Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


KARALIŠKASIS GARDINAS – ISTORINIS BRESTAS

1 diena


Anksti ryte  išvykstame iš Lietuvos, važiuojame pro Raigardo pasienio postą. Sutvarkome pasienio formalumus ir keliaujame toliau.

Atvykstame į Gardiną. Aplankome seniausią mieste veikiančią, dar Kijevo Rusios kunigaikščių laikus menančią stačiatikių Šv. Boriso ir Glebo cerkvę, pastatytą ant aukšto Nemuno šlaito. Apžiūrime buvusią Bernardinų Šv.Kryžiaus Įgijimo bažnyčią. Pasivaikštote buvusia Rotušės aikšte (dab. Sovetskaja): Muravjovo namas,  didžiausia ir įspūdingiausia mieste buvusi jėzuitų bažnyčia, dabar - Šv. Pranciškaus Ksavero Gardino katedra;  vaistinė-muziejus, Žilibero parkas.

**Pietūs restorane-kavinėje. Laisvas laikas, kurio metu galima užsukti įsigyti suvenyrų, nusipirkti lauktuvių.

Atvykstame į nedidelį miestelį Ružanus. Mums, lietuviams, čia įdomiausias objektas – Ružanų dvaras. Tai buvusi Sapiegų giminės rezidencija, šiems didikams priklausiusi nuo 1598 m. Su šia vieta siejama daugybė žymių dinastijos atstovų, čia lankėsi ne vienas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovas: 1644 m. svečiavosi karalius Vladislovas IV, 1784 m. lankėsi paskutinis LDK valdovas Stanislovas Potiatovskis, Ružanuose buvo slepiamas iš Vilniaus arkikatedros išgelbėtas šv. Kazimiero karstas – tai liudija įrašas sienoje. Dvaro rūmai garsėjo didele biblioteka, archyvu, teatru, puošniu interjeru. Paskutinis Sapiegų dinastijos atstovas. Ružanus laikęs pagrindine rezidencija buvo LDK didysis kancleris Aleksandras Mykolas Sapiega, po jo mirties rūmų reikšmė ėmė nykti. Lydimi muziejaus gido apžiūrime dvaro griuvėsius, atspindinčius buvusią dvaro didybę, restauruotuose flygeliuose įkurtą Sapiegų *muziejų.

Nakvynė viešbutyje.

2 diena


Pusryčiai. Vykstame į Brestą. Pakeliui užsukame į Kamianeco miestelį, įsikūrusį į šiaurę nuo Bresto, ant Lesnaja upės kranto. Tai labai senas miestas, savo gimtadienius švenčiantis nuo 1276 metų. Šį kraštą valdęs tuometinis kunigaikštis Vladimiras Vasilkovičius nusprendė sustiprinti šiaurines savo kunigaikštystės ribas, tad ėmė statyti pasienio miestą-tvirtovę. Davė jam Kameneco vardą – simbolinį, susijusį su akmeniu. Kunigaikštystės pakraštyje tąsyk iškilo ir didžiulis akmeninis *bokštas – šiandieninio Kameneco simbolis, unikalus karinės statybos šedevras. Šis statinys geriausiai atspindi krašto istoriją. Ir ne vien todėl, kad jame dabar įrengtas muziejus, tiesiog į kiekvieną jo plytą įsirėžusios amžių ir įvykių žymės. Pirmoje XIV a. pusėje Kamenecas įeina į LDK sudėtį, o dalijantis Gedimino palikimą, atitenka Kęstučiui. Vėliau kaip žmonos Danutės kraitį jį perima Kęstučio žentas Mazoveco kunigaikštis Janušas. Kitais metais Kameneco bokštą po savaitę trukusios apsiausties užima Jogaila, tačiau netrukus jį drauge su visu miestu atiduoda Vytautui. Jogaila su Vytautu Kameneco bokšte dažnai susitikdavo pasitarti ir pailsėti prieš medžioklę Belovežo girioje. Akmeniniame šio miesto bokšte svečiavosi pasiuntiniai iš Europos šalių, Novgorodo ir Pskovo. Apžiūrime per kelis aukštus bokšte įrengtą muziejų, pakylame į apžvalgos aikštelę.

Geras pusvalandis kelio ir mes jau Breste. Mums, lietuviams, viešnagė Bresto krašte – puiki proga dar kartą prisiliesti prie savosios šalies istorijos. Juk šis kraštas – tai LDK dalis, menanti Vytautą ir Kęstutį, Sapiegas ir Radvilas. Čia vyko daug reikšmingų mūsų tėvynei įvykių, kurių net visagalis laikas nepajėgia ištrinti iš atminties. Brestas – vienas seniausių Baltarusijos miestų, pernai šventęs 1000 -metį. LDK laikotarpiu tai buvo karalių miestas.

Aplankoma XIX a. viduryje pastatyta galinga Bresto tvirtovė, dar vadinama Lietuvos Brasta, kuri nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovės gynyba iki šiol yra pats žinomiausias Antrojo pasaulinio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro pastatai, įtvirtinimai; tvirtovės centre eksponuojama karinė technika, yra ir Šv. Nikolajaus šventovė (garnizono soboras).

Pageidaujantiems siūlomi **pietūs miesto kavinėje.

Apžvalginė ekskursija autobusu: pamatysite XIX – XXI a. architektūros pastatus, seniausią mieste Šv. Simono provoslavų cerkvę, vėlyvojo klasicizmo stiliaus Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią. Šioje bažnyčioje saugomas stebuklingas Bresto Dievo Motinos paveikslas (XVII a.). Taip pat pamatysite įdomiausius konstruktyvizmo stiliumi pastatytus namus. Ekskursijos tęsinys pėsčiomis: pagrindinė pėsčiųjų gatvė, vadinama „Žibintų alėja“; daugybė istorinių pastatų, kurių pirmuose aukštuose įsikūrę jaukios kavinės ir restoranėliai; Bresto tūkstantmečiui skirtas paminklas, kuriame pavaizduoti Didysis kunigaikštis Vytautas, Mykolas Radvila Juodasis. Pasivaikščiosite ir  N. Gogolio gatve, kurią puošia daugybė mažosios formos skulptūrų, sukurtų pagal rašytojo kūrinių motyvus.

Išvykstame Lietuvos link. Vėlai vakare-naktį grįžtame į Lietuvą.





Į kelionės kainą įskaičiuota


  • Kelionė autobusu.
  • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje 2-viečiuose, 3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
  • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kuro mokestis.
  • Medicininių išlaidų draudimas Baltarusijoje.
  • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


  • Leidimas įvažiuoti į Baltarusiją ir vietinių gidų paslaugos – 7 Eur
  • Mokami objektai. Turistas moka pats (Bresto tvirtovė ir 2 muziejaus gidų paslaugos + Kamianeco bokštas, apžvalgos aikštelė ir muziejaus gido paslaugos, Sapiegų rūmų muziejus ir muziejaus gido paslaugos) - 11 Eur
  • Maitinimas (jei pageidaujate):
  • Pietūs Gardine – 6 Eur
  • Pietūs Breste – 6 Eur
  • Priemoka už vienvietį kambarį (neatsiradus su kuo apgyvendinti) – 12 Eur


Papildoma informacija


  • Reikalingas PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja!).
  • Pasas turi galioti ne trumpiau negu 3 mėn. po kelionės pabaigos.
  • Ne vėliau kaip iki 04.14 d. privaloma atsiųsti paso kopiją.
  • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės.
  • Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali nežymiai keistis.
  • Bažnyčiose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:82 €
PAKLAUSIMAS



Privatumo politika