Pietų Italija - paslaptingoji Apulija 12 d.

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena.  Pusryčiai. Vykstame į Štirijos regiono sostinę Gracą, daug metų priklausiusį galingiesiems Habsburgams. Gracas - antras pagal dydį, prie Mūro upės įsikūręs miestas Austrijoje, įtrauktas į UNESCO, todėl turi ką parodyti. Ekskursija pėsčiomis Pilies kalvos papėdėje esančiame istoriniame miesto centre: pamatysime XV a. statytą gotikinę katedrą ir šalia XVII a. Ferdinando II nurodymu pastatytą Šv. Kotrynos bažnyčią bei mauzoliejų. Apsilankysime trikampio formos centrinėje miesto aikštėje, kurią supa įspūdingai dekoruoti viduramžių namai ir rotušė. Laisvas laikas. Tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į Boloniją, visam pasauliui geriausiai žinomą dėl bolognese padažo. Miestas iš tiesų garsėja kulinariniais šedevrais, tačiau tai ir vienas seniausių ir tipiškiausių Šiaurės Italijos miestų, kuris didžiuojasi ne tik turtinga istorija, bet ir seniausiu universitetu pasaulyje. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime originalią Santo Stefano baziliką – septynių viduramžių bažnyčių religinį kompleksą po vienu stogu, pamatysime viduramžių Bolonijos simboliu laikomus du bokštus. Maggiore aikštėje apžiūrėsime unikaliu fasadu garsėjančią San Petronio baziliką. Laisvas laikas. Keliaujame į Gargano pusiasalį, kuris smarkiai skiriasi nuo Apulijos savo kalnuotu kraštovaizdžiu, augmenija, UNESCO globojama sengire Foresta Umbra bei įspūdingomis iš jūros išyrančiomis baltomis uolomis. Garganas dar vadinamas Italijos bato pentinu. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Tėvo Pijaus miestą – San Džovani Rotondo, kuris yra svarbus piligriminis centras. Kapucinų kunigų vienuolis Tėvas Pijus, kuriam atsivėrė stigmos, Jono Pauliaus II paskelbtas šventuoju. Būtent jo dėka miestelyje pastatytos ligoninės, slaugos namai. Pietūs** viename iš San Džiovani Rotondo restoranų. Tęsiame kelionę, apsilankymas Monte Sant Andželo grotoje. Ši vieta jau nuo seno traukia turistus ir piligrimus iš viso pasaulio, kadangi būtent čia V a. pirmą kartą pasirodė Šv. Mykolas Archangelas. Įspūdingoje grotoje, į kurią patenkama leidžiantis laiptais, šiandien yra įrengta įspūdinga Šv. Mykolo Achangelo šventykla. Vykstame į Gargano pusiasalio turizmo centrą Viestę. Tai senas ir labai jaukus miestelis. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paskanauti itališkos virtuvės patiekalų.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Viestės apylinkėse. 

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie Adrijos jūros ir jaukiame Viestės miestelyje. Galimybė apžiūrėti miesto katedrą bei pasivaikščioti siaurutėmis senamiesčio gatvelėmis, kurios vingiuodamos tarp baltų viduramžių laikų pastatų, sukuria natūralų labirintą. Pageidaujantys galės vyktį į vietinių organizatorių tuo metu siūlomas papildomas išvykas**: plaukimą laivu, grožintis Viestės pakrante, įspūdingais urvais ir pakrantės augmenija; išvyką džipais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Viestės apylinkėse.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į Apulijos brangakmenį – Ostūnį, dar vadinamą Baltuoju miestu. Lankome  istorinį miesto centrą, pasivaikštome vingriomis akmenų gatvelėmis, arkomis. Apžiūrime vieną įspūdingiausių statinių – elegantišką vėlyvosios gotikos katedrą, kurios vidus vėliau buvo įrengtas baroko stiliumi. Keliaujame į Alberobelą – „trulių“ miestą su tradiciniais baltintais namais, dengtais plokščių akmenų stogais. Šis pasakiškos išvaizdos miestelis dėl savo unikalios architektūros įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.  Laisvas laikas siaurose miesto gatvelėse tarp restoranėlių ir suvenyrų parduotuvėlių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Pusryčiai. Vykstame į Salento pusiasalį iš rytų skalaujamą Adrijos, o iš vakarų – Jonijos jūros. Pusiasalis žavi savo istorija, kultūra, laukine gamta, mažomis įlankėlėmis, natūraliomis grotomis bei uolomis ir nepaprasto grožio jūra. Vykstame į Italijos bato "kulniuko" apačioje esantį kurortinį miestą Otrantą, kuriame saulė teka anksčiau nei bet kuriame kitame Italijos mieste. Istorikai tvirtina, kad 1480 m. šio nedidelio miesto gynėjų – paprastų amatininkų, žvejų, žemdirbių, statybininkų – auka sustabdė Osmanų imperijos veržimasi į Italiją ir išgelbėjo Romą, gal ir visą Europą nuo islamo. Ekskursijos metu pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvėmis, apžiūrėsime Otranto katedrą, bizantinę Šv. Petro bažnyčią ir miesto pilį. Keliaujame į Lečę – tai vienas gražiausių Italijos miestų, kuris dažnai vadinamas Pietų Italijos Florencija. Ekskursija po miestą, kuris žavi savo unikalia baroko architektūra, pastatais, bažnyčiomis bei paminklais. Pasivaikščiosime po elegantišką miesto senamiestį, kur grožėsimės iš pažiūros vientisu pastatų ansambliu: Lečės katedra, bažnyčiomis, aristokratų rūmais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena.  Pusryčiai. Keliaujame į Materą, vieną įdomiausių Italijos miestų – neolito amžiaus kultūros tradicijų ir civilizacijos pavyzdį. Senasis miestas buvo įkurtas uolėtame tarpeklyje. Daugybė natūralių Materos urvų buvo pirmieji neolito amžiaus gyventojų namai. VIII–XIII a. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Ekskursijos metu senajame rajone pasivaikščiosime siauromis gatvelėmis, kur namai, jaukios kavinukės bei suvenyrų parduotuvėlės išskaptuotos uolose. Beje, neatsitiktinai Melas Gibsonas kino juostą „Jėzaus kančią“ nusprendė filmuoti būtent čia, nes reikėjo specialaus kraštovaizdžio, apdovanoto mistinėmis spalvomis ir ypatinga atmosfera. Be jokios abejonės, dėl unikalios aplinkos, istorijos ir kraštovaizdžio Matera yra vienas iš didžiausią susižavėjimą keliančių Italijos miestų. Laisvas laikas. Keliaujame į žavingą viduramžių miestelį – Tranį. Aplankysime įspūdingą XII a. romaninės architektūros Šv. Mikalojaus piligrimo* katedrą. Apžiūrėsite Šventosios Romos imperatoriaus statytą *pilį-tvirtovę, nuo kurios sienų galima išvysti nepakartojamą senamiesčio ir jūros panoramą. Laisvas laikas, kurio metu rekomenduojame apsilankyti vienoje iš kavinių ir paragauti šio regiono virtuvės patiekalų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 diena. Pusryčiai. Keliaujame į IV a. pr. Kr. laikus menantį Polinjano a Marė miestelį, iškilusį ant aukštų kalkakmenio uolų, skalaujamą krištolo skaidrumo Adrijos jūros. Šis žvejų miestelis garsėja nardymo nuo uolų čempionatais, grotomis, jūros šėlsmo išskaptuotomis kalkakmenio skardžiuose (jų priskaičiuojama net septyniasdešimt). Pasivaikščiosime žaviomis, vingiuotomis Polinjano a Marė senamiesčio gatvelėmis. Išvysime paminklą dainininkui Domeniko Modugno, kurio daina „Volare“ garsi visame pasaulyje. Laisvas laikas apsilankyti smaragdinės spalvos jūros skalaujamame Polinjano a Marė paplūdimyje, esančiame miesto centre, tarp dviejų aukštų uolų sienų, saugančių jį nuo blogo oro ir bangų. Vykstame į Barį – Apulijos regiono sostinę, kurioje gyveno LDK kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforza. Aplankysime Bario miesto šventojo globėjo vardu pavadintą ir Bonos Sforzos palaikus priglaudusią vėlyvosios gotikos dominikonų ordino Šv. Mykolo katedrą. Taip pat apžiūrėsime Rodžerio II Siciliečio apie 1132 m. pastatytą Castello Svevo pilį, kurį laiką priklausiusią ir LDK kunigaikščio Žygimanto Augusto motinai Bonai Sforzai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 diena. Pusryčiai. Vykstame į itališkajį Lurdą – Loreto šv. Šeimos namo baziliką (Basilica della Santa Casa), kur, anot legendos, 1294 m. gruodžio 9–10 d. naktį angelai pernešė namą, kuriame, kai kurių katalikų manymu, gyveno Švenčiausioji Mergelė Marija. Nuo XIV a. bazilika tapo katalikų piligrimystės centru. Joje taip pat galėsite pasigrožėti Madonos ir vaiko „Loreto Dievo Motinos“ paveikslu. Keliaujame į San Marino RespublikąSan Marinas – tai viena mažiausių valstybių Europoje, įsikūrusi ant vaizdingo Titano kalno. Šią valstybę, įkurtą Šventojo Marino IV a., sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą: tvirtovė, katedra, Laisvės aikštė, kurioje įsikūrę San Marino valstybės rūmai, bei siaurų gatvelių labirintai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti istorinėmis miesto gatvelėmis, įsigyti suvenyrų bei papietauti. Išvykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.  

11 diena. Pusryčiai. Vykstame į seną universitetinį miestą – Paduvą, žymią dailės ir architektūros paminklais, statytais dar senaisiais romėnų laikais. Būtent meniškoji Paduva ištiesė Venecijai ranką dovanodama galimybę pažinti ir prisijaukinti Renesansą. Pažintis su senamiesčiu: miesto įžymybė – didinga Šv. Antano Paduviečio bazilika, pastatyta  XII-XIV a., universitetas ir šalia jo įsikūrę Radžionės rūmai**, Fruto aikštė. Laisvas laikas. Kelionė per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

12 diena. Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 11 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais; 6 vakarienės; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 86 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti arba įsigyti maisto.


Kelionės priemokos
Miestų mokestis (privaloma)25,00 €
Vienvietis kambarys190,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 12 d.

Kelionės datos:

2024-09-11

2024-09-21


Kaina nuo:996.55 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika