplauksime* iki Portorožo – Slovėnijos kurorto, įsikūrusio ant Adrijos jūros pakrantės. Miesto pavadinimas išvertus iš italų kalbos reiškia „rožių uostas“. Šis kurortas garsėja terminių vandenų versmėmis. Portorože gydoma su gydomuoju jūros dumblu, įvairiomis mineralinėmis voniomis, masažais, mankštomis. Kurorte galima ne tik sustiprinti sveikatą, bet ir puikiai pailsėti. Esant galimybei, apsilankysime derlingiausiame Vipavos slėnyje, kuris garsėja savo vynuogėmis, abrikosais, kitais vaisiais ir įspūdingais kraštovaizdžiais. Aplankysime vieną iš vyno ūkių*, kur mūsų lauks ekskursija po vynuogyną, vynų degustacija su tradiciniais sūrio ir mėsos delikatesais. Nakvynė viešbutyje Slovėnijoje.

5 diena. Pusryčiai. Važiuojame į Postoiną, kur aplankome nuostabų gamtos stebuklą – Postoinos urvus*. Upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio taką. Šiuo metu lankytojams atvira daugiau nei 5 km ilgio urvo atkarpa. Dalį tako (apie 1,5 km) eisime pėsčiomis ir (3,5 km) važiuosime senoviniu traukinuku. Keliaudami po Postoinos urvus galėsite pasigrožėti tikrais požemių ir vandens meno šedevrais: įvairiausio dydžio galerijomis ir koridoriais, nusėtais įmantriausių formų stalaktitais ir stalagmitais. Čia oro temperatūra tesiekia 10 laipsnių šilumos. Vivariume galėsite pamatyti Proteus anguinus žuvį, kuri gyvena visiškoje tamsoje ir šaltyje. Vos už 9 kilometrų nuo Postoinos urvų stovi didinga Predjamos pilis*. Ji tarsi ant uolos, 123 metrų aukštyje, pakibusi viena gražiausių ir žymiausių Slovėnijos pilių, stovinti daugiau nei 800 metų. Dabar pilyje veikia muziejus, vyksta riterių turnyrai. Iš jos galima patekti į 13 km ilgio urvus - labirintus, išsidėsčiusius skirtinguose aukščiuose. Kelionė per Slovėniją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 140 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti, pavakarieniauti arba įsigyti maisto.


Kelionės priemokos
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę)10,00 €
Kurorto mokestis (privaloma)8,00 €
Vienvietis kambarys120,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 6 d.

Kelionės datos:

2024-08-06

2024-08-20

2024-09-10


Kaina nuo:521.55 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika