Svarbi informacija klientams
Lietuvos vyriausybė bei Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja mėnesiui laiko susilaikyti nuo kelionių į užsienį. Todėl iki balandžio 28 d. (imtinai) stabdome visas „ŠVITĖS“ keliones.
Esant reikalui galima susisiekti nurodytais telefonais ir el. pašto adresais.
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


LEDO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS JELGAVOJE su saldžiom, aitriom, svaiginančiom degustacijom

1 diena


Ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame į Ledo karalystę, tačiau pakeliui užsukame paragauti kai ko skanaus, svaigaus, susipažinti su puikiais žmonėmis, išgirsti keletą įkvepiančių sėkmės istorijų. Latvijoje jau nuo seno daug žmonių gamina vyną ar net stipresnį gėrimą savoms reikmėms, draugams pavaišinti. Pastaruoju metu mažieji vyndariai vis dažniau atidaro savo namų duris, priimti svečius, kviečia kartu su jais džiaugtis gyvenimu, degustuojant skirtingas vynų rūšis. Latvijoje mažiems verslininkams dabar leidžiama gaminti alkoholį namie, tačiau būtina sąlyga – gėrimų sudedamosios dalys turi būti augintos pačių ūkyje, vynas pagamintas iš natūralių sudedamųjų dalių.

Lankomės vyno *ūkyje „Tevini“. Žiemos metu pasivaikščioti po didelį šeimininkų sodą nepavyks, bet susėdę šiltoje degustacijų salėje, galėsime skanauti vynų, pagamintų iš pačių šeimininkų užaugintų šviežių vaisių ir uogų (išskyrus „ledo vynus“, kurie gaminami iš šaldytų uogų).

Apžiūrėsite vyno rūsį, išklausysit šeimininko pasakojimą apie vyno gamybos procesą: nuo uogos iki malonumo; smagiai pabendrausite. Šeimininko Ivo sukurtas vėlyvųjų rudeninių aviečių putojantis vynas 2017 m. pelnė I vietą svarbiame „Baltic Cup Award 2017“ konkurse, o sausas raudonas vyšnių vynas - I vietą „Baltic Cup Award 2018“ konkurse.

Vykstame į ekologinį vyno ūkį „Mazburkas“. Viskas prasidėjo labai paprastai: Niedrų šeima sumanė, kad vynuogių sodinukai galėtų pagrąžinti jai priklausančios žemės šlaitą. Sumanyta – padaryta! Pradėjo domėtis vynuogių auginimo galimybėmis Latvijos šiaurinėje dalyje. Pamačius pirmąjį nuosavą vynuogių lauką, buvo aišku, kad šis hobis patinka.

Dabar ekologinis ūkis “Mazburkas” užsiima dviem mėgstamais darbais - vynininkyste ir avininkyste. Ūkis yra gražioje vietoje, Tukumo pakraštyje, pietiniu šlaitu driekiasi 4 ha vynuogynas (šiauriausias ir vienas didžiausių Latvijoje). Čia auga 40 veislių vynuogės, vertingiausios - Latvijos selekcininko Paulo Sukatnieko sukurtos “Zilga”, “Supaga”, “Guna”, “Sukribe”. Surinkus derlių, spaudžiamos vynuogių sultys ir gaminamas vynuogių vynas. Iš vynuogių fermentuoti vynai buvo apdovanoti prestižiniais ir tarptautiniais apdovanojimais. Klausomės pasakojimo, *degustuojame vynus, užkandžiaujame, apžiūrime ūkį.

Vykstame į Jelgavą. Trumpa ekskursija: Jelgavos rūmai, projektuoti B. Rastrelio, Šv. Simono ir Šv. Onos ortodoksų katedra, Jelgavos senamiestis, Šv. Trejybės bažnyčios bokštas.

O dabar visų laukia įspūdingas reginys – LEDO SKULPTŪRŲ ٭FESTIVALIS. Kasmet besibaigiant žiemai Jelgava virsta ledo meno meka. Šiemet tarptautinis festivalis organizuojamas jau 22-ąjį kartą. 32 profesionalūs skulptoriai iš 10 skirtingų pasaulio šalių Pašto saloje, Janio Čakstės bulvare ir Pilies saloje pristatys spindinčius meno kūrinius, kuriems panaudota 50 tonų ledo. Jelgava virs ledo skulptūrų parku. Festivalio tema „Superherojus“. Jau dešimtmečius istorijos, komiksai ir filmai apie superherojus mūsų vaizduotę nuskraidina į kitus pasaulius. Superherojai – ne tik Holivudo sukurti personažai. Jie gyvi mūsų tautų legendose, mituose, nes kova tarp blogio ir gėrio, šviesos ir tamsos – amžina. Patys geriausi ledo skulptoriai pakviesti sukurti kažką netikėto ir įspūdingo, įrodyti, jog ledo skulptūros – tai unikali galimybė sustabdyti lekiantį laiką bei užfiksuoti savo svajonę.

Sutemus ledo skulptūros išmoningai apšviečiamos ir sužėri visu grožiu. Lankytojų dar laukia ledo baras „Koskenkorva“, ledo kalneliai, koncertas ledo scenoje, šviesų šou. (detalesnė festivalio programa bus pateikta kelionės atmintinėje). Apie 20:30 val. išvykstame Lietuvos link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kuro mokestis.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo ir gido paslaugos


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 •  Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.
  •    (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
 • Viešnagė “Tevini”(6 rūšių vynai+užkandukai) – 7 Eur suaugusiam, 4 Eur vaikams.
 • Viešnagė “Mazburkas”(3 rūšių vynai+užkandukai) – 10 Eur suaugusiam, 5 Eur vaikams.
 • Įėjimas į Ledo skulptūrų festivalį ~ 7 Eur suaugusiam, ~3 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, ~10 Eur (šeimos bilietas: 2 suaugę + 2 vaikai). Bilietų kainos bus tikslinamos sausio mėnesį.


Papildoma informacija


 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Išvykimas iš Klaipėdos, Plungės, Telšių, Šiaulių.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 27 777, mob. (8 602) 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:28 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS