Praha, Marianske Lazne ir poilsis Karlovi Varų kurorte

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakarop atvykstame į Ještedo viršūnės šešėlyje ir Jizeros kalnų papėdėje įsikūrusį miestą Liberecą, kuris didžiuojasi ilga ir įdomia istorija. Liberecas labiausiai klestėjo XVIII amžiuje, kai tapo daugiausia gamybos įmonių sutelkusiu miestu Čekijos Karalystėje ir svarbiausiu manufaktūrų centru po Prahos. Šiandien Liberecas yra svarbiausias šiaurės Bohemijos miestas ir populiarus turizmo centras. Pasivaikščiosime miesto centre, apžiūrėsime pagrindinėje aikštėje esančią neorenesansinę rotušę su smailiais bokštais, kurių dėka pastatas primena gotikinę katedrą. Pamatysime 1927 m. kurtą fontaną, netoliese esantį teatrą su puošniu fasadu, o taip pat apžiūrėsime ir Libereco pilį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Libereco.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Marianske Laznė kurortą, kuris yra antras didžiausias kurortinis miestas Čekijoje, įkurtas dar XIX a. Pažintis su kurortu, kuris kitaip dar vadinamas Marienbad ir yra įsikūręs vaizdingame slėnyje tarp kalnų ir nuostabių miškų. Iki I – ojo pasaulinio karo šis kurortas buvo vienas madingiausių ne tik tuometinėje Austrijos-Vengrijos imperijoje, bet ir visoje Europoje. Jį buvo pamėgę imperatoriai Aleksandras III, Francas – Iosifas II, Eduardas VII,  bei tokie žymūs žmonės kaip Štrausas, Vagneris, Giote, Markas Tvenas, Šopenas. Mieste yra 39 gydomieji šaltiniai, gausu parkų, gydyklų, viešbučių. Laisvas laiaks. Vykstame į Karlovi Varus – didžiausią ir populiariausią Čekijos mineralinių vandenų kurortą, įsikūrusį vaizdingame Teplos upės slėnyje. Miestas buvo įkurtas XIV a. ir pavadintas Karolio IV garbei. Miestas taip pat garsus savo porceliano indais ir Moserio stiklo dirbiniais. Dviejose palei upę vingiuojančiose gatvelėse stovi vaizdingi XIX ir XX a. pastatai, o jas jungia daugybė įvairių tiltų. Ekskursijos metu pasivaikščiosime po kurortą, grožėsimės architektūros įžymybėmis, apsilankysime čia įrengtose įspūdingose kolonadose, kur galėsime paragauti įvairių kurorte trykštančių skirtingomis savybėmis pasižyminčių mineralinių vandenų. Karštųjų versmių mineralinis vanduo skiriasi savo temperatūra ir yra naudojamas įvairiems susirgimams gydyti, taip pat maudynėms bei relaksacijai. Funikulieriumi* pakilsime į Draugystės kalvos viršūnę ant kuriuos įrengta Dianos apžvalgos aikštelė. Norintys galės liftu ar laiptais pakilti ir į Dianos apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria puiki Karlovi Varų apylinkių panorama. Pageidaujantiems – apsilankymas “Becherovka” likerio muziejuje*. Žolelių likeris “Becherovka” gaminamas Karlovy Vary nuo 1807 m. Apsilankymas muziejuje, kur sužinosite apie gamybos procesus, likerio istoriją, o vėliau jūsų lauks degustacija. Nakvynė viešbutyje Karlovi Varuose.

3 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui ir SPA pramogoms. Pageidaujantys galės apsilankyti viename iš kurorto terminių baseinų*. Po pietų vykstame į nedidelį miestelį Loketą, kuris įsikūręs uolėtame Ohrės upės vingyje. Tiek vokiškas, tiek čekiškas jo pavadinimas reiškia „alkūnę“. Tai patrauklus viduramžių laikų miestelis, kurį iš trijų pusių skalauja tekantys vandenys. Pastaruosius du šimtmečius Loketą garsino puikūs porceliano dirbiniai. Vaizdinga turgaus aikštė žymi dėl joje stovinčios maro kolonos ir daugybės įdomių gotikinių pastatų. Joje taip pat stovi grakšti ankstyvojo baroko rotušė. Apsilankymas gotikinėje Loketo pilyje*. Ši pilis garsi savo puikiai išsilaikiusiais didžiausiais ir mažaisiais bokštais, vartais bei sienomis. 1319 m. Jonas Liuksemburgietis joje buvo įkalinęs savo žmoną Elišką su trejų metų sūnumi Vaclovu, kuris vėliau tapo imperatoriumi Karoliu IV. Grįžtame į Karlovi Varus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Karlovi Varuose.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Čekijos sostinę Prahą. Apsilankymas ant aukščiausios miesto kalvos IX a. pastatytoje Prahos pilyje*, kadaise buvusioje svarbiausia Habsburgų rezidencija. Dabar tai įspūdingas įvairių architektūros stilių pastatų kompleksas, užimantis apie 70 tūkst. m² plotą, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Turėsite galimybę apsilankyti gotikinėje Šv. Vito katedroje, kur apžiūrėsite koplyčioje saugomas šventas relikvijas, karališkuosius antkapius ir Bohemijos karūnos brangenybes. Taip pat apsilankysite X a. romaninio stiliaus Šv. Jurgio bazilikoje ir Senuosiuose karališkuosiuose rūmuose, kuriuos sudaro net keli lygmenys, o garsiausia patalpa rūmuose yra Vladislovo salė, kurioje vykdavo valstybinės svarbos reikalai bei riterių turnyrai. Galėsite pasivaikščioti pilies kiemuose ir pilį supančiuose parkuose, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Taip pat norintys galės užsukti į siaurą Auksinę gatvelę, kuri pavadinta XVII a. čia gyvenusių auksakalių garbei. Gatvelėje apžiūrėsite mažyčius, ryškiaspalvius namelius, įmūrytus į pilies sienų arkas, kuriuose iš pradžių gyveno pilies sargybiniai, o vėliau čia persikėlė auksakaliai. Dabar čia veikia įvairios ekspozicijos, bei amatininkų parduotuvėlės. Tęsiant pažintį su miestu po Prahos pilimi esančiuose šlaituose įsikūrusiame „Mažajame mieste“ pamatysime barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią. Perėję Karolio IV pėsčiųjų tiltą, puoštą barokinėmis skulptūromis, pasieksime senamiestį, kur apsilankysime Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse. Taip pat apžiūrėsime Senamiesčio rotušę, kurią sudaro sujungti vaizdingi gotikiniai bei renesansiniai pastatai ir grožėsimės unikaliu Prahos astronominiu laikrodžiu. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti Prahos muziejuose arba čekiškoje užeigoje paragauti tradicinių patiekalų bei gėrimų. Išvykstame iš Prahos. Nakvynė viešbutyje Čekijoje arba Lenkijoje.

5 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 4 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti, arba įsigyti maisto; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos
Vienvietis kambarys70,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 5 d.

Kelionės datos:

2024-09-18

2024-10-30


Kaina nuo:445.55 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika