Rumunija ir poilsis prie jūros Bulgarijoje

1 diena. Anksti ryte išvykstame. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė Slovakijos-Vengrijos pasienyje (Košicėje) arba Vengrijoje.

2 diena. Pusryčiai. Tęsiame kelionę per Vengriją. Apie pietus atvykstame į Rumuniją, keliaujame Satu Marės regionu, Rytiniais Karpatais. Atvykstame į Maramurešo regione esantį Sapanta miestelį, kur aplankysime garsiąsias „linksmąsias kapinaites*“ (UNESCO). Apžiūrėsime antkapius, išmargintus įvairiomis spalvomis bei originaliais piešiniais. Ant kai kurių kryžių užrašyti šmaikštūs eilėraščiai, atspindintys mirusiojo gyvenimo būdą. Toliau tęsiame kelionę į Barsana vienuolyną* (UNESCO) – medinės architektūros šedevrą. Pasigrožėsime medinėmis bažnyčiomis ir skulptūromis, tradiciniais ortodoksų vienuolyno pastatais. Vakarop važiuojame Rodnos kalnų nacionaliniu parku, pravažiuojame Prislopo perėją. Nakvynė viešbutyje Gura Humorului.

3 diena. Pusryčiai. Aplankysime Voroneto vienuolyną* (UNESCO), kuris laikomas seniausiu išorėje tapytu vienuolynu pasaulyje. Tęsiame kelionę link dar vieno UNESCO paveldo sąraše saugomo vienuolyno Moldovita*, kuris įsikūręs netoli to paties pavadinimo upės, menančios karališkuosius Moldovos karalystės laikus. Tęsiame kelionę istorinės karalystės žemėmis link Čeachlau kalnų masyvo, kur nuo seno įsikūrę dakų šventieji dievai (rumuniškasis Olimpas), pravažiuojame vieną įspūdingiausių savu grožiu Bikazo ežerą, kurio gylis siekia beveik 100 m. Šiek tiek vėliau aplankome Bikazo tarpeklį, serpantinais keliaujame link Kruvinojo ežero ir iškopiame į Transilvaniją. Nakvynė viešbutyje Sigišoaroje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą. Šis XII a. ant Trnavos upės kranto saksų įkurtas miestas yra saugomas UNESCO. Aplankysime senamiestį, gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą*, XIV a. pastatytą Drakulos namą*, kuriame šiuo metu veikia puikus restoranas, kur galėsite išbandyti paties Drakulo meniu. Po pietų vykstame link vieno iš saksonų kaimelių su įtvirtinta bažnyčia Viscri (UNESCO) (tik "Guliverio kelionėse"). Besigrožėdami vaizdingomis vietovėmis, kalnais ir slėniais, vykstame į Bran miestelį, kur stūkso įspūdinga, XIV a. pastatyta, gotikinė Drakulos pilis*. Bran pilis yra nuostabaus grožio statinys, kuriame pilna įvairiausių patalpų, slaptų praėjimų ir laiptų. Tvirtovės viduje eksponuojami praėjusių laikų baldai, dvarininkų apdarai, kuriais neva rėdėsi grafas Drakula. Nuo pilies terasos atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į Transilvanijos kalnynus. Galėsite įsigyti ne tik su Rumunija, bet ir su garsiuoju grafu Drakula susijusių suvenyrų, o prie pilies esančiame turgelyje atrasite vietinio paveldo gardumynų ir gėrimų. Atvykstame į labiausiai lankomą Transilvanijos miestą - Brašovą, kurį supa Karpatų kalnai. Apžiūrime įspūdingas gynybines sienas, XIV a. pastatytą Juodąją bažnyčią*, Rotušės aikštę su spalvingais istoriniais pastatais. Nakvynė viešbutyje Sinajoje.

5 diena. Pusryčiai. Aplankysime Sinajos vyrų vienuolyną* (UNESCO). Čia galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pabendrauti su čia gyvenančiais vienuoliais. Vėliau lankysime Rumunijos karališkąją vasaros rezidenciją – žadą atimančius Pelešo rūmus*, esančius Sinajos kurorte, pastatytus XIX a. antroje pusėje. Šiuose rūmuose ilsėdavosi karaliaus Karolio I-ojo šeimos nariai, o N.Čaušesku valdymo laikotarpiu 160 rūmų kambarių buvo skirti diktatoriaus ir jo svečių poilsiui. Čia viešėjo JAV prezidentai Ričardas Niksonas, Džeraldas Fordas, palestiniečių lyderis Jasiras Arafatas ir daugelis kitų žymių asmenų. Šiuo metu rūmuose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Tęsiame kelionę Bulgarijos link. Vakare atvykstame į Auksinių Kopų kurortą, įsikūrusį vaizdingos Juodosios jūros pakrantės šiaurėje, netoli istorinio Varnos miesto. Šis nuostabus kurortas yra ant miškingos kalvos šlaito, kuris nusileidžia į vieną gražiausių pasaulio paplūdimių, besitęsiančių net 6 km. Kurortas yra gavęs Mėlynosios vėliavos apdovanojimą, kuris įrodo ekologijos ir švaros puoselėjimą. Apsistojame viešbutyje kurorte. Nakvynė.

6 diena. Poilsis prie Juodosios jūros Auksinių Kopų kurorte, pripažintu vienu geriausių Europoje. Tai ideali poilsio vieta mėgautis saulės voniomis. Pageidaujantiems, siūlome dienos išvyką** į Nesebaro miestą-muziejų įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų. Ir neatsitiktinai... Nedidelėje saloje rymantis senasis Nesebaras, menantis daugiau kaip 3000 metų istoriją, pasivaikščiojimų metu atveria Antikos, Viduramžių, Renesanso laikmečių intarpus. Nesebaras – lyg laiko mašina, suteiksianti galimybę pakeliauti laike: štai, gynybinė siena, menanti III-IV amžius, pakeliui išsibarsčiusios cerkvės, statytos Ankstyvaisiais viduramžiais (X-XIV a.), tipiškų bulgariškų namų (XVII -XIX a.) gatvelės su Renesanso laikus menančiais inkliuzais. Dieną atrodantis lyg architektūrinių monumentų muziejus, vakare jis virsta jaukiai apšviestu romantišku miestuku, viliojančiu mažytėmis parduotuvėlėmis ir mielais tradiciniais restoranėliais. Daugelis senamiesčio pastatų labai žemi, nes turkų priespaudos laikais bulgarams nebuvo leidžiama statyti aukštų pastatų. Pažintis su senamiesčiu: apžiūrime išlikusias Šv. Jono Krikštytojo, Šv. Stepono, Šv. Sofijos cerkves, helenistinio laikotarpio griuvėsius – Apolono šventyklą, Akropolį. 

Vykstantiems į Nesebaro išvyką, dovanojame nemokamą apsilankymą Akmenų miške. Tai nuostabus gamtos kūrinys, skaičiuojantis apie 50 mln. metų. Tai miškas, kuriame nešlama medžių lapai ir į dangų stiebiasi iš smiltainio susiformavusios iki 10 metrų aukščio kolonos ir uolos, kurios pritraukia daugybę lankytojų. Laikui bėgant atsirado įvairių legendų apie šio paslaptingo miško atsiradimą. Pasak vienos, karalius nusamdė milžinus, kad šie pastatytų Pliskos miestą, kuris 681-893 m. po Kr. buvo Bulgarijos karalystės sostine. Milžinai iš toliausių pasaulio kampelių tempė akmenis. Kai šie grįžo, karalius pareiškė, jog miestas pastatytas ir liepė nutraukti savo darbą. Milžinai po šio pareiškimo numetė akmenis ant žemės, taip sudarydami „Akmenų mišką“. Vakare grįžtame į viešbutį kurorte. Nakvynė.

7 diena. Poilsis prie Juodosios jūros Auksinių Kopų kurorte. Pageidaujantiems, siūlome dienos išvyką** į Varną. Varna - tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas prie Juodosios jūros, dar vadinamas “Uostų sostine“. Miestas mena tūkstančio metų istoriją. Pradžioje tai buvo nedidelė žvejų gyvenvietė, kuri nuo VI a. pr. Kr. tapo graikų poliu Odessos. Čia yra Antikos ir Bizantijos laikų pastatų liekanų. Varnoje yra antras pagal dydį Bulgarijoje Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų soboras. Laisvas laikas, kurio metu galėsite papietauti, pasimaudyti jūroje, ar aplankyti delfinariumą** ir akvariumą**.

Vykstantiems į Varnos išvyką, dovanojame nemokamą apsilankymą Varnos archeologijos muziejuje (Varnenčiko). Čia eksponuojami objektai iš priešistorės, Trakijos, Senovės Graikijos ir Senovės Romos regiono istorijos laikotarpių, taip pat iš viduramžių Bulgarijos ir Bizantijos imperijų laikų. Neabejotinai labiausiai žinomas muziejaus eksponatas yra Varnos auksas, seniausias aukso lobis pasaulyje, iškastas 1972 m. ir datuojamas 4600–4200 m. pr. Kr., kuris užima tris atskiras parodų sales. Muziejus taip pat apima dvi archeologines vietoves po atviru dangumi – dideles romėniškas pirtis miesto centre ir viduramžių Aladžos vienuolyno grotą Auksinių Smilčių gamtos parke. Vakare grįžtame į viešbutį kurorte. Nakvynė.

8 diena. Poilsis prie Juodosios jūros Auksinių Kopų kurorte. Pageidaujantiems siūlome dienos išvyką** į Balčiką ir Kaliakros kyšulį. Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Tai viena seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje. Čia buvo Rumunijos karalienės Marijos rezidencija vadinama „Tyliu lizdeliu“. Dabar buvusią rezidenciją supa gražus parkas, kurio teritorijoje įkurtas Botanikos sodas*, išsiskiriantis savo augmenija, kuriame sukaupta apie 2000 augalų iš viso pasaulio. Apsilankysime Botanikos sode, kurio metu apžiūrėsime ir vieną didžiausių Europoje kaktusų alėjų. O kad smagiau būtų vaikštinėti – karališkojo rūsio vynų degustacija dovanų! Toliau vykstame į legendomis apipintą Kaliakros iškyšulį* (UNESCO). Čia, ant 70 metrų aukščio uolų, viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė, kurios griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų. Vietiniai pasididžiuodami pasakoja, jog Kaliakros iškyšulys buvo pati paskutinė Bulgarijos teritorijos vieta, kurią XV a. tik vargais negalais pavyko užimti šalį okupavusiai Osmanų imperijai. Anot bulgarų, čia sutinkamas pats gražiausias saulėlydis visoje šalyje. Viena iš žinomiausių su Kaliakros iškyšuliu susijusių legendų pasakoja apie 40 vietinių mergelių, kurios, nenorėdamos atitekti užpuolikams, supynė savo plaukus į vieną didelę kasą ir šoko į bangas. Mergelių garbei, pagrindiniai, iki šiol gerai išsilaikę tvirtovės vartai, vadinami 40 mergelių vartais. Vakare grįžtame į viešbutį kurorte. Nakvynė.

9 diena. Pusryčiai. Išvykstame Rumunijos link. Po pietų atvykstame į Paryžiaus pavyzdžiu dar XIX a. suformuotą didžiausią Rumunijos miestą Bukareštą. Ekskursija autobusu ir pėsčiomis: Pergalės aikštė su vyriausybiniu pastatu, Aviatorių bulvaras su monumentu, menantis ypatingus rumunų aviakonstruktorių pasiekimus, tarpukario metaias įvertintus JAV, Triumfo arka, skirta karaliui Ferdinandui ir karalienei Marijai, Š.de Golio aikštė, Primavera - ambasadų ir prabangių eklektikos stiliaus namų kvartalas, garsioji Athenaeum opera, Revoliucijos aikštė su Karolio I skulptūra, kur įvyko kruvinieji 1989 m. įvykiai, Nacionaliniu muziejumi virtę didingieji karalių rūmai, Nacionalinis Bukarešto teatras, Nacionaliniai Karininkų rūmai, seniausio miesto kazino statinys, įspūdingieji garsiojo kompozitoriaus George Enescu rūmai, be galo jaukus ir įspūdingas vis dar veikiantis Stavropoleos moterų vienuolyno ansamblis, Lipscani senamiestis - vingrios jaukios gatvelės, lankytojų kupini restoranai, sunkiausias pasaulyje Parlamento rūmų pastatas - vienas iš beprotiškų Nicolae'aus Ceausescu kūrinių, patekęs į Gineso rekordų knygą kaip brangiausias pasaulio statinys, Rumunijos ortodoksų patriarchato kalva su kompleksu, seniausia miesto Kolcea ligoninė su aristokratiškąja Cantacuzino bažnyčia. Laisvas vakaras senamiestyje, mėgaujantis nacionaliniais patiekalais ir alumi istoriniuose restoranuose bei elegancija dvelkiančiose „Mažojo Paryžiaus" kavinaitėse. Vakare išvykstame į Rumuniją. Nakvynė viešbutyje Bukarešte.

10 diena. Pusryčiai. Vykstame į pirmąją Rumunijos sostinę Kurtia de Ardžešą (tik „Guliverio kelionėse“). Ji įkurta valdovo Basasrabo I-ojo (Juodojo Kunigaikščio), kuri viduramžiais buvo svarbus šalies ekonominis ir politinis centras. Apžvelgiame į Unesco įtrauktą Kunigaikščio šv Mikalojaus bažnyčią, menančią pirmosios sostinės laikus, pravažiuojame senąja žaluma dvelkiančia pagrindine gatve bei lankome miesto puošmeną - Rumunijos karalių karališkąjį mauzoliejų, kuris iki šiol tebeveikia senajame ortodoksų vyrų vienuolyne. Rumunija yra ta retoji Europos šalis, turinti karališkąjį nekropolį vienoje įspūdingiausių šalies katedrų, kurios architektūra ir komplekso ramybė bei Pietinių Karpatų priekalnės sukuria nepakartojamą atmosferą. Lankome karaliaus Karolio I-ojo ir karalienės Elžbietos bei karaliaus Ferdinando ir Karalienės Marijos mauzoliejų bei naująją kapavietę, kur atgulė Karolis II-asis, bei vos prieš keletą metų palaidotas paskutinysis Rumunijos karalius Mykolas I-asis bei jo žmona Ana. Tai išskirtinis prisilietimas prie Rumunijos praeities, istorijos ir identiteto, kuris suformavo stiprią ir principingą tautą: senųjų Hohencolernų-Zigmaringenų dinastijos atstovai XIX a. sukūrė karalystę, kuri ir XXI a. didžiuojasi valdoma tvarką mėgstančių vokiečių atstovų. Stabtelime prie Poenari pilies, kurioje rezidavęs kunigaikštis Vl Drakula (tik „Guliverio kelionėse“) ir Vidraru užtvankos – vienos pačių giliausių Europoje ir pasaulyje užtvankų (166 m). Toliau keliaujame Transfegerašano keliu, kuris serpantininiais U ir S formos posūkiais veda link amą atimančių Karpatų viršūnių. Sustojimas prie Balea ežero kalnų viršuje. Nusileidžiame į Transilvaniją. Ekskursija pačiame vokiškiausiame Rumunijos mieste ir šios šalies kultūros sostinėje Sibiu (UNESCO), kuri nuolatos siūlo gausybę renginių ir festivalių. Nakvynė viešbutyje Sibiu.

11 diena. Pusryčiai. Vykstame link didžiausios kryžiuočių stiliumi pastatytos gotikinės Korvino pilies Rumunijoje. Trumpas stabtelėjimas pasifotografuoti. Vėliau stabtelsime Devos mieste, kuriame stūkso viena iš įspūdingiausių senųjų tvirtovių. Tęsiame kelionę istoriniu Krišanos regionu. Vakarop atvykstame į Oradea miestą (tik "Guliverio kelionėse"), nepaliekantį abejingais savąja eklektine ir barokine architektūra bei spalvų įvairove. Atvykstame į Vengriją. Įspūdingų virš 500 metų skaičiuojančių Tokajaus regiono vyno rūsių lankymas bei garsiojo karališkojo Tokajaus (UNESCO) degustacija*. Nakvynė viešbutyje Vengrijoje.

12 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Bulgarijoje, Auksinių Kopų kurorte prie Juodosios jūros; 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ~ 90 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.


Kelionės priemokos
Kurorto rinkliava suaugusiam (privaloma)12,00 €
Kurorto rinkliava vaikui (12-17 m.) (privaloma)8,00 €
Vienvietis kambarys190,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos
Išvyka į Balčiką ir Kaliakrą (suaugusiam)50,00 €
Išvyka į Balčiką ir Kaliakrą (vaikui iki 12 m.)35,00 €
Išvyka į Nesebarą ir Akmenų mišką (suaugusiam)50,00 €
Išvyka į Nesebarą ir akmenų mišką (vaikui iki 12 m.)35,00 €
Išvyka į Varną (suaugusiam)30,00 €
Išvyka į Varną (vaikui iki 12 m.)25,00 €
Trijų išvykų paketas (Nesebaras, Varna, Balčikas-Kaliakra) (suaugusiam)90,00 €
Trijų išvykų paketas (Nesebaras, Varna, Balčikas-Kaliakra) (vaikui iki 12 m.)70,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 12 d.

Kelionės datos:

2024-09-07

2024-09-14


Kaina nuo:687.65 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika