Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Pramogos ir poilsis: Sarema - Sigulda


 

 

1 DIENA. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Apie pietus atvykstate į Virtsu uostą. Plaukimas *keltu į Muhu salą. Vaike - Vain sąsiauriu, skiriančiu Muhu salą nuo Saremos salos, patenkate į didžiausią ir gražiausią Estijos archipelago salą - Saremą. Saremos salos teritorijoje žmonės gyvena jau daugiau nei aštuonis tūkstančius metų. Dėl savo ypatingos padėties ir izoliacijos Sarema yra išsaugojusi unikalumą. Kaimuose vis dar galima rasti akmeninių tvorų ir namų šiaudiniais stogais. Dolomitas, vėjo malūnai ir garsusis vietinių bravorų raugiamas alus yra vadinami Saremos simboliais.


Atvykstate į vienintelį salos miestą, sostinę Kuresarę. Čia, buvusiame Arensburge, pagrindinis turistų lankomas objektas yra XIII a. vyskupų *pilis-tvirtovė, į kurią panašios nerasite nė vienoje Baltijos šalyje. Pirmosios žinios apie šią pilį pasiekia iš XIV a., kuomet čia įsikūrė Kryžiuočių ordino vyskupai, pilis tapo regiono administraciniu centru. Esant galimybei, lankomės pilyje, susipažinsite su salos istorija, išgirsite įdomių pasakojimų, legendų. Pasivaikštote po mažą jaukų miestelį, apžiūrite Rotušę, Svarstyklių namus.


Vykstate apžiūrėti Anglos vėjo malūnų komplekso. 1925 metais Angla buvo sudaryta iš 13 kaimų ir kiekvienas salos kaimas turėjo savo malūną. Dabar tai vienintelė išlikusi malūnų kalva, sauganti 4 tipiškus saremietiškus malūnus ir vieną olandiško stiliaus. Visi malūnai yra veikiantys. Žinoma, dažniausia jie veikia parodomųjų programų metu. Čia lankydamiesi, galėsite paskanauti tik Saremoje verdamo kadagių alaus, nusipirkti keptos duonos, dirbinių iš kadagio medžio ir dolomito.
Jei oras bus palankus, pažintį su sala vainikuos nuostabus gamtos kūrinys - šiaurine Saremos salos pakrante besidriekiantis Pangos skardis (nutįsęs apie 2,5 km., aukščiausioje vietoje - 21 m). 1840 m. Kuresarėje buvo atidarytas pirmasis SPA centras, Georg Ots SPA, nuo tada visa sala po truputį virto kurortine vietove. Dabar ir Jūs galite pasimėgauti Saremos SPA: Įsikuriate viešbutyje „Ruutli"***, mėgaujatės sauna, atsigaivinate baseine, o pageidaujantys gali apsilankyti viešbučio mini vandens parke. Nemėgstantys maudynių, maloniai praleis vakarą senamiestyje, nes viešbutis įsikūręs gražioje pajūrio promenadoje, šalia jachtų prieplaukos ir Kuresarės pilies parko. Poilsis. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. Pusryčiai. Atsisveikinate su Saremos sala prie Kaali meteoritinio kraterio - ežero. Kaali meteorito krateriai - tarptautiniu mastu žinomas objektas. Teigiama, jog krateris suformuotas prieš 2400-7500 metų. Manoma, jog tuo metu saloje jau gyveno žmonės, o meteorito smūgis turėjo prilygti atominės bombos sprogimui. Kaali ežeras - didžiausias iš kraterių (diametras siekia 110 metrų) ir aštuntas pagal dydį pasaulyje. Kaali krateris yra vienintelis išlikęs tokio pobūdžio gamtos reiškinys Europoje. Antikos tyrinėtojai (Tacitas, Pitijus ir kiti) aprašo savo kelionių metu aplankytą saulės dievo Helioso sudužimo vietą, kuri, remiantis šiais šaltiniais, gali būti Saremos sala.


Keliamės *keltu į Virtsu uostą. Vykstame į „Vidžemės Šveicarija" vadinamą Siguldą - vieną iš gražiausių Latvijos miestų. Abiejuose Gaujos senvagės krantuose įsikūręs miestas - turistų lankomiausia vieta Latvijoje. Kiekvieną stebina kvapą gniaužiantys gamtovaizdžiai, magiškos pilys, gundo ir unikalios pramogos. Vieną jų siūlome išbandyti nedelsiant - tai pasivažinėjimas profesionalia bobslėjaus *trasa. Bobslėjaus istorija Siguldoje pradėjo formuotis dar XIX a. pabaigoje, kai kunigaikštis Kropotkinas čia įrengė pirmuosius 900 metrus ledo kelio su vienu viražu. Ši dirbtinai sukurta ledo trasa buvo pirmoji rogučių trasa Pabaltijo šalyse. Paskui plėtojant trasą iš užsienio šalių buvo atsivežtos ir pirmosios bobslėjaus rogės, o jų pavyzdžiu vietos entuziastai pradėjo dirbintis rogutes patys. Nuo 1986 metų veikiančioje trasoje, suprojektuotoje Leipcigo mokslinio centro, treniruojasi rogučių sporto, bobslėjaus sportininkai, vyksta varžybos. 1420 m ilgio trasa, 16 viražų, 200 m ilgio stabdymo kelias, greitis iki 100 km/h., nusileidimo trukmė - 60-70 sekundžių - šiuos parametrus Siguldos bobslėjaus trasoje gali išmėginti ne tiktai profesionalūs sportininkai, bet ir kiekvienas Siguldos svečias, ištroškęs pajusti greičio sukuriamą laisvės pojūtį. Šešto aukšto lygyje lankytojams pasisuka platforma, kad atsivertų gražesnis vaizdas į visą trasą nuo finišo iki starto, taip pat į nuostabų Gaujos senvagės kraštovaizdį.
Kitas įspūdingas objektas - didžiausia Latvijoje uola, kurios tūris 500 m3. Senovėje Gutmanio olojetekantis šaltinis laikytas šventu ir jam buvo priskiriamos gydomosios galios. Ola pavadinta čia gyvenusio ir žmones gydžiusio žmogaus vardu.


Pasivaikštome po miestelį, pasigrožime senąja ir naująja pilimis. Vieninteliu Baltijos šalyse lyno keliu per Gaujos upę. Ant vienos iš kalvų stovi Turaidos viduramžių pilis - tvirtovė, menanti ne tik karus, politines permainas, bet ir liūdną istoriją apie dviejų jaunuolių meilę, pasibaigusią Turaidos Rožės mirtimi... Turaidos pilies ir parko *komplekse aplankysite Dainų slėnį, pilies bokštą, nuo kurio atsiveria tankiais miškais apaugęs Gaujos upės slėnis; monetų kalyklą, Turaidos bažnyčią, Rožės kapą. 
Išvykstate Lietuvos link. Naktį grįžtate į Lietuvą.

 

Kelionės data: 2016 03 11 - 03 12

 

Kelionės kaina: 96 EUR  82 EUR

Išankstinio pirkimo nuolaida -15% iki 02.29 !  

 

Į kelialapio kainą įskaičiuota
• Kelionė autobusu.
• 1 nakvynė su pusryčiais 3* viešbutyje „Ruutli".
• Apsilankymas vandens parke „Ruutli" viešbutyje.
• Kelionės vadovo paslaugos.
• Ekskursinė programa.
• Kelionės dokumentų sutvarkymas.
• Kuro mokestis.

 

Į kainą neįskaičiuota
• (*) - Bilietai už mokamus objektus:
*Keltas į/iš Muhu salą - 6 Eur.
*Kuresarės pilis-tvirtovė - 5 Eur suaugusiems, 2,5 Eur vaikams.
*Angla vėjo malūnų kompleksas - 3,5 Eur suaugusiems, 1,5 Eur vaikams.
*Nusileidimas bobslėjaus trasa - 10 Eur suaugusiam, 7 Eur vaikams iki 14 m.
* Turaidos pilies kompleksas - 3 Eur suaugusiems, 1,5 Eur studentams, 1 Eur mokiniams.
• Vienviečio kambario priemoka (neatsiradus su kuo apgyvendinti) - 15 Eur.
• Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

 

Pastabos
Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti...
Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a. 3:00 val.
Išvykimas iš Vilniaus: "Forum Palace" automobilių stov. a. (Konstitucijos pr.26) 04:30 val.
Išvykimas iš Panevėžio: Ukmergės g.18, "IKI" prie autobusų stoties 06:20 val.
Vykstant į kelionę būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8602 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:82 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS