Poilsis prie Adrijos jūros Šiaurės Kroatijoje ir Italijoje

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją, Slovėniją. Atvykstame į antrą pagal dydį Slovėnijos miestą – Mariborą. Ekskursiją pradėsime aplankydami pagrindinį miesto tašką – Centrinę aikštę, kuri XV a. buvo vadinama Turgaus aikšte. Apžiūrėsime miesto rotušę - svarbiausią istorinį ir architektūrinį objektą, Rotušės aikštę, kurioje buvo vykdomos mirties bausmės. Pasigrožėsime dar viduramžiais pastatyta Mariboro pilimi, išsaugojusia savo didingumą bei istorinę vertę. Pereisime Senuoju Mariboro tiltu, stebinančiu nenuobodžiu architektūriniu stiliumi. Pasivaikščiosime Lent pakrante, pritraukiančia lankytojus romantiška atmosfera. Apžiūrėsime Mariboro vandens bokštą. Šis renesanso stiliaus architektūros statinys iki šiol puikiai išsilaikė ir yra gražiausias ir seniausias iš visų išlikusių gynybinių bokštų. Laisvas laikas pietums. Išvykstame į Kroatiją. Vėlai vakare atvykstame į vieną iš šiaurės Kroatijos kurortų. Vakarienė ir nakvynė kurorte.

3 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** į Istrijos pusiasalį. Keliausime į antikinį Pulos miestą, kuriame gausu įspūdingų paminklų iš romėnų laikų. Aplankysime Pulos amfiteatrą, vieną iš šešių didžiausių iki šiol išlikusių romėnų amfiteatrų. Ekskursija po senamiestį, kurios metu apžiūrėsime Heraklio vartus, Sergijaus arką, Augusto šventyklą, stovinčią romėnų forumo vietoje, senąsias Šv. Marijos, Šv. Pranciškaus ir Šv. Mikalojaus bažnyčias. Vyksime į mažą žvejų miestelį – Rovinį. Pasivaikščiosime siauromis gatvelėmis, apsuptomis barokinių ir renesansinių namų, pakilsime į kalvos viršūnę prie Šv.Eufemijos katedros, kurios varpinės bokštas yra Šv. Morkaus aikštės bokšto Venecijoje kopija. Nuo kalvos atsiveria nuostabus reginys į jūrą. Atvykstame į romėnų įkurtą Porečo miestą. Apžiūrėsime VI a. statytą Eufrazijaus baziliką**, saugomą UNESCO, bizantinį šedevrą, kurį puošia nuostabios mozaikos. Pasivaikščiosime po senamiestį, saugomą fotogeniškų uolų. Laisvas laikas. Vakare grįžimas į kurortą. Vakarienė ir nakvynė.

4 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** į Plitvicos ežerų nacionalinį parką** (bilietas į Plitvicų ežerų nacionalinį parką įskaičuotas išvykos kainą). Plitvicos ežerų nacionalinis parkas - vienas nuostabiausių gamtos sutvertų stebuklų Kroatijoje, saugomą UNESCO. Čia miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, kuriuos jungia gausybė vandens krioklių. Nepakartojama gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Parkas yra karstinėje vietovėje, kurioje daug įgriuvų ir olų. Grįžtant į kurortą pageidaujantiems pasiūlysime rakijos, medaus sūrio ir uogienės degustaciją. Vakare grįžtame į kurortą. Vakarienė ir nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Išvykstame link Italijos. Atvykstame į Triestą, miestą-uostą, įsikūrusį Adrijos jūros pakrantėje. Tai svarbus dar II a. pr. Kr. romėnų įkurtas Italijos uostas. Dabartinio miesto istorinė dalis mena Habsburgų imperijos laikus, būtent šios giminės valdymo metais miestas sparčiai išsiplėtė. Pakilsime į San Giusto kalvą, aplankysime ant senosios romėnų šventyklos liekanų pastatytą miesto globėjui dedikuotą katedrą, pasivaikščiosime promenada, įrengta Adrijos jūros pakrantėje. Aplankome Austrų kvartalą su didžiausia Europoje Vienybės aikšte jūros pakrantėje. Laisvas laikas. Po pietų aplankysime ant pajūrio skardžio stūksančią įspūdingą XIX a. Miramare pilį*. Ją pastatė austrų hercogas Ferdinandas Maksimilianas ir jo žmona Šarlotė. Pilį juosia apie 22 ha ploto užimantis įspūdingas sodas su gausybe egzotinių augalų, o viduje įsikūręs muziejus. Apžiūrėsime menes su išlikusiais originaliais baldais, apmušalais ir kitomis interjero detalėmis. Ypatingai graži yra muzikos salė, kur hercogienė Šarlotė grodavo fortepijonu. Toliau vykstame apžiūrėti Gigantiškosios grotos* (Grotta Gigante), kuri yra tituluojama didžiausia pasaulyje lankoma uola ir dėl to įtraukta į Gineso rekordų knygą. Teigiama, kad į jos vidų tilptų Vatikano Šv. Petro bazilika ir aikštė. Vakare atvykstame į vieną iš Veneto regiono kurortų prie Adrijos jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros arba siūlome išvyką** į Veneciją ir Venecijos lagūnos salas. Labai anksti ryte išvykstame į Veneto regiono sostinę Veneciją, pastatytą ant daugiau kaip šimto mažų salelių, išsibarsčiusių lagūnoje. Keliautojus iš viso pasaulio miestas žavi ypatingai siaurų gatvelių ir kanalų labirintais, daugybe tiltų, jaukiomis aikštėmis, įspūdingais rūmais ir bažnyčiomis. Laivu plaukiame iki Šv. Morkaus aikštės, kur pamatysite daugiau nei tūkstantmetį gyvavusios Venecijos respublikos valdovų Dožų rūmus ir greta stovinčią didingą Šv. Morkaus baziliką. Apžvalginės ekskursijos metu pasivaikščiosite siauromis miesto gatvelėmis, pamatysite Atodūsių tiltą, kuriuo buvo sujungti Dožų rūmai ir kalėjimas, susipažinsite su miesto istorija ir garsiausiais pastatais. Užlipę ant Rialto tilto pasigrožėsite Didžiuoju kanalu, vingiuojančiu per visą istorinį Venecijos centrą. Laisvas laikas. Siūlome aplankyti žymiausias Venecijos bažnyčias, pakilti į Šv. Morkaus aikštėje esančią varpinę**, paklaidžioti gatvelių labirintais ar paplaukioti gondola** Venecijos kanalais. Plaukiame į Murano salą, kuri nuo seno garsėja stiklo dirbiniais. Čia įsikūrusiose galerijose ir parduotuvėse galėsite įsigyti nepaprasto grožio meno kūrinių iš stiklo. Plaukiame į Burano salą – spalvingiausią Venecijos lagūnos salą, garsėjančią ryškiais skirtingų spalvų namukais. Vakare grįžtame į kurortą. Vakarienė ir nakvynė.

7 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai. Išvykstame iš kurorto. Atvykstame į Paduvą - seną universitetinį miestą, garsėjantį ne tik savo akademine istorija, bet ir tapusį svarbiu dvasiniu regiono centru. Ekskursija pėsčiomis, kurios metu apžiūrėsime dailės ir architektūros paminklus. Pradėsime nuo miesto įžymybės – didingos Šv. Antano Paduviečio bazilikos. Šv. Antanas - našlaičių, kalinių, pasiuntinių, nevaisingų moterų globėjas, energingai rūpinęsis apleistųjų ir skriaudžiamųjų buitimi. Ši egzotiška bažnyčia su minareto pavidalo bokšteliais ir bizantiniais kupolais buvo pastatyta 1232 m. Šv. Antano Paduviečio palaikams priglausti. Bazilikos viduje pasigrožėsime didįjį altorių puošiančiais nuostabiais Donatelo kūriniais, kurie vaizduoja Šv. Antano stebuklus ir Paduvos šventųjų statulas. Šalia įėjimo į baziliką stovi vienas didingiausių renesanso kūrinių - Donatelo samdyto kareivio Gattamelato statula. Tęsiame ekskursiją pėsčiomis po senamiestį. Apžiūrėsime vieną seniausių Europoje universitetų, įkurtą dar 1222 m. Jame kelias dešimtis metų dirbo žymusis mokslininkas Galilėjo Galilėjus. Šalia universiteto įsikūrę Radžionės rūmai, Fruto aikštė. Laisvas laikas Paduvos turguje, kur galėsite įsigyti tradicinių itališkų skanėstų lauktuvėms. Apie pietus išvykstame iš Paduvos. Tęsiame kelionę per Italiją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

9 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

3 nakvynės Kroatijoje kurorte su pusryčiais ir vakarienėmis; 3 nakvynės Italijoje kurorte su pusryčiais ir vakarienėmis; 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 50 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine;  objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.


Kelionės priemokos
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę)12,00 €
Kurorto mokestis (privaloma)8,00 €
Vienvietis kambarys120,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos
Išvyka į Istrijos pusiasalį (suaugusiam)50,00 €
Išvyka į Istrijos pusiasalį (vaikui iki 12 m.)40,00 €
Išvyka į Plitvicos ežerų nac. parką (vaikui iki 12 m., bilietas į Plitvicos nac. parką įskaičiuotas)50,00 €
Išvyka į Plitvicos ežerų nacionalinį parką (suaugusiam, bilietas į Plitvicos nac. parką įskaičiuotas75,00 €
Išvyka į Veneciją ir Venecijos lagūnos salas (suaugusiam)55,00 €
Išvyka į Veneciją ir Venecijos lagūnos salas (vaikui iki 12 m.)45,00 €
Trijų išvykų paketas (Istrija, Venecija, Plitvicos ežerai) suaugusiam130,00 €
Trijų išvykų paketas (Istrija, Venecija, Plitvicos ežerai) vaikui iki 12 m.100,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 9 d.

Kelionės datos:

2024-09-22


Kaina nuo:692.55 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika