Pietų Prancūzijos Rivjera ir Provansas

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Vokietiją, Šveicariją. Atvykstame į Šveicarijos Apencelio kantoną. Norintys keltuvu *pasikelia į vieną aukščiausių šio kantono viršukalnių – Santis (2502 m) arba laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti kalnų apsuptyje ir papietauti vienoje iš jaukių kalnų kavinių. Pakilus į Santis viršukalnę, esant geram orui, atsiveria unikalios Alpių kalnų grandinės, pamatysime net šešių valstybių teritoriją – Šveicarijos, Lichtenšteino, Austrijos, Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos. Laisvas laikas pietums kalno viršūnėje su įspūdingais kalnų vaizdais. Išvykstame link Italijos. Nakvynė viešbutyje prie Milano.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į vieną mažiausių valstybių pasaulyje – Monaką, įsikūrusį prie Viduržemio jūros. Monako valstybė buvo įkurta XIII a. pabaigoje Grimaldžių giminės, kuri šalį valdo jau daugiau nei 700 metų – iki šių dienų. Monako valstybę sudaro vienintelis Monako miestas, padalintas į keturis kvartalus. Pažintis su Monte Karlu, kur apžiūrėsime garsiuosius lošimo namus, pageidaujantieji galės apsilankyti egzotiškuosiuose soduose*, besididžiuojančiuose didžiausia pasaulyje kaktusinių augalų kolekcija. Vykstame į Nicą, įsikūriame viešbutyje. Ekskursija Nicoje – didžiausiame Žydrosios pakrantės kurorte, išsaugojusiame įspūdingą senamiestį. Ekskursija po miestą, kurios metu apžiūrėsime Garibaldžio aikštę, Šv. Raparatės katedrą, Pilies kalvą ir Teisingumo rūmus, taip pat operą ir rotušę, Nyčės terasą bei grožėsimės miesto širdimi – Marseno aikšte, pasivaikščiosime Anglų promenada. Laisvas laikas Nicoje. Nakvynė viešbutyje Nicoje.

4 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems - dienos išvyka** į Nacionalinį Calanques parką ir Marselį. Nuo stovėjimo aikštelės traukinuku** arba pėsčiomis atvykstame į gražų kurortinį miestelį Kasį, iš kurio laivu plaukiame į Nacionalinį Calanques parką, garsų savo pakrante, išraižyta siaurų įlankėlių, primenančių nedidelius fjordus. Šie fjordai vadinami Calanques – tai statūs balkšvo kalkakmenio skardžiai ir tarp jų įsiterpusios kontrastingos siauros žydro Viduržemio jūros vandens įlankėlės. Plaukimo metu grožėsimės žavinčiu kraštovaizdžiu bei įspūdingais baltų uolų tarpekliais, apaugusiais mažais medeliais. Parplaukus į Kasį, laisvas laikas, kurio metu galėsite susipažinti su kadaise buvusiu nedideliu žvejų kaimeliu, kuris dabar yra populiarus ir poilsiautojų mėgstamas kurortas. Galimybė pailsėti jaukiose pajūrio kavinėse, stebint gatvės artistus ir žvejus bei mėgaujantis vietiniais jūros gėrybių patiekalais. Vykstame į Provanso sostinę Marselį, kuris yra vienas seniausių Prancūzijos miestų, įsikūręs ant Viduržemio jūros kranto, Liono įlankoje, šalia Ronos upės žiočių. Pasivaikščiosime po gyviausią vietą Marselyje – senąjį uostą, įrėmintą fortų, kuris buvo pastatytas XIX a., norint išplėsti prekybą Kanų įlankoje. Šioje vietoje galima susipažinti su daugelio metų miesto istorija. Pageidaujantys turistiniu traukinuku** apvažiuos miesto įžymybes ir pasikelsime į aukščiausią miesto kalvą, kurią karūnuoja neobizantinė Dievo Motinos Saugotojos bazilika, o jos 46 m aukščio varpinę vainikuoja milžiniška paauksuota Mergelės Marijos skulptūra. Nuo 162 m aukščio kalvos grožėsimės nuostabiu vaizdu į miestą, senąjį uostą bei jūrą. Laisvas laikas, kurio metu norintys galės paskanauti žymiausio Marselio patiekalo bouillabaisse (žuvienė). Grįžtame į Nicą. Laisvas laikas Nicoje. Nakvynė viešbutyje Nicoje.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems – dienos išvyka** į Antibus, Kanus ir Saint Paul de Vence. Vykstame į Antibus. XX a. pradžioje tai buvo nedidelis žvejų kaimelis, šį miestelį atrado dailininkai ir rašytojai, įamžindami jo gamtovaizdį ir to meto gyvenimą savo kūriniuose. Visame kurorte dominuoja balta spalva – nuo XIX a. visi namai čia dažomi baltai. Antibai – vienas prabangiausių Žydrosios pakrantės kurortų, kur savo vilas turi turtingiausi pasaulio žmonės. Ekskursijos metu pasivaikščiosime senamiesčiu, gausiu dar XIII a. menančių pastatų, apžiūrėsime namą, kuriame gyveno garsus rusų tapytojas Nikolia de Stal. Laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti Antibų maisto turguje. Būtent čia galima paragauti tikro provansietiško maisto. Taip pat verta apsilankyti kubizmo atstovo, dailininko Pablo Picasso muziejuje** ir apžiūrėti jo dailės kolekciją, kuri buvo nutapyta Antibuose ir paties dailininko padovanota muziejui.  Vykstame į Kanus. Šis prabangus Žydrosios pakrantės kurortas, itin mėgstamas kino žvaigždžių ir menininkų. Pasivaikščiosime palmėmis apsodintu Kruazetės bulvaru, grožėsimės Festivalių rūmais bei senuoju uostu. Pabuvoję Kanuose vyksime į vieną seniausių viduramžių laikų miestų Prancūzijos rivjeroje – Saint Paul de Vence. Ekskursijos metu pasivaikščiosime siauromis jaukiomis gatvelėmis, kuriose gausu menininkų dirbtuvėlių bei suvenyrų parduotuvių, taip pat aplankysime Boules aikštę, apžiūrėsime viduramžių laikų Le Donjon bokštą, kuriame iki XIX a. buvo kalėjimas bei praeisime garsiąja Rue Grand gatvele, kurioje esančių namų durys puoštos XVI – XVII a. herbais. Kupini smagių įspūdžių grįžtame į Nicoje. Laisvas laikas Nicoje. Nakvynė viešbutyje Nicoje.

6 diena. Pusryčiai. Pageidaujantiems – dienos išvyka**. Vykstame į Grasą – garsią parfumerijos sostinę, apsuptą tipinio Provanso kraštovaizdžio ir didingai banguojančių kalvų. Siauromis gatvelėmis, kuriose gausu kvepiančiais dalykėliais prekiaujančių parduotuvėlių, pasivaikščiosime po Graso senamiestį, apžiūrėsime jaukias aikštes, grožėsimės miestelio įžymybe – Notre Dame du Puy katedra. Apsilankymas daugiau nei prieš 200 metų įkurtoje „Galimard“ parfumerijos įmonėje. Čia išgaunami aromatiniai aliejai, kuriami nuostabūs kvapai, kurių galėsite įsigyti. Po ekskursijos laukia išskirtinė galimybė susikurti savos asmeninius, unikalius kvepalus, atitinkančius kiekvieno skonį. Vykstame į Verdono gamtos regionininį parką, lankome tipišką Provanso kaimą Moustiers-Sainte-Marie, jis nuo 1981 m. įtrauktas į oficialų gražiausių Prancūzijos kaimų sąrašą. Kaimelis išsidėstęs tarp dviejų uolų, būdami jame kur tik pažvelgsite matysite didingus kalnus. Moustiers-Sainte-Marie nuo senovės garsėjo čia gaminamais keramikos dirbiniais. Ekskursija, kurios metu apžiūrėsime XII a. pastatytą Dievo Motinos Ėmimo į dangų bažnyčią su dekoratyvine keturių aukštų kvadratine varpine, eisime senuoju akveduku, pamatysime gynybines sienas, kurios saugojo miestą.  Kaip ir daugelyje Provanso kaimelių Moustiers-Sainte-Marie gatvelėse galima pamatyti daugybę geriamojo vandens fontanų, o mažose senamiesčio aikštelėse išvysime prausyklas, kuriose senovėje žmonės skalbdavo. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis kaimelio gatvelėmis, pasigrožėti kriokliu ir kalnų panorama. Vykstame Verdono tarpeklio link, jis laikomas vienu didžiausių ir gražiausių Europoje. Tarpeklis driekiasi net apie 25 km, jo gylis – iki 700 m., jį suformavo Verdono upė, įtekanti į ežerą Lac de Sainte-Croix. Sustojimas apžvalgos aikštelėje, iš čia atsivers kvapą gniaužiantys vaizdai į Verdono tarpeklį. Grįžtame į Nicą. Laisvas laikas Nicoje. Nakvynė viešbutyje Nicoje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į trečią pagal dydį Prancūzijos miestą Lioną, įsikūrusį tarp dviejų kalvų, Ronos ir Sonos upių santakoje. Miestas žymus traboules gatvelėmis, kurių nepamatysite daugiau niekur kitur pasaulyje. Kiekvienas senamiesčio namas čia turėjo tamsias, siauras, masyvaus akmens skliautais dengtas gatveles, einančias senamiesčio pastatų vidumi. Dėl jų buvo galima lengviau pernešti šilko ritinius, apsaugant juos nuo saulės ir lietaus. Pažintinės ekskursijos metu aplankysime istorinį Liono centrą, kur apžiūrėsime Bartholdi fontaną, rotušę bei pasivaikščiosime Bellecour ir Terreaux aikštėse. Pažintį su miestu tęsime aplankydami Forverie kalvą, dar vadinamą Bažnyčių kvartalu. Ši kalva ir buvo ta vieta, kur prieš kelis tūkstančius metų įsikūrė romėnai, padėję pamatus dabartiniam miestui. Apžiūrėsime XIX a. mozaikomis išpuoštą Notre-Dame baziliką – balto marmuro statinį, kuris savo forma primena apverstą dramblį, taip pat aplankysime įspūdingą 15 m. pr. Kr romėnų įkurtą Lugdunum miesto teatrą, talpindavusį net 30 000 žiūrovų. Nuo Forviere apžvalgos aikštelės grožėsimės įspūdinga Liono panorama. Kelionė per Prancūziją. Nakvynė viešbutyje prie Strasbūro.   

8 diena. Pusryčiai. Vykstame į Viurcburgą, kuris laikomas vienu išskirtiniausių Bavarijos miestų. Ir ne veltui, mat krašte, garsėjančiame savo alumi, Viurcburgas išsiskiria vienu geriausių pasaulyje gaminamų vynų. Miestas įkurtas istorinėje Frankonijoje, kuri iki XIX a. pradžios, kai Napoleonas prijungė Frankoniją prie Bavarijos, buvo atskira žemė su savo tradicijomis, kalba ir istorija. Apžvalginė ekskursija: Viurcburgo rezidencija, Marienberg tvirtovė, romaninė Šv. Kiliano katedra, Senasis Maino tiltas, Neumunster bazilika, rotušė. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paragauti Frankonijos vyno vienoje iš Viurcburgo vyninių. Laisvas laikas pietums, kurio metu taip pat siūlome paragauti Frankonijos vyno** vienoje iš Viurcburgo vyninių. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

9 diena.  Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 80 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.


Kelionės priemokos
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę)12,00 €
Kurorto rinkliava (privaloma)11,00 €
Vienvietis kambarys290,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos
Išvyka į Antibus, Kanus ir Saint Paul de Vence50,00 €
Išvyka į Antibus, Kanus ir Saint Paul de Vence (vaikui iki 12 m.)40,00 €
Išvyka į Grasą ir Verdono gamtos regionininį parką45,00 €
Išvyka į Grasą ir Verdono gamtos regionininį parką (vaikui iki 12 m.)35,00 €
Išvyka laivu į Nacionalinį Calanques parką ir Marselį65,00 €
Išvyka laivu į Nacionalinį Calanques parką ir Marselį (vaikui iki 12 m.)55,00 €
Trijų išvykų paketas140,00 €
Trijų išvykų paketas (vaikui iki 12 m.)120,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 9 d.

Kelionės datos:

2024-09-23


Kaina nuo:806.55 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika